Боядисване на яйца

  • 19 563
  • 279
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 400
Някой знае ли със седефена боя как се процедира. ? Може ла да се оцвети както обикновено цяло яйце или само се рисува? Опътването нещо не го разбрах. За първи път ще правя с такава.
Пише,че се рисува върху айцето,а аз искам да го оцветя тялото. Те са в едни тубички.
Аз лично слагам ръкавици и малко боя на ръкцете и омазвам яйцето. Хем се боядисва цялото хем си става интересно.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 195
Някой знае ли със седефена боя как се процедира. ? Може ла да се оцвети както обикновено цяло яйце или само се рисува? Опътването нещо не го разбрах. За първи път ще правя с такава.
Пише,че се рисува върху айцето,а аз искам да го оцветя тялото. Те са в едни тубички.
Капва се по 2,3 капки на ръкавицата и топлото яйце се овалва /търкаля/ в ръката. Аз ползвам ръкавиците от Кауфланд за хляб. Те са по широки и с тях при търкалянето стават по интересни форми.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 395
Здравейте, четох от минали години много добри отзиви за бои Метма, дали някой е виждал (в София)?

# 93
  • Мнения: X
И аз купих боя за сладки.

# 94
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 761
В няколко сладкарски групи във фейсбук показаха яйца, боядисани с такива бои. И един сайт рекламираше сладкарски оцветители - освен стандартното, беше посочено и че стават за боядисване на яйца.

# 95
  • Мнения: X
Взех също печати и фулмастери за яйца .

# 96
  • Мнения: 18 503
Благодаря ви за отговорите за седефената боя. Ще видим какво ще стане. Има в комплекта една много хубава златиста. Надявам се да ми се получи. Може би пъдпъдъчите ще ги направя с нея,че са по-малки. 😊

# 97
  • Мнения: 6 255


denyil, на ел. котлон и газ е пробвано. Но на всякакъв би трябвало да стане. Като заври водата, се махат от ел.котлона, газта просто я спирам.
[/quote]
А достатъчно добре сварени ли са по този начин или стоят рохки? Питам защото за Великден яйцата трябва да са ми твърдо сварени, за да ми издържат повече време.

# 98
  • Мнения: 22 867


Скрит текст:
denyil, на ел. котлон и газ е пробвано. Но на всякакъв би трябвало да стане. Като заври водата, се махат от ел.котлона, газта просто я спирам.
[/spoiler]
А достатъчно добре сварени ли са по този начин или стоят рохки? Питам защото за Великден яйцата трябва да са ми твърдо сварени, за да ми издържат повече време.
[/quote]

Не са рохки, хубаво сварени са.

# 99
  • Мнения: 6 255
Не са рохки, хубаво сварени са.
[/quote]
Благодаря! Ще се пробвам да ги варя по този начин, че иначе белите яйца са много крехки и много ми се напукват, хем с кърпа ва дъното ги варя.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 992
Здравейте!
Някой от София да е виждал такава боя за яйца? Препоръча ми я приятелка от провинцията, не била скъпа, но хубава, но аз не съм виждала такава изобщо.

http://www.buranovi-color.com/

# 101
  • Мнения: 986
Captain's-е моята любима боя за яйца.Гръцка е .До сега я намирах в книжарници дори ,но тази година все още не са заредили .А може и да не я  доставят .Има и перлина .Справка ..Google
Ето точно тази боя издирвам вече втора година, но не успявам да открия! Не съм ползвала по-сполучлива боя!
Ще съм благодарна, ако някой ми "подшушне" откъде мога да си я доставя!

# 102
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте, четох от минали години много добри отзиви за бои Метма, дали някой е виждал (в София)?
Днес купих такава боя от ХИТ - Младост.

# 103
  • Мнения: 606
В Кауфланд има на метма доста видове

# 104
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 981
а пък в по-малките магазини боите на Метма преобладават като асортимент. пълно е с различни видове.

Общи условия

Активация на акаунт