Козунаци 2019

  • 35 418
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 570
Някой знае ли откъде може да се купи такова брашно? Дали го има в Кауфланд? https://gotvenetovsashnosteliubov.blogspot.com/2018/03/blog-post_8.html?m=1
Последно преди празници купих от Т Маркет. Беше много изоставено и забутано и бяхя останали 3-4 пакета.

# 601
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Аз го купих от Т-маркет.

# 602
  • София
  • Мнения: 2 992
Някой знае ли откъде може да се купи такова брашно? Дали го има в Кауфланд? https://gotvenetovsashnosteliubov.blogspot.com/2018/03/blog-post_8.html?m=1

В Кауфланд го няма. Нито в някоя от голямите вериги. Аз, също търсих и в Т-маркет, и там го няма. Една приятелка, ми каза че може да се поръча от някакъв сайт( но, не от този който си посочила в линка.Беше много по-евтино). Беше, магазин за италиански продукти, но на мен не ми се занимава с поръчки и куриери. Ако, го искаш за козунак, аз пробвах с друго, купено от Кауфланд, пак за пица. Състава им е един и същ. Хубави станаха козунаците, но фаворит брашно ми е Топаз мел- козунак. Ето го брашното. Цената му е около 2лв.
Скрит текст:

# 603
  • In transit
  • Мнения: 11 821
Някой знае ли откъде може да се купи такова брашно? Дали го има в Кауфланд? https://gotvenetovsashnosteliubov.blogspot.com/2018/03/blog-post_8.html?m=1
От Метро. В Кауфланд има друга марка италианско брашно, пак тип 00. Два вида са, в сини и в розови пакети.

# 604
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Благодаря ви много за отговорите.
Ще видя и това в Кауфланд.
Вчера направих със София Мел екстра. Мислех,ч е е хубаво брашно, но явно не  е за козунак или другаде е проблемът , не знам. Но се оказа пълен провал..Blush
 

# 605
  • Мнения: 14 079
София мел за баница е трябвало да ползваш, а не екстра.
Днес пак пекох козунаци, по рецептата на Морена.


# 606
  • София
  • Мнения: 2 992
Аз, правих кзунак с брашно за пица. Това, което показах. Не бях много очарована.Получиха се конци, но остана някак бял и със странен вкус, остатъчен на брашно въпреки миризмите. Останаха ми два пакета и направих с единият погача. Стана идеална-бяла, пухкава и бухнала.
Лолита, Hug

Скрит текст:

# 607
  • Мнения: 13 282
Divela продават и в метро, от години ползвам и трите вида за съжаление все по рядко се намира. От това за пици стават страхотни мекици. А за сладки неща ползвам това
https://www.google.com/search?q=divela+crema+e+torte+brasno& … rc=f88ZwfrRazT26M

# 608
  • София
  • Мнения: 11 706
Divela продават и в метро, от години ползвам и трите вида за съжаление все по рядко се намира. От това за пици стават страхотни мекици. А за сладки неща ползвам това
.....................
Основно ползвам италианските брашна, научих се  и си ги поръчвам, най-вече когато ми трябва за нещо по специално, както е при козунаците. Няма такова удоволствие да забъркаш нещо със съответното брашно, така беше и тази година ползвах наполовина бяло обикновено брашно и наполовина брашно Манитоба. Получи се превъзходен резултат, не се къса, еластично е толкова колкото си искам и мога да си го огъвам както си искам, вероятно, не вероятно , а е така, че съм ползвала Манитоба, жестоко е брашното им. Това което Зари е показала също го имам и го ползвам за сладкиши, в него има и набухвател.  Някои от брашното го има в Метро това на Дивела  в 5 кг пакети и редовно го купувам, но за пица си е друго и него го купувам, но не съм го бъркала за козунаци, не зная как стои, може и да става, но няма да пробвам, защото всяко нещо, брашно,  си има своето си предназначение,  няма смисъл да обърквам нещата, според мен.  Peace
Но аз за други влезнах , прибрах се, хубави са им козунаците, но агнешкото на съседите в южна посока е удивително, няма такова! Но да продължа, че Джемма ме попита,  защо  така не се е получил онзи злополучен Кулич,  който почти всяка година работя и е винаги прекрасен, а таз година -не, отврат си беше.
Джемма, приятелко, реших да го забъркам по една друга рецепта, неонази която ползвам от теб. Свалих си я от клип и ми направи впечатление, че маслото което си е по рецепта,доста масло,трябваше да го превърна в чисто масло на котлона за около 30 мин , на много слаб котлон , да му се отстрани пяната и да започне да ухае на ядки.  Всичко съм направила по рецепта, забърках го, но интересното беше, че почти не втаса, малко се увеличи,държах цяла нощ на хладно.  Вкарах го във фурната, изпече се, но се пропука, до момента не ми се е пропуквал Кулич, охладих го и установих , че не мирише хубаво, разрязах го без да слагам поливка- заливка и на вкус си беше повече от отврат ,  гадория си беше, не се ядеше, по гадно нещо до момента не бях правила, хвърлих го на момента. Дали от това пречистено масло, дали от нещо друго, но такъв гаден вкус не съм опитвала, не знам защо така се получи.
Ядосах се, защото наистина с желание го започнах, вървеше си добре, какво му стана... newsm78 не ясно за мен. Това е

# 609
  • Мнения: 13 282
Дивела имат и стандартно брашно -tipo  00 пише на него, основно техни купувах, но напоследък по-трудно се намират и за съжаление Т-маркет вече не поддържат много наличности.
Напоследък установих, че нашите родни брашна не са особено добро качество ии аз не съм попадала на такова. Италиански каквата и марка да съм купила всичко става супер. Бях попаднала в един био магазин на някакви чешки, които също после изчезнаха страхотни бяха.
От Франция си бях донесла 3 кг брашно - няма да казвам как ме изгледаха митничарите на летището с брашното до парфюмите и какъв разговор проведохме, че то за смях ли за срам ли незнам.
Но уникални брашна - за палачинки, за кекс и за торта. Неща, които съм правила и преди определено станаха по-добре и се усещаше и разлика във вкуса.

# 610
  • Мнения: 322
Днес направих една доза козунаци от рецептата на Морена. Изключително съм й благодарна, станаха два перфектни козунака и смятам да правя по нейната рецепта за напред. За Великден направих няколко дози от рецептите със заквасена сметана, публикувани тук. И те ми харесаха, но днешните са перфектни.
Скрит текст:

# 611
  • София
  • Мнения: 2 992
Както си гледах телевизия си помислих, дали да не врътна набързо едно козуначе? Имам останали стафиди, лимон, брашно за   козунак, нощес ще втаса, за утре топъл,топъл...речено-сторено!

# 612
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 593
Малко да раздвижа темата  Grinning

Козунаци направени с брашно 600гр. Топаз Мел за баница-Морена  Hug, заквасена сметана(ползвах на БорЧвор този път,обикновено купувам на Данон,но тази е мноого по-гъста),суха мая на Йоткер, 2 яйца+1 жълтък,захар 180 гр.,лимонени корички и ванилова есенция.

Скрит текст:







Формите малко ми убягват още, но на вкус са перфектни  Heart Eyes

# 613
  • Мнения: 6 714
Нищо им няма на формите, много са хубави даже!

# 614
  • Мнения: 5 352
Да ви споделя, някъде назад в темата тази неуморна прекрасница Марчева беше дала линк към захарна глазура, Е, честно ,няма такъв разкош. Едно, че е много ефектна и красива с посипаните по нея  различни захарни украшения, второ че е много лесна за изпълнение.  Съдържа захар, малко вода и един желатин. Съветвам ви, пробвайте с един козунак, ефектът е уау.  Може да се използва и за украса на кекс.

Общи условия

Активация на акаунт