Боядисване на яйца

  • 20 861
  • 279
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 22 867
От 29 яйца 10 се счупиха при варенето. Отдавна не съм случвала толкова калпави яйца. Тази година взех от перлените бои, но не ми хареса това, което се получи. Сега варя няколко лучени, дано поне те станат като хората.

Каквито и да правя, лучените ми харесват винаги най-много. Все се каня, сигурно от пет години, веднъж да направя само лучени, с различни на цвят люспи, с листенца.....и все не се организирам навреме. И тая година направих малко на брой с лучени люспи, ами по-красиви са ми от всичките перлени, неперлени и каквито са там останалите.

# 241
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Пъдпъдъчите яйца колкото кокошите ли се варят?

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 5 686
Аз ги слагам директно във вряща вода и ги държа 3 минути. Идеално са сварени. Ако ги искам лееееко рохки - 2 минути. Често се налага да варя на дечко и са ми доста бързи така Simple Smile Но и ние не обичаме преварени и много твърдо сварени яйца, да уточня.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Никога не съм купувала, продаваха в опаковки по 24 и толкова взех, ММ ми вика "и сега кво ще ги правиш?", той нямало да яде Crazy Надявам се на дребното да му харесат. А не се ли пукат във вряща вода, сега чета, че черупките им били доста крехки.

# 244
# 245
  • Мнения: 6 615
Хлапето много се стара с декорация , но каза, че не й се е получило както е искала.Simple Smile

# 246
  • Мнения: 705
Ние нашите сега ги боядисваме, досега боядисахме 22 , остават още 36 с кристали за боядисване. Но обаче нещо не сме много доволни от боите, на първите две боядисвания стана, но на третото боядисване вече не искаха да хващат по яйцата

# 247
  • Мнения: 7 776
Колко време на пара ги варите? Реших да е направо на пара в тенджерата,че яйцеварката ми е мъничка. 20 минути или повече?
Някой да е ползвал естествени оцветители? Колко куркума на колко вода се слага? Решила съм да пробвам с био оцветители, но имам и резерва метма боички.

# 248
  • София
  • Мнения: 39 812
Колко време на пара ги варите? Реших да е направо на пара в тенджерата,че яйцеварката ми е мъничка. 20 минути или повече?
Тествах в мултикукър с 5 яйца. За 20 мин се свариха, но жълтъкът беше леко рохък. Смятам, че 25 ще са им достатъчни, най-добре м/у 25 и 30 мин.

# 249
  • Враца
  • Мнения: 5 206
С картона и на 9 от 12 степени, без сол, от 30 бели имам две пукнати. направо рекорд.
Вчера за опит пуснах 2 сурови във фрайъра на 120 градуса за 14 минути, без да ги дупча. Искаха още, но се "свариха" без да гърмят и да се пукат, но до другия Великден може и да налучакм комбинацията време- температура.
Оризовите не ми се получиха с желания ефект, но като цяло съм доволна от мацаницата. използвахме пастелни бои от ДМ и едни на капсулки.





И съвет за тези, които боядисват без ръкавици - идеално се изтриват пръсти с паста за зъби и четка Simple Smile

# 250
  • Мнения: 91
Кармиел, разкошни цветове. С какви бои, ако не е тайна?

Използвала съм от боите на Др. Йоткер и от Метро си купих пастелните цветове, но не знам на коя фирма са не пазя кутийката  newsm78. Радвам се, че са ти харесали. Весесли празници.

# 251
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 655
Това са малка част от нашите яйца. Пожелавам ви светъл и весел Великден!

# 252
  • Мнения: 14 811


Ето ги и моите. 5 с лучени обелки-три от тях топнах в синя и зелена боя,хареса ми ефекта. Две останаха така,но не ги извадих от водата и се боядисаха почти целите.
15 сложих в тенджера-нито едно счупено! ММ чакаше да хапне някое пукнато,ама удари на камък. 😆 От снощи са на стайна температура.
5 сложих с кристали,аз ги харесвам. От тях едничко се беше спукало.
Щерката лепи стикери по няколко.
Исках да пробвам с желатин и с ластици да ги омотавам,обаче се отказах. 😃
От 25 едно даде фира,доволна съм!

# 253
  • Мнения: 7 291

Весели празници!Здраве и сбъднати мечти!

# 254
  • Мнения: 1 931
Аз реших да пробвам техниката с желатин.
Върху каква повърхност да ги оставя да изсъхнат, за да не се развалят боите и за колко време ориентировъчно изсъхват?

Общи условия

Активация на акаунт