Боядисване на яйца

  • 20 012
  • 279
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 560
Не е ли рано още за боядисване?
Рано е за мен и затова се чудя колко много хора вече са си боядисали яйцата.
Аз ще го направя в Сряда. Може пък да са пробни. Козунаците също.
Аз боядисах едно само пробно за да видя дали ще ми се получи.

# 76
  • Мнения: 2 081
Католическият Великден е тази седмица .

# 77
  • Мнения: 12 018
Имам колежка голям традиционалист, която настоява, че яйцата се боядисват само и единствено в четвъртък или събота. Но с две малки деца на мен лично ми е по-удобно в петък или събота. Все пак четвъртък си е работен ден. Зависи от времето и другите ангажименти. Но пък аз съм атеист. Боядисвам заради традицията и боренето с яйцата, така че денят за мен е без значение, стига да ми е удобно.

# 78
  • Мнения: 10 210
При нас винаги са се боядисвали яйца в четвъртък или събота на Страстната седмица, най-вече в събота и не сме религиозни фанатици. Звучи ми пошло да боядисвам на Разпети петък спрямо смисъла на великденското яйце, по-зле, отколкото да си боядисам яйца август, ей така, щото ми е кеф. Също така не си разменяме коледни подаръци февруари... Smiley

# 79
  • Мнения: 18 560
Сряда или Събота от години се боядисва у нас. Като е такава традиционалистка,как посреща четвъртъка с червено яйце? Нали трябва да те завари Четвъртъка с червено яйце. Или става в ранни зори ли става?
Традициите са хубаво нещо. Но работещите хора само уикенда могат или късно вечерите през седмицата.

# 80
  • Мнения: 12 018
Колежката твърди, че според тродицията можело до залез слънце в четвъртък да се боядисват яйцата. Иначе и аз знам, че по традиция най-старата жена става преди изгрев слънце и ги боядисва още преди другите да са станали. Да ама за децата е кеф да боядисват, а майка ми никога не се е занимавала. Навремето баща ми ги боядисване късно вечер, а мен ме гониха да спя, после аз започнах. Традициите са хубаво нещо, ама не са създадени в съвременния свят и днешния динамичен живот.

# 81
  • Мнения: 611
Първи опит за декупаж. Пипкаво е,но стана и сега чакам да исзъхне яйцето. На бавен огън варих и пак ми се пукна,но не си личи. Трябва да измисля начин как да ги варя за да не ми заминат всичките.



Мисля дя им лепя панделки и дантели(на някои от тях),но съм забутала силиконовия пистолет някъде и от месеци не го намирам. Ще пробвам с някакво лепило. Ще е хубаво ако успея да намеря и качествена и наситена боя.
Искам да станат като винтидж яйца.
Много готино е станало... Heart да те попитам цялата ли салфетка залепи или парченце по парченце... И с белтък и захар ли Innocent

# 82
  • Мнения: 18 560
Първи опит за декупаж. Пипкаво е,но стана и сега чакам да исзъхне яйцето. На бавен огън варих и пак ми се пукна,но не си личи. Трябва да измисля начин как да ги варя за да не ми заминат всичките.



Мисля дя им лепя панделки и дантели(на някои от тях),но съм забутала силиконовия пистолет някъде и от месеци не го намирам. Ще пробвам с някакво лепило. Ще е хубаво ако успея да намеря и качествена и наситена боя.
Искам да станат като винтидж яйца.
Много готино е станало... Heart да те попитам цялата ли салфетка залепи или парченце по парченце... И с белтък и захар ли Innocent
Парче по парче. Късаш или режеш цветенцата и лепиш. Само с белтък. Може и да може и с цялата салфетка,но според мен ще се нагъне и не рискувах. Доста тънички са салфетките.

# 83
  • Мнения: 9 531
само белтък? не се ли слага и захар?

# 84
  • Мнения: 18 560
само белтък? не се ли слага и захар?
Не.

# 85
  • Мнения: 611
Благодаря много за отговора мн добре са ви са получили

# 86
  • София
  • Мнения: 39 764
Ние също боядисваме в събота. "Традицията" остана от времето когато боядисвахме у дома с майка ми.
Мама би винаги боядисваше в четвъртък, но преди да се пенсионира работеше на смени и винаги си освобождаваше четвъртъка.
Майка ми имаше твърдо работно време и все мрънкаше, че ще се бъхта да бърза да се прибере от работа и няма да ни остане време.

# 87
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз ги правя в четвъртък обикновено между 12 и 15 часа след обяд.В събота съм при свекървата и тогава тя заради малкия боядисва нейните, преди ги правеше и тя в четвъртък, ама за забавление на детето го измести в събота.Няма обаче кой да стане рано и да ги направи,когато се наспя и съм свършила другата работа,тогава се хващам.

# 88
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 205
преди години са се боядисвали в четвъртък.  после заради заетостта на някой хора църквата е добавила и съботния ден. така съм чул. в днешно време  и съботния ден е работен за много хора и нищо чудно да е нормално яйца да се боядисват кой когато иска.
то не трябва и да се работи в тези дни , но традицията ни задължава да работим.  hahaha

# 89
  • Мнения: 18 560
Някой знае ли със седефена боя как се процедира. ? Може ла да се оцвети както обикновено цяло яйце или само се рисува? Опътването нещо не го разбрах. За първи път ще правя с такава.
Пише,че се рисува върху айцето,а аз искам да го оцветя тялото. Те са в едни тубички.

Общи условия

Активация на акаунт