Време много не остана, иде ЮНИ ще стана мама! Тема 6

  • 24 440
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 256
Моето СУЕ е 120. Урината ми е идеална и левкоцитите в норма. Правих какви ли не изследвания за инфекции и всичко е топ. Даже с хематолог говорих и каза, че е възможно да си вдигне до тази стойност. Не го мисля.
Моята беба също е много активна, вече 32+3 г.с. мястото намаля ама крайници опъва цял ден, хълцане поне по 3 пъти също.

# 46
  • Мнения: 140
И моя бебок е доста активен,понякога дори са болезнени ритниците,не се сещам баткото да ме ритал така.И мен понякога ме мъчат изгарящи кисели,но като хапна нещо кисело сякаш ми минава.

# 47
  • Мнения: 1 134
Здравейте, да се запиша и аз и да се оплача, че последните ми изследвания не са много добри. Левкоцити в кръвта и урината и завишено СУЕ. Доста се притесних.
Моето Суе е 40 от месец и половина. АГ ми каза, че е напълно нормално за този период от бременността, а иначе и аз се бях по притеснила, но уви явно е нормално споко.
И моето е толкова, явно е нормално.

# 48
  • Мнения: 620
Чай от малинови листа дават, че:
*Укрепва мускулатурата на матката и малкия таз
*Намалява продължителността на предродилните мъки
*Балансира хормоните
*Съдържа големи количества витамини, необходими за майката и бебето
*Богат е на антиоксиданти
*Намалява болките и спазмите
*Допринася за бързото възстановяване на матката след раждането
*Стимулира кърмата
https://m.az-jenata.bg/a/1-bremennost/33870-chaiat-ot-lista-ot-m … rez-bremennostta/
Знам, че в чужбина е много популярен и го предписват даже по схема при естествено раждане обаче.

# 49
  • Мнения: 45
Здравейте мами
Днес бях на консултация. В 30+5 г.с. сме, а бебчо е 1800 гр. и се е обърнал с главичката надолу Simple Smile
АГ-то ми обясни, че е нормално вече да го усещам като по-активно. Вече и на бебчетата им е тясно и ще ги усещаме все повече.

# 50
  • Мнения: 6 551
Моят бебо също е доста активен, но аз се радвам, защото така знам, че е добре. Единствено, когато се разхождам е спокоен, сигурно тогава спи заради люлеенето.

# 51
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
За киселините ми помага студено прясно мляко или Бианацид, но ми е много гаден вкуса и само в краен случай го пия.
Момичета намерих групата юнски бебета във facebook,предполагам че е вашата ако не е проблем да ми приемете заявката Магдалена Люцканова.Ще се радвам да си общувам с вас и да споделяме опит разбира се. Simple Smile
Опитах да ти пиша на лични, но си ги забранила. Нашата група е скрита и не се вижда никъде. Прати ми линк към профила си и ще те добавя. Simple Smile

# 52
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Чай от малинови листа дават, че:
*Укрепва мускулатурата на матката и малкия таз
*Намалява продължителността на предродилните мъки
*Балансира хормоните
*Съдържа големи количества витамини, необходими за майката и бебето
*Богат е на антиоксиданти
*Намалява болките и спазмите
*Допринася за бързото възстановяване на матката след раждането
*Стимулира кърмата
https://m.az-jenata.bg/a/1-bremennost/33870-chaiat-ot-lista-ot-m … rez-bremennostta/
Знам, че в чужбина е много популярен и го предписват даже по схема при естествено раждане обаче.

Много благодаря, ще си взема и аз щом е толкова хуабво нещо

# 53
  • Мнения: 620
Малко е гаден на вкус 😀 надявам се да има описания ефект, първа бременност ми е, няма с какво да сравня. Но мисля с по-леки дози да тръгна за всеки случай, 1 чаша запарка за кратко, дават го, че се пие студен, че да не предизвиква контракции.

# 54
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Аз го пиех преди, но започнах края на 8ми месец някъде. Не помня по колко пиех, но не видях ефект при мен. Пиех и маточина последната седмица, че исках да излиза, нали предизвиквала контракции.. Нищо не помогна хаха

# 55
  • Мнения: 140
ОХ този Бианацид и аз го имам,предписа ми го още в началото,защото умирах от киселини.Аз така и се усетих че съм бременна,но на мен ми е много гаден.Дали съм изсмукала 2-3 хапчета и то в много краен случай.

# 56
  • Мнения: 87
Здравейте, да се запиша и аз и да се оплача, че последните ми изследвания не са много добри. Левкоцити в кръвта и урината и завишено СУЕ. Доста се притесних.
Моето Суе е 40 от месец и половина. АГ ми каза, че е напълно нормално за този период от бременността, а иначе и аз се бях по притеснила, но уви явно е нормално споко.
И моето е толкова, явно е нормално.
Моето беше 33 и реших, че е доста завишено при референтни стойности до 12, но сега съм спокойна.

# 57
  • Мнения: 1 102
Моето СУЕ също беше леко завишено, затова ми пуснаха и CRP (по-съвременен показател за инфекция), което си беше ниско и в нормите. Също ми пуснаха стерилна урина за да изключат цистит. Левкоцитите също ми вървят леко завишени 11-13 при норма до 10. Хемоглобина ми падна на 110 и желязото също, не знам дали това няма връзка с левкоцитите.

# 58
  • Мнения: 887
Мойта госпожица е изключително активна и денем и нощем. Сега когато бях в болницата дали от системите беше се кротнала и не ме блъскаше както обикновено даже се бях уплашила, че нещо има. Но като излезнах пак се почна и да си кажа честно така се успокоявам, че е добре. На мен сега ми прави кеф когато ми мърда корема с баткото не съм била така беше много спокоен, а сега тук ме запъне там ме побутне.
За киселините може да пробвате Гавискон с вкус на ягода не е толкова гадно.

# 59
  • Мнения: 1 196
Благодаря за поредната, прекрасна тема!
Записвам се, за да не ви изпускам, по- късно ще чета и наваксвам.

Общи условия

Активация на акаунт