Козунаци 2019

  • 35 720
  • 741
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 953
Морена, нали питаше къде чета за ароматите, сега пак чета, заповядай: http://kulinarenelixir.blogspot.com/2012/04/blog-post_05.html?m=1  
...
2 с.л. портокалов сок
1 капсула есенция портокал или настъргана кора на един портокал
1 капсула есенция лимон или настъргана кора от един лимон
1 капсула есенция ванилия
750 гр. брашно*

# 361
  • Мнения: 4
Здравейте! Някой има ли идея защо се разпуква така плитката по време на втората ферментация?
Месени са с миксер по монофазен метод...

1. Повече мая
2. Недостатъчно втасване.

1.Маята каква роля играе в случая?
2.Не вярвам защото тестото беше се утроило преди да оформя..

# 362
  • Мнения: 1 472
Морена и Марсева благодаря ви 😁 Ако друг път меся козунаци, ще е по-добре, надявам се. Правих ги по рецептата на Краси от 1 пост, стори ми се най-лесно, но уви, има си тънкости.
Не станаха като вашите на конци, но се ядат. Ароматите не са достатъчни,сложих 2 ванилии, ром есенция - половин шише от Йоткер и малко лимонова кора-оказа се супер тънка. Малко се усеща маята.
Но като за 1ви път 😂 са страхотни
[/img]

# 363
  • Sofia
  • Мнения: 21 701
Морена, нали питаше къде чета за ароматите, сега пак чета, заповядай:
2 с.л. портокалов сок
1 капсула есенция портокал или настъргана кора на един портокал
1 капсула есенция лимон или настъргана кора от един лимон
1 капсула есенция ванилия
750 гр. брашно*


Това са 3 аромата ( лим. кора, порток.кора и ванилия) - нищо кой знае какво. Сокът от портокал е киселина, не аромат.
Смятам, че традиционните аромти са два - ванилията и лимоновата кора.  От там нататък всеки си добавя каквото и колкото иска.  Особено ако иска да тушира мая, мас, друго...

Здравейте! Някой има ли идея защо се разпуква така плитката по време на втората ферментация?
Месени са с миксер по монофазен метод...

1. Повече мая
2. Недостатъчно втасване.

1.Маята каква роля играе в случая?
2.Не вярвам защото тестото беше се утроило преди да оформя..

На мен с повече мая ми се разкъсва плетката.  Онзиденшният ми козунак беше точно така - за сефте ползвах суха мая и не се заиграх да махам грамчета от пакета мая.

Последна редакция: чт, 25 апр 2019, 09:22 от Morena

# 364
  • Мнения: 1 392


Доволна съм, получи се точно тази коричка която исках. Следвах рецептата на Морена . Само съдовете ми бяха малко големи, но то с учене стават нещата. Следващия път ще бъда внимателна с маята и брашното, и ще преценя е какво да ги изпека за да не се ядосвам предварително. Вкусни и мекички са, е вида не е перфектен . На домашните много им харесаха, на единия сложих локум на другия шоколад.
Благодаря на всичко за отделението време да ме напътстват. Flowers Hibiscus

# 365
  • Мнения: 1 472
Моите снимки не се виждат 🤔


# 366
  • Sofia
  • Мнения: 21 701
...
Но като за 1ви път 😂 са страхотни
Поздравления за куража и постигнатото. Не се отказвай, пробвай пак и то скоро, докато имаш пресни впечатления.  Simple Smile

Доволна съм, получи се точно тази коричка която исках.... ...
И на теб браво!  Simple Smile

# 367
  • Мнения: 9 568
някой пробвал ли е немската прясна мая от лидл? вчера бях на женския пазар - ни мая, ни аромати....

# 368
  • Sofia
  • Мнения: 21 701
някой пробвал ли е немската прясна мая от лидл? ..
Аззз.  Laughing
Супер си е.

# 369
  • Мнения: 4
Цитат
На мен с повече мая ми се разкъсва плетката.  Онзиденшният ми козунак беше точно така - за сефте ползвах суха мая и не се заиграх да махам грамчета от пакета мая.

Аз винаги използвам суха мая, преди на Йоткер, сега на САФ Инстант златната. Като % съотношение слагам 1%-1.4%, на 1кг брашно слагам 14г суха, което се равнява на 1 кубче от 42г. прясна. Никога не съм използвала прясна мая, тъй като качеството  винаги е различно, а при сухата винаги резултатът е един, но явно тази САФ Голд идва силна, хем я намалих до 1%...

# 370
  • Мнения: 1 472
Благодаря, Морена! Не зная дали бих направила скоро. Не да реша в 23ч да си правя експерименти.
Трябва да се почне и от сутринта, че с това втасване 😁. Тънкости навсякъде!

# 371
  • Мнения: 1 952
Някой прави ли козунак без яйца? Моля за изпитана основна рецепта за такъв козънак. Praynig Praynig Praynig Ако имате съвети и хитрини при приготвянето на теста без яйца, ще бъда мноооого благодарна!

# 372
  • Мнения: 1 360
Някой прави ли козунак без яйца? Моля за изпитана основна рецепта за такъв козънак.
http://www.mycookingbookblog.com/posten-kozunak/
https://hranatazadushata.blogspot.com/2014/03/blog-post_5.html

# 373
  • Sofia
  • Мнения: 21 701
Някой прави ли козунак без яйца? Моля за изпитана основна рецепта за такъв козънак.
На която и да е рецепта (има много в 1ви пост, дори и такава "без яйца",  или в нета, както е посочила и d0ra) просто махаш яйцата (едно е средно 50-60г) и компенсираш липсата им с течност - мляко, вода...  останалото си е същото като на традиционната рецепта.

# 374
  • Мнения: 1 952
Не искам да правя експерименти с козунака и затова помолих да изпробвана и сполучлива  рецепта. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт