GoT 33 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН... Отдавна сме тук..

  • 21 858
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 605
Още в 6-ти сезон си мислех, че НК е някой Таргариен. Но кой точно от тях?
Защо пък да е Таргериън? Така като гледам, нищо не налага такова заключение.
То като се имат предвид нравите и доминантното им положение столетия наред, в поне 10% от населението може да има драконова кръв. Те къде отиват?  Wink
...

Едно предположение, което ще сложа в спойлер, за съдбата на Джейми:

Скрит текст:
Джейми ще трябва да се жертва, за да защити Бран от НК. Дължи му го. Ще бъде трогателна сцена.

Той и без това си е Kingslayer.
Скрит текст:
Аммм, Джеми вече е излишен. Дори и Церсей да не смята така, новата ръчица на кралицата го вижда ясно и взема мерки. По-вероятно е Аря да му види сметката в стил Петир Белиш.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 16:24 от Аниш

# 16
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Още в 6-ти сезон си мислех, че НК е някой Таргариен. Но кой точно от тях?
Защо пък да е Таргериън?

Защото язди Висерион.


В книгите май нищо не пише за НК.

# 17
  • Мнения: 4 936
Сега пущам за втори път да го гледам

Скрит текст:
Бран защо така студено посрещна Джон Сноу? Само Аря беше сърдечна. Санса и тя.. била най-умна..за мене си е тъпо парче... (Ама аз съм фен на Аря, Бран и Дж Сноу _

и в стила на хумореските на джуджето: представям си  
Скрит текст:
колко отговора ще бъдат постнати на въпроса на яздещия Дж С ' за къде да се държа"
Laughing Laughing Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: 11 314
Зарадвах ѝ се на първа серия, пролях по някоя сълза на началните сцени, но
Скрит текст:
след ездата на драконите вече олабиха яко положението. Сцените на срещите между Джон и Аря, разговора между Сам и Джон в криптата, и финалната среща между Бран и Джейми бяха настръхващи. Не знам дали Сам ще се опитва да настройва Джон срещу Дани, но мисля, че в Джон вече има посято семето на съмнението доколко тя е най-подходяща за кралица.

# 19
  • България
  • Мнения: 6 209
Скрит текст:
Точно защото Церсей бързо си легна с Юрон, мисля че е бременна. Ако това е едната цел на Церсей (да набеди Юрон за баща), има резон да поръча убийството на истинския баща.
Силно се надявам, Брон да смени посоката.
 Не очаквам да се случи нещо особено след срещата на Бран и Джайм.
В известен смисъл, Бран вече е мъртъв. Триокият гарван не изпитва същите чувства. Ако въобще има някакви.

# 20
  • Мнения: 19 011

и в стила на хумореските на джуджето: представям си  
Скрит текст:
колко отговора ще бъдат постнати на въпроса на яздещия Дж С ' за къде да се държа"
Laughing Laughing Laughing Laughing

Satisfied

# 21
  • Мнения: 3 605
Още в 6-ти сезон си мислех, че НК е някой Таргариен. Но кой точно от тях?
Защо пък да е Таргериън?

Защото язди Висерион.
Визерион е мъртъв. Сега е нещо в драконовотяло. Зомби - съживено, овладяно и подвластно на НК също както всички останали със същата участ.

# 22
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Зарадвах ѝ се на първа серия, пролях по някоя сълза на началните сцени, но

Скрит текст:
в Джон вече има посято семето на съмнението доколко тя е най-подходяща за кралица.

Скрит текст:
Дано дано, защото тя наистина не става.
А Емито как се пъчи на тоя кон. Направо ми е смешно, като я гледам.

Сълзите ми потекога, когато Теон освободи Аря. Първо ме стегна гърлото, а после вече не успях да се сдържа.

# 23
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Благодаря за темата! Довечера ще изглеждам отново, а и тогава ще се пише свободно Simple Smile

# 24
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Бран Старк бе вдигнал стената преди 8 хил. години, нали така?

Децата преди това ли са направили НК?


Според мен, ако трябва някой да сяда на трона, то това трябва да е Джон, а не лудата Дани. Джон е огън и лед, а тя е само огън.

В мен се прокрадва еретичната мисъл, че:
Скрит текст:
НК ще им вземе бебето, за да го превърне.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз пък се надявам Санса да се разкара.

# 26
  • Мнения: 8 578
НК в книгите е живял преди хиляда години и със сигурност не е Таргериан.
Най-вероятно е Старк.
В сериала образа е пренесен и показаха как децата го превръщат.В самите книги в момента Нощен крал не сме видели, а само бродници и зомбита. Имаше пак някакво пророчество/мит/легенда за 1000я Командир на Нощния страж и завръщането на Нощния крал, но не се сещам какво точно беше.

# 27
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз пък се надявам Санса да се разкара.

И аз! Тя е копие на Церсей Grinning

# 28
  • Мнения: 18 132
    пиша под влиянието на бурни емоции.

Скрит текст:
Софи всеки следващ път ми изглежда по-хубава от преди. Не знам как е възможно? имам чувства че с тези дрехи изглежда "източена" сякаш е дори по-висока от обичайното. ДиД не ни подведоха - създадоха много мелодрами и наченки на любовен триъгълник Денерис-Джон-Санса (поне аз така го виждам). Санса очевидно изпитв ревност спрямо Денерис, не става въпрос само за Неуважение, сцената в залата където двете почти не се гледаха, а си говореха една през друга е класическа.
Питър Дънклидж - както винаги блестящ!
Повечето открити сцени са се получили чудесни,  а полетът с драконите беше фантастичен.
Въпреки това, цялото това претрупване с персонажи ми лази по нервите.  Не може да видим всички герои в един епизод. Появата на Джендри и срещата му с Аря, някак ми бяха много не на място, особено след срещата й с Хрътката.
Церсей и Юрон - не очаквах тя да го "допусне на частна аудиенция". Тук ме изненадаха признавам. Решението й обаче да убие Джайм не е изненада за мен, изглежда логично на фона на всичко дотук.
ОТ Емлия Кларк очаквам доста повече като игра. Една стъпка е подобрила играта си, но може още много повече. А и Денерис продължава да вярва, че трябва да получава всичко наготово само заради драконите. Далеч по-отговорно отношение на Джон Сноу.

иначе чисто сюжетно:
Скрит текст:
Решението на Джон е правилно, въпреки че среща противоречиви емоции. Торен Коленичилия крал е бил в подобна ситуация. Бриндън Старк предложил да убие Егон, други предрагали да убият драконите. Но това би било с цената на огромни жертви и затова той подгънал коляно и не се проляла кръв. В момент в който на Севера са нужни съюзници, а не врагове и то съюзници, които разполагат с огън и/или валиранска стомана Джон взе правилното решение- какво са някакви титли, в гроба ли ще си ги носи? В този аспект личи колко отговорен е станал той след като беше ЛК, а Денерис все още има да се учи, приема властта за даденост.
Категорично не ми допадна че всички възможни срещи - Джон - Санса, Джон - Брандън, Джон-Аря, АРя - Хрътката, АРя- Джендри, и т.н. трябваше да станат в една серия. Пак добре, че не се срещнаха Хрътката и Бриен, че щях да изпищя, но тях сигурно ги пазят за следващката серия като се върне Тормунд и там да заформят любовен триъгълник.
Юрон ми допадна една идея повече от миналите пъти. Не го раздаваше чак толкова шут, а по-скоро самонадеян...и все пак е далеч от образа в книгите, където го играе пълен психар-социопат[/list]

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 17:54 от Джон Сняг

# 29
  • Мнения: 6 880
Скрит текст:
Бран защо така студено посрещна Джон Сноу? Само Аря беше сърдечна. Санса и тя.. била най-умна..за мене си е тъпо парче... (Ама аз съм фен на Аря, Бран и Дж Сноу _

Скрит текст:
Бран вече не изпитва емоции.

Надявам се в този сезон най-накрая да му опадат листата на това дърво на боговете.

Бран Старк бе вдигнал стената преди 8 хил. години, нали така?

Децата преди това ли са направили НК?

Не би вдигнал такава стена да се пази от диваците.

Общи условия

Активация на акаунт