Как избрахте лекар, който да следи бременноста ви?

  • 2 056
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 815
аз ходя и преди и сега на конасултация в поликлиниката- там ми правят изследвания и ми дават болнични и тн, а отделно всеки месец съм на преглед при д-р Ненов от Шейново- миналия път той ми следи по същия начин бременността-  при него родих и съм много доволна

# 16
  • Мнения: 220
Бременността ми следи личният ми гинеколог- много професионално и във всеки един момент можех да се обърна към него за това, което ме интересува- работи на ул."цар самуил"111 , работи и със здравна касател.983-38-12.  Успех

# 17
  • Мнения: 564
При избора на лекар, всеки си има критерий, които са различни за всички. За мен беше важно освен да е добър специалист този, който ще ми следи бременността, също така и да е на удобно за мен място, т.к. не можех да си позволя да си 'отнемам' много от работното време. Другото което е, че така или иначе, това което ми покрива здравната каса е абсолютно недостатъчно и ще триабва да се ходи и на частно. Накрая прецених, че вместо да се чудя кой да избера по ЗК и кой на частно, най-добре е един абонамент в болница - а и като пари щеше да излезе пак толкова . Аз живея точно до Св. София и изборът ми доиде съвсем естествено. Още повече там ти дават час и не се налага да си чакаш реда, което е много важно за мен. И така там ме следяат, там и ще раждам - мисля че такъв вариант е наи-добър. Мисля и да си платя за избор на лекар - този, който ме е следил.

# 18
  • Мнения: 93
Препоръчвам ти ЖК в Шейново. Аз ходя там и съм много доволна. Тези 280 лв. покриват всички необходими изследвания, които трябва да се правят през бременността /ако има усложнения - и тях/. Не е нужно да ходиш на други лекари паралелно, освен може би за твое успокоение на фетална морфология и 3D. Бременността ти в ЖК в Шейново ще се следи от екип от лекари /според мен едни от най-добрите/ и много любезни и обяснителни акушерки. Ако си харесаш някой доктор да ти следи бременността трябва да ти дават час само, когато той е на работа. Според мен е по-добре да са няколко, за да можеш да сравняваш мнения. А за самото раждане трябва да си платиш, само ако държиш да си при определен доктор и трябва да се уговориш с него.

# 19
  • Мнения: 14 133
Логично е докторът, който ще те изражда да е в течение на бремеността.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
По принцип си ходя при един гинеколог от 12години- /д-р Тончев от Шейново/-само на него имам пълно доверие да ме преглежда- това е защото преди да отида при него си патих от "добри "лекари.
Но понеже той не можеше да ми води консултациите, ме упъти да отида в нашата поликлиника и там да ме следят- а и така изследванията ми се поемат от ЗК.При него ходех на свободен прием всеки месец- а в поликлиниката само ми слушаха тоновете и ме мереха...само Тончев ме е преглеждал.
За самото раждане- имах си направление, но той дойде по време на раждането и фактически ме изражда той- не съм си плащала,само на Шейново за анестизиана,защото се наложи форцепс и пълна упойка...

# 21
  • Мнения: 505
За да не отварям нова тема, искам да попитам мамите, които са раждали в Шейново - как е там ситуацията в момента? Имам впредвид, че когато аз раждах там - преди около 4 години, беше меко казано мизерия. Чух, че са правили ремонт. Ще са ми полезни каквито и да е отзиви оттам. Благодаря Ви.

# 22
  • Мнения: 8 505
За да не отварям нова тема, искам да попитам мамите, които са раждали в Шейново - как е там ситуацията в момента? Имам впредвид, че когато аз раждах там - преди около 4 години, беше меко казано мизерия. Чух, че са правили ремонт. Ще са ми полезни каквито и да е отзиви оттам. Благодаря Ви.

Прочети тази тема,в нея са писали за ремонта: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66296.0

# 23
  • Мнения: 2 171
През септември 2005 ремонтът не беше още завършил, когато аз родих цялото отделение беше пълно и настаняваха родилки и в неремонтираната част от болницата. Аз бях в стая с общо 8 легла, всичките заети. Мизерията беше пълна, неделята никой не почисти тоалетните и беше неописуемо мръсно. Толкова за мизерията, отношението на лекарите и професионализма им са нещо друго. Доволна съм от отношението на всички в предродилното отделение и в родилна зала. И акушерките и лекарите бяха много внимателни
По темата за избор на гинеколог, следящ бременността  - аз бях на консултация в поликлиниката, която ми е най-близо. Избрах доктора си малко на хазартен принцип, но в последствие останах доволна от избора си. Ходех на консултация на всеки 2 седмици, консултациите включваха задължително видеозон, мерене на кръвно и т.н. От осмия месец ходех всяка седмица. Понеже докторът ми работи в Шейново, пред мен не е стоял въпроса кой лекар да си избера.
Успех в избора и лека бременност.

# 24
  • Мнения: 505
Благодаря Ви nati_r и reflex за бързите отговори. Това ще е третото ми детенце. Второто не го родих в Шейново не заради лекарския екип, а заради лошите хигиенни уловия там. Желая Ви здрави и щастливи хлапета около Вас.   bouquet

# 25
men sestra mi me zavede v 4asten med. centyr vzemat mi po 30 leva na pregled no si zaslujava a i to se hodi po vednyj mese4no taka ne se qdosvam izli6no  lekarkata e mnogo vnimatelna nakraq samo trqbva da izbere6 kyde 6te rajda6 za da napi6at napravlenie a i rabotqt sys zdravnata kasa i izsledvaniqta sa ti bezplatni

# 26
  • Мнения: 300
момичета, а какво става с тези 280 лв абонамент, ако бременността ти прекъсне в началните месеци?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 967
Една лекарка от Здравната каса ми следи бремеността в един МЦ, но отделно си ходех при Проф. Пранчев в частния му кабинет. Ако забременея втори път ще следвам същата схема.

Общи условия

Активация на акаунт