Кога трябва да кажем “Сбогом” ?

  • 4 404
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • INFJ
  • Мнения: 9 381
Ревността с причина и без причина е отблъскваща за много хора и до голяма степен и ти самата имаш вина. Ако постоянно търсиш знаци за изневяра, дали те харесва достатъчно, дали те обича, то кога ти остава време за теб, за него, за приятни моменти?

Негативизмът ти го е отблъснал, а той е страхливец и не може да ти каже, че не иска вече да е с теб.
Това заминаване в Англия ще ви приключи отношенията по естествен начин.

Работи върху себе си, осъзнай, че ревността е отвратителна черта и бъди по-различна и по-добра към връзката си в следващите ти взаимоотношения с мъж.

Когато показваш ревност все едно казваш за себе си "Аз съм несигурна, невзрачна, всяка друга би ме заменила". Рано или късно, човекът до теб ще ти повярва, че това е така и наистина всяка друга ще ти е добра заместничка.

# 16
  • Мнения: X
Твоето момче те лъже, за да те предпази от болката на реалния свят. 

Глупости. Лъже я, защото няма смелостта да се раздели с нея и чака тя да си тръгне, когато ѝ писне. Човекът не може да носи отговорност и иска друг да му свърши работата. Пубертетски изпълнения са това. Навремето така като искаш да скъсаш с гаджето, ама не можеш да му го кажеш в очите и се започваше едно разтакаване.

# 17
  • Мнения: 15 619
Защо се буташ там, където не те искат?
Той бил хубав. Ти да не си магаре!?

# 18
  • Мнения: 29 475
Бреййй, хубавецът мамин!!! Ай, сиктир!

Като ти е казал, че

Цитат
“Ако се разделим ще мога да ходя, където си искам, с който си поискам. Ако се разделим ще мога да остана в Англия”
 

ми да хваща пътя! Като не те иска, какво се бавиш?!?

На 19 г. ти е моментът да си "поживееш" - пътувай, рисувай, чети, спи, каквото ти душа иска. Ако от сега се заробиш с някакъв, който ти се качва на главата, какво ще е по-натам...?

Не смяташ ли да учиш в университет? Ще имаш нова среда и познанства, наред с това, че ще се обогатиш, ще учиш и ще имаш професия.

ПС: Преодолей ревността си. Такива отношения са токсични, не водят до нищо добро.

# 19
  • Мнения: 514
Бегай!!!

И на мен ми изглежда, че той се държи така за ти да го оставиш. Той ще те накара ти да го напуснеш (ето че успява, започнала си да го мислиш), а после ще прехвърли това решение като изцяло твое, въпреки че той го е предизвикал.

# 20
  • Мнения: 394
Той е свикнал с теб и вече предполагам не си му интересна. Малък е, млад е, живее му се и не си му интересна, а живота е пред него. Твърде сериозна връзка и за двама ви на тези години. Момчето се е пуснало по течението и е въпрос на време ако ти не сложиш края той да го направи. Замисли се млада, красива това ли заслужаваш ? Не се подценявай никога, мъжа трябва да те носи на ръце, а ако не сега кога?  Да кофти е.. обичаш го, свикнала си с него, а и ти е първия сигурно. Остави го докато все още имате хубави моменти и няма да го помниш с лошо. След време като се понаживеете малко може пак да ви срещне съдбата. По-мъдри и зрели. Успех !

# 21
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Твоето момче те лъже, за да те предпази от болката на реалния свят.
Мхм, щото той на 21 е събрал цялата мъдрост на света и поколенията в себе си, та ще предпазва нея от болката на реалния свят. Чиста липса на смелост си е това и опити да накара нея да прекрати връзката, понеже той няма топки да го направи.
Авторката, ти на 19 нямаш ли по-интересни неща за правене? Планове да учиш, работиш, пътуваш, да се запознаваш с други хора? И ако не знаеш, вече да знаеш - незаменими хора няма. Спри да се молиш и да търсиш обяснения - остави него да приключи връзката, след като иска това. Насила хубост не става. Но и не обвинявай себе си за всичко.
И при следващи връзки имай предвид, че ревността е голяма отрова и лесно може да отблъсне човек.

# 22
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
......Твоето момче те лъже, за да те предпази от болката на реалния свят. Макар, да го прави от добри подбуди има обратен ефект, т.е това пречи да станеш по-скокойна и уравновесена.........
Да бе, да, сигурно е точно така. Това е същото нещо (също толкова смешно и абсурТно), колкото онова другото "не искам да нараня чувствата и/му". Човека си мисли, че ще я щади, но всъщност щади себе си.
Ако започна да събирам всички тия "бисери" (не конкретно твои) в книга, 20 тома не знам дали ще ми стигнат... JoyJoyJoy

PS: Не бързайте с "харесванията". Вероятно половината от съдържанието на томовете ще са "бисери", казани от жени... Sunglasses

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 17:20 от AgentProvocateur

# 23
  • Мнения: X
Е, не му се сърдете на dnes, все пак инфантилното поведение е запазената му марка.

# 24
  • Мнения: 795
Искам вашето мнение,защото най-добре хората извън връзката виждат нещата реални.От почти 5 години имам връзка.В началото приятелят ми даваше всичко от себе си в държанието си към мен,но въпреки това си ме лъжеше за момичета,за това къде ходи и тн.Може би тук имам и аз вина,защото съм ревнива.Той се заглеждаше(сега не знам дали го прави,просто не искам да го следя,защото се унижавам по този начин)Та така...Заглеждаше се и това ме дразнише ужасно.Чувствах се прозрачна и незабележима.Но поне тръпка към мен имаше.Подаръци,цветя,бижута,прегръдки,целувки...Но изведнъж когато завърши училище и започна работа любовта му рязко охладняха към мен.Започна да говори само за работата,винаги ме прекъсваше(прави го все още),някак си изобщо не иска да говоря за какво и да било...за каквото и да говоря не му е интересно до такава степен,че ме прекъсва.Излъга ме че работи само с колеги,че нямам никакви жени...Започна да се старае все по-малко когато правехме секс.А сега вече се стигна до там,че ако аз не го целуна той няма да се сети.След 2 месеца заминава за Англия за 3 месеца да работи.В главата ми е нещо ужасно от мисли като”Сега ще иде там,ще ми изневери,като се върне ако е охладнял още повече към мен?Ако избере да остане?Ако намери друга?Ако пак ме лъже?” И просто покой не намирам.Знам какво ще кажеше! Да го оставя.Но не ми е никак лесно.Всяка грешка,която направя ми се натяква.
Когато го питам дали ме обича казва,ме ме обича,но тогава защо не се замисли как да си подобрим връзката,а ми казва неща от сорта на “Ако се разделим ще мога да ходя,където си искам с който си поискам,Ако се разделим ще мога да остана в Англия” Изобщо не го разбирам или може би мозъкът ми отхвърля мисълта,че този човек вече не ме иска....Постоянно има изисквания и не е доволен от мен.Каквото и да направя все е недоволен.Вече не ми прави комплименти,не ме кара да се чувствам желана.Дори като се скарахме ми каза,че не няма желание за секс като цяло.То дори и да го правим той не се старае,няма я страстта в него към мен.Как така всичко се изгуби?Аз съм на 19.Той на 21.Попринцип съм се привързала много към него и съм му позволила да ми се качи на главата.Осъзнава,че е хубав и привлича погледите и винаги се изтъква с това.Просто имам чувството,че като се върне съвсем няма да е този човек с който тръгнах 2014г. ....Ако откриете в мене грешка -готова съм да ида дори на психолог,за да си оправя връзката.Допуснах до да бъде част от семейството ми и знам,че никой няма да допусна така до мен.


Мога да си представя след толкова много години, спомени, преживявания, любов, колко привързана се чувстваш към него. Това е напълно нормално. Щом си била на около 14-15 щом сте започнали връзката, значи вероятно ти е първото гадже като цяло.
Проблемът тук е, че той е МНОГО млад. За мъж, това да е с едно и също момиче от дете е много трудно, направо е невъзможно. Той трябва да поживее, за да разбере от какво има нужда, кое е ценното. Жените по принцип сме малко по мъдри в това отношение.
Истината е, че връзката ви звучи изчерпана. Проблемът НЕ е в теб!!! Разбирам, че фактът, че си го допуснала в семейството е много интимен и ценен, но честно можеш ли да си представиш как ще е връзката ви след 10 години например? Ами ако се ожените и имате дете и той продължи да изневерява? Освен ти, детето също ще бъде жертва.

Според мен, трябва да поговорите сериозно. Не да го питаш дали те обича, това не е разговор и той винаги ще каже да, защото сигурно е вярно, но любовта не е всичко в една връзка. Говорете за вероятността да се разделите, поне временно. Опитай се да гледаш отвъд него. Съсредоточи се върху твоите цели, а не да стоиш да го чакаш да се върне от Англия и познай дали през това време ще ти е бил верен.

# 25
  • Мнения: X
Той е свикнал с теб и вече предполагам не си му интересна. Малък е, млад е, живее му се и не си му интересна, а живота е пред него. Твърде сериозна връзка и за двама ви на тези години. Момчето се е пуснало по течението и е въпрос на време ако ти не сложиш края той да го направи. Замисли се млада, красива това ли заслужаваш ? Не се подценявай никога, мъжа трябва да те носи на ръце, а ако не сега кога?  Да кофти е.. обичаш го, свикнала си с него, а и ти е първия сигурно. Остави го докато все още имате хубави моменти и няма да го помниш с лошо. След време като се понаживеете малко може пак да ви срещне съдбата. По-мъдри и зрели. Успех !
Много добре казано. За съжаление съм виждал такива връзки на тази възраст, които сякаш и двамата в един "порастват" в един момент и осъзнават, че love is never enough, както се пееше в една песен. Обществото днес вече НЕ предразполага хората към успешни моногамни връзки, както през миналия век например, когато хората остават заедно дори и когато им се изчерпи връзката или сменят приоритетите. Днес май вече и самите хора съвсем качествено не заслужават такава жертва. Ето, няколко врели и кипели лелчета вече ти казаха, че на 19 трябва да имаш "приключения", а не връзки, а после като вече усетиш, че приключенията и младостта ти са на път да приключат, ще се омъжиш на 30 и ще има да се надцаквате и тровите с мъжа ти дълги години. 😁

# 26
  • Мнения: 107
Не мога да разбера защо се мъчиш, млада си, сега ти предстоят най-хубавите години от живота. Ако смяташ да учиш висше, студентските години са ти най - хубавите, ще се запознаеш с нови хора. Щом се държи така и според мен иска ти да го оставиш, защото няма смелост дя ти го каже, той явно иска да си живее живота без теб, щом ти е казал, че ако е без теб в Англия едва ли не ще си прави каквото иска. Ами остави го, никой не е умрял от любовна мъка, по - добре така, отколкото да търпиш това негово отношение.

# 27
  • Мнения: X
Майко мила, на 19, а вече с 5 годишна връзка... Я го зарязвай тоя инфантиляк.... Щял да ходи където си иска... ами, пускай го да пасе. А ти почвай да мислиш какво ще учиш, къде ти се пътува по света, какво интересно ти се прави и как би си осигурила начини и средства за повече приключения.

# 28
  • Мнения: 4 518
Попринцип съм от този тип хора,които си взимат поука от грешките.Ако някой има подобна история би ми била от полза да я чуя.Аз просто се обвинявам за това,че връзката е до тук.Или може би постоянното му натякване,че съм виновна ми се е запечатала в мозъка.
Аз имах подобна връзка. Все бях виновна, все нещо не правех като хората, само натякване, а той миличкият безгрешен... Не е заминавал никъде, но се разделихме два пъти по негово желание. Накрая започнах да се чудя дали изобщо харесва нещо в мен и осъзнах, че не. Осъзнах, че се е променил и не е щастлив. Той не беше толкова лош човек, но когато не се чувстваш на мястото си и си нещастен така става, че постоянно си недоволен от всичко.
Момчето може и да не лошо, ти вероятно също не си лоша, просто не сте един за друг или нещо по някое време тотално се е счупило и няма връщане назад.
Остави го да е щастлив и ти също ще намериш щастието. Аз го оставих, сега е коренно различен, вече е сгоден и щастлив, а аз съм омъжена и също много щастлива.
Тъпо е като се замисля, можеше да сме щастливи заедно, но нали знаеш, че от счупена чаша вода не можеш да пиеш колкото и да я лепиш. А ти имаш цялото време на света да намериш своето щастие.

# 29
  • Мнения: 62
Попринцип съм от този тип хора,които си взимат поука от грешките.Ако някой има подобна история би ми била от полза да я чуя.Аз просто се обвинявам за това,че връзката е до тук.Или може би постоянното му натякване,че съм виновна ми се е запечатала в мозъка.
Аз имах подобна връзка. Все бях виновна, все нещо не правех като хората, само натякване, а той миличкият безгрешен... Не е заминавал никъде, но се разделихме два пъти по негово желание. Накрая започнах да се чудя дали изобщо харесва нещо в мен и осъзнах, че не. Осъзнах, че се е променил и не е щастлив. Той не беше толкова лош човек, но когато не се чувстваш на мястото си и си нещастен така става, че постоянно си недоволен от всичко.
Момчето може и да не лошо, ти вероятно също не си лоша, просто не сте един за друг или нещо по някое време тотално се е счупило и няма връщане назад.
Остави го да е щастлив и ти също ще намериш щастието. Аз го оставих, сега е коренно различен, вече е сгоден и щастлив, а аз съм омъжена и също много щастлива.
Тъпо е като се замисля, можеше да сме щастливи заедно, но нали знаеш, че от счупена чаша вода не можеш да пиеш колкото и да я лепиш. А ти имаш цялото време на света да намериш своето щастие.
От това ме е страх...От това”Можеше” но си права!

Общи условия

Активация на акаунт