Козунаци 2019

  • 35 460
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 9 531
някой пробвал ли е немската прясна мая от лидл? ..
Аззз.  Laughing
Супер си е.

о, чудесно, щото се запасих оттам.....след като отказах на пазара да ме запишат за списъка за днес Laughing????

# 376
  • Мнения: 12 790
С маята има един тънък момент, то и с другите набухватели де. Ако правите примерно двойно по-голяма питка или козунак там, маята не бива да е двойно, а една идея по-малко. Ако е разделено на части, примерно няколко малки козунака или там кифлички, във формички и прочие, няма проблем. Но ако е едно цяло печиво с удвоена доза, двойно мая му идва с малко в повече. Предполагам че това не е проблем, когато човек си познава добре тестото и си го наблюдава, но на някой без опит може да промени резултата.
Четох някъде обяснения защо така, но не мога да си спомня къде. За всички набухватели беше написано, не само за маята. Ще да съм намерила логика, щом съм го запомнила и гледам да го спазвам, по принцип не вярвам на всичко, което прочета.
Това донякъде обяснява защо когато правим двойна доза от нещо, което винаги се е получавало добре, резултатът понякога не е толкова добър. Било то кекс, питка, хляб или друго там.

# 377
  • Мнения: 87
Имам един въпрос.Правя козунаци от години,но харесвам козунака да е по-влажен,леееко глетав,не да е като хляб или кекс,ако го обяснявам правилно де,обаче мн.рядко постигам този ефект,та ако някой знае как става,да ми обясни ,моля.Четох ,че този ефект се получава,ако яйцата не се разбиват предварително,а се слагат цели в тестото.

# 378
  • Мнения: 2 114
Гледам, че за 500 гр. брашно се слага 15 гр. прясна мая. Аз ще правя с  1 кг. брашно козунак, мога ли да използвам цялото кубче 42 гр. или да меря точно 30 гр.?

# 379
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Имам един въпрос.Правя козунаци от години,но харесвам козунака да е по-влажен,леееко глетав,не да е като хляб или кекс,ако го обяснявам правилно де,обаче мн.рядко постигам този ефект,та ако някой знае как става,да ми обясни ,моля.
Набелгни  на жълтъците и олиото. И внимавай с печенето, да не се изсуши тогава.

Гледам, че за 500 гр. брашно се слага 15 гр. прясна мая. Аз ще правя с  1 кг. брашно козунак, мога ли да използвам цялото кубче 42 гр. или да меря точно 30 гр.?
Аз разделям кубчето на 4 и взимам 1 и 1/2 част, не  меря точно 30г.



# 380
  • Мнения: 626
Morena, можеш ли да ми кажеш какво е белтъчното съдържание на брашното, което ползваш за козунаци? В блога ти пише, че ползваш брашно за баница на София Мел. Добавяш ли и брашно тип 00 ?

# 381
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Morena, можеш ли да ми кажеш какво е белтъчното съдържание на брашното, което ползваш за козунаци? В блога ти пише, че ползваш брашно за баница на София Мел. Добавяш ли и брашно тип 00 ?
Само "за баница" ползвам - https://www.bg-mamma.com/?topic=1028571.msg38440666#msg38440666

# 382
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Ще пробвам утре една рецепта за лимецов козунак, но е с мас...мога ли да заменя и в същото количество ли да бъде с масло, олио или друга мазнина?
Нещо не ми се купува цяла кофичка мас за едни 60г.

# 383
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Ще пробвам утре една рецепта за лимецов козунак, но е с мас...мога ли да заменя и в същото количество ли да бъде с масло, олио или друга мазнина?
Нещо не ми се купува цяла кофичка мас за едни 60г.
Може, сложи масло и олио в равни количества.

# 384
  • Мнения: 1 953
Ала-Бала, може ли рецепта за лимецовия козунак? Аз мислех да правя днес с такова брашно, но почти се отказах.

# 385
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Ала-Бала, може ли рецепта за лимецовия козунак? Аз мислех да правя днес с такова брашно, но почти се отказах.
Пусни търсене за ...отбелязва линка като спам Sad
Вкусен козунак за четирима | Inspired Fit Strong

Последна редакция: чт, 25 апр 2019, 14:10 от Ала-Бала

# 386
  • Мнения: 1 953
Благодаря, но не се отваря!

# 387
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Благодаря, но не се отваря!
Редактирах горе, пусни търсене за Вкусен козунак за четирима | Inspired Fit Strong

# 388
  • София
  • Мнения: 2 992
някой пробвал ли е немската прясна мая от лидл? вчера бях на женския пазар - ни мая, ни аромати....

Не си я видяла.Имаше на няколко места.И, аз бях вчера там. Ако ти удобен пазара Д. Петков ще ти кажа от къде купувам моята. Всичко  правя с нея и няма провали.Ето, тази. И, вчера я видях на едно място на Женският пазар.

Скрит текст:

# 389
  • Мнения: 9 531
някой пробвал ли е немската прясна мая от лидл? вчера бях на женския пазар - ни мая, ни аромати....

Не си я видяла.Имаше на няколко места.И, аз бях вчера там. Ако ти удобен пазара Д. Петков ще ти кажа от къде купувам моята. Всичко  правя с нея и няма провали.Ето, тази. И, вчера я видях на едно място на Женският пазар.

Скрит текст:

благодаря, но купих от лидл вече, дано не ме изложи. иначе от пазара купувам от едно определено място. жената ми каза, че още на обяд са свършили козуначените благини /мая и есенции/.

Общи условия

Активация на акаунт