Време много не остана, иде ЮНИ ще стана мама! Тема 6

  • 24 462
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 140
Здравейте мамчета,да се запиша и аз в темичката,защото вероятно и моето бебче ще е юни.Термина ми е определен за 4 юли,но първото ми дете е със секцио и сигурно отново ще раждам със секцио.Така че по мои прогнози след 25 юни ще се гушкаме с бебчо (момченце).Като цяло бременността ми протича добре,но от 1-2 седмици редовно ми причернява и прилошава,с ниско кръвно съм и какво ли не опитах за да облекча това неразположение.Ако има други като мен с подобни проблеми,моля ви споделете как се справяте.Ще помоля ако имате facebook страничка да ме добавите.Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 4 011
Здравейте мамчета,да се запиша и аз в темичката,защото вероятно и моето бебче ще е юни.Термина ми е определен за 4 юли,но първото ми дете е със секцио и сигурно отново ще раждам със секцио.Така че по мои прогнози след 25 юни ще се гушкаме с бебчо (момченце).Като цяло бременността ми протича добре,но от 1-2 седмици редовно ми причернява и прилошава,с ниско кръвно съм и какво ли не опитах за да облекча това неразположение.Ако има други като мен с подобни проблеми,моля ви споделете как се справяте.Ще помоля ако имате facebook страничка да ме добавите.Simple Smile
Това с ниското кръвно просто ме побърква. Аз пия кафе, ям черен шоколад, айрян със сол + червено вино по половин чаша през ден два, че и по цяла понякога. Друго не ми помага.

# 32
  • Мнения: 140
Пробвала съм от изредените,освен това маслини,туршия и кисели краставички ,за които четох че помагат,но уви понякога от сутринта до вечерта съм като парцал.Ставам да сготвя,стоя 5-10мин и ми причернява.Полягам за извесно време,ставам пак продължавам с готвеното и така на почивки.За чакане на опашки в магазини и пред кабинети да не кометирам,просто никой не те съжалява. Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 4 011
А хемоглобина как ти е? Аз пия и желязо и ям много зеленини, кивита за усвояване на желязото и яйца, дробчета и тн. Но и ме като ми се замая главата по няколко дни докато оправя положението.

# 34
  • Мнения: 140
Изледванията са ми добри,досега нищо не съм пила,защото не се е налагало,поне според гинеколага ми.Каза ми повече течности за ниското кръвно само..

# 35
  • Мнения: 62
Аз също съм с ниско кръвно, и лекар ми е казвал само и единствено вода, много вода. Тя най-много помага, щом се усетя че ми пада кръвното пия вода и ми отминава. За кафето и сладкото са ми казвали, че вдига рязко кръвното и после пак пада, затова усетя ли се пия вода.

# 36
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Благодаря за темичката! Мамчетата в болница и болежки, дръжте се, още малко остана! Седмици ни делят от заветния ден на гушкането с бебоците, повече лежане и позитивни мисли.🤗
 Аз също имам болки ниско долу в корема, но установих, че е от разпъване... примерно, ако съм повече време приведена, бебчо натежава и все едно съм разтегнала мускул. Минава до няколко часа след лежане.
Не смея да кажа, ама 30+4 г.с. бебчо беше почти 1700 и казаха, че е в горна граница, сега ме плашат как ще го раждам..., ама то всичко е много относително.
Днес почнах да пия чай от малинови листа по една чаша, да видим, дали ще има ефект. Мисля, дали да не си взема и маслото на Веледа за масаж на перинеума.

А за какво се пие този чай? Само съм чувала, че се пие, ама не знам за какво.

# 37
  • Мнения: 87
Здравейте, да се запиша и аз и да се оплача, че последните ми изследвания не са много добри. Левкоцити в кръвта и урината и завишено СУЕ. Доста се притесних.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 098
Здравейте, да се запиша и аз и да се оплача, че последните ми изследвания не са много добри. Левкоцити в кръвта и урината и завишено СУЕ. Доста се притесних.
Уф, и при мен е така. Хемоглобина ми е много нисък - 99.  Naughty И аз много се притесних, но една приятелка ме успокои, че е имала и 70 хемоглобин. Днес й казах и за пробождането, било нормално.

# 39
  • Мнения: 1 134
Здравейте, да се запиша и аз и да се оплача, че последните ми изследвания не са много добри. Левкоцити в кръвта и урината и завишено СУЕ. Доста се притесних.
Колко точно ти е завишено СУЕ-то? Нали знаеш, че през бременността нивото му се покачва доста и референтните граници при бременни са съвсем различни.

# 40
  • Мнения: 896
Благодаря за новата темичка Flowers Hibiscus
Това с размерите и теглото е много относително. В 29г.с. я мериха беше 1470гр. и беше точно в седмиците си. В 32 г.с. я мериха пак и рамера на бедрената кост отглваряше на 34г.с., а на главата на 36г.с. възможно е да е дръпнала и от кортикостероидите, които ми слагаха в болницата ама сега им е моментът да дърпат в размерите.
Записахме ден за секциото обаче моя доктор по-рано от 7 дни преди термин не дава да се вади, а аз съм сигурна че до тогава няма да изкарам. Да устиска до 10.05 пък после когато иска да излиза.

# 41
  • Мнения: 861
Мамчета , днес след поредни кръвни изследвания , левкоцитите ми са завишени , както и до сега , а не съм болна нито нищо. АГ ми каза че рецепта.ще трябва но не знам с каква диагноза още. Някоя от вас да има подобен проблем

# 42
  • Мнения: 140
Момичета намерих групата юнски бебета във facebook,предполагам че е вашата ако не е проблем да ми приемете заявката Магдалена Люцканова.Ще се радвам да си общувам с вас и да споделяме опит разбира се. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 458
Здравейте, да се запиша и аз и да се оплача, че последните ми изследвания не са много добри. Левкоцити в кръвта и урината и завишено СУЕ. Доста се притесних.
Моето Суе е 40 от месец и половина. АГ ми каза, че е напълно нормално за този период от бременността, а иначе и аз се бях по притеснила, но уви явно е нормално споко.

# 44
  • Мнения: 232
Да се оплача и аз ... май ме започват киселините жестоко Sad а моята госпожица е активна нон стоп, имам чувството че това дете няма да спи никога, даже взех да се притеснявам и ще питам доктора на прегледа в сряда нормално ли е чаааак толкова активно да е по цял ден и нощ. Вашите бебоци как са?

Общи условия

Активация на акаунт