Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 31

  • 112 619
  • 952
  •   1
Отговори
# 450
  • London
  • Мнения: 6 732
Да нащо бебе днес направи 10 месеца и едва от тия дни пробва да каже по нещо за животните, но много оскъдно, въпреки, че слуша и обожава книжката за Бустър, който баба му пратила да събере яйцата и обикаля фермата и минава през всички животни. На 6 месеца беше доволен, че сяда и почна да лази плавно до бързо към края на 6 тия и вече това е времето да изследваш предмети и дома. Досега си лежал и висял само и идва време в което има много инфо наведнъж.

# 451
  • Мнения: 48
Не ме разбирайте погрешно, не очаквам дс имитира животни на 6 месеца, просто му е интересно и се смее. Поръчала съм вече cod liver на Нордик бебешкото и ще давам зс сега от него, то е с вит А и Д, надявам се да му повлияе добре. Момичета, не може аз да стоя срещу него о дс му говоря и правя смешки и той дс гледа настрани без да прояви интерес поне да види какво правя...той си стои полуседнал в кошарата, аз минавам и го закачам, казвам му нещо, ми той изобщо не поглежда, а ме чува гарантирано. Дори големият не го е правил това ...

# 452
  • Мнения: 1 401
А как е с храненето, ходенето до тоалетна, сънят му?
Прогресира ли, един вид, това забавяне...
Сещам се за проблеми с Б12 - имаше една майка на времето, сега има влог в You tube, българка е. Нейното второ детенце така - изведнъж почнало да "регресира", накрая стигнали до София, при доктор Кадъм (жена е), специалист голям, само тя се досетила, че детето е било с огромен дефицит на Б12 и веднага се погрижили и сега детето си е ок.
Agleu - така се казва каналът на препатилата майка е You tube.

# 453
  • Мнения: 48
Храни си се нормално, приема пюренца вече, нормално изхождаме, тези дни по-често, но мисля че ще никнат зъбки... посяга си към играчки, опитва да пълзи, но интровертен, няма нужда да комуникира, освен ако не иска нещо /спи, яде, неудобна поза/ няма го това любопитство да гледа да слуша кой какво казва/ не казвам че изобщо не ни следи, но не е достатъчно/, най ме притеснява това извъртане на погледа като му говори някой, иначе може да наблюдава дълго някой като говори с мен, но започне ли на него, усмихва се на секундата и извръща поглед... прекалено е сериозен, не се радва на батко си, батко му цял ден му досажда, гушка прави му дзак боц ей такива смешки, малкия не го отразява , дсже видимо му е неприятно.... дано си въобразявам наистина ... просто ми е много страшно. Отделно като го взема на ръце да го гушкам и все гледа дс се изхлузи, не обича да го гушкам... взе дс става труден със заспиването, гушкам го люлея го пея той плаче, не иска на ръце... просто всичко това ми е адски ново к не знам....батко му се движеше чудесно до годинката...

# 454
  • Мнения: 18
Здравейте, има ли дечица , които отказват да пият лекарства, не позволяват да ги прегледат , дори лекарството да е скрито в храна или сок -се разбира.Капки за нос пускам докато спи.

# 455
  • Мнения: 244
Има разбира се, при моя син например капки за нос се слагат когато има поне двама човека да го държат. Подстригване, рязане на нокти е ужас...само с миенето на зъби имаме някакъв напредък.При някои деца от спектъра ги има тези проблеми..какво да се прави,мъчим се да вървим напред до колкото е възможно.

# 456
  • Мнения: 18
Всичко правя докато спи -режа нокти, разресвам ,дори веднъж я постригах докато спи.
Просто за лекарствата се зачудих много , понеже на есен исках да тръгне на детска градина и се страхувам ,ако се разболее по-сериозно какво ще правим.Насила не е вариант да давам лекарства, защото после се затваря.

# 457
  • Мнения: 1 400
Всичко правя докато спи -режа нокти, разресвам ,дори веднъж я постригах докато спи.
Просто за лекарствата се зачудих много , понеже на есен исках да тръгне на детска градина и се страхувам ,ако се разболее по-сериозно какво ще правим.Насила не е вариант да давам лекарства, защото после се затваря.
Освен антибиотиците, от всички други лекарства и добавки има много приятни на вкус. Моята е обратното - пристрастила се е и вече се чудя къде да крия добавките, които й давам. Купувам дъвчащи или течни форми с плодов вкус.

# 458
  • Мнения: 18
Благодаря за отговорите, дано през лятото има промяна някаква .(желирани бонбони и подобни не иска да  яде, доскоро ядеше точно три неща.)

# 459
  • Мнения: 14
Здравейте! Имам бебе на 10м, с евентуален ген синдром, в първите месеци много наддава на кг и ръст, а не се хранеше добре, има голям език и глава. Винаги е имало проблеми с изхожданията, не яде глутен, на безказеиново мляко, не издава звуци, освен аааа и то като крещене, не обича са а прегръщаме, рядко гледа в очите, не следи, не пълзи много е тромава, предпочита да използва само дясната си ръка, много слаб захват има, дори на 4 ри опори не стои, не прави разлика познати, непознати, не се обръща на името си, даже като беше на 4 м си мислех, че е глуха.Много често и се зачервяват бузите, но не разбрах точно от коя храна. За мен детето има аутизъм, но никой специалист не ме взима на сериозно, заради възрастта.Има съмнение за неврофиброматоза, но поради пандемията не успяхме да посетим Генетика в Педиатрия. На моя глава ще пусна фацес диагностика в Детокс център. Някой знае ли към кой мога да сея обърна на тая възраст за аутизма? И дали след като е генетично предопределено няма шанс за подобряване.

# 460
  • Мнения: 2 988
Относно специалистите и съмненията Ви за аутизъм не мога да кажа нищо, но правите ли ежедневна рехабилитация на детето?

# 461
  • Мнения: 90
Здравейте!
Пише ви една много притеснена майка която нито се храни като хората нито пък спи
Става въпрос за моя син той е на 1,11 месеца не говори имам в предвид липсва първа дума има по цял ден едно аааа,ъъъъъ,еееее и това му е репертоара още от доста малък му пусках кокомелон без да си давам сметка че би навредило не ме съдете минала съм през много трудности още след 1 месец след разждането на малкия започне се едни скандали вкащи с бащата все за нещо се караме от раждането до днес съм си го отглеждала сама без ничия помощ първо дете ми е и незнаейки кое е по добро за него и си му пусках тв пък аз я чистя я готвя я прибирам до към 1,5 месеца си гледаше по доста часове тв когато една моя приятелка каза за нейното че наговорило и са й казали да спира тв и аз направих същото преди не обръщаше на името си рядко ни гледаше в очите но ние за няколко месеца имаме доста напредък тъй като се занимавам с него изключително много обръща се на името си имаме изключително добър очен контакт когато легнем и двамата на леглото аз му пея песнички а той през цялото време ме гледа в очите обожава да ни се усмихва отвръща на усмивката с усмивка вече когато му поискам ръчичка дава когато му кажа чакай да те хвана бяга,като кажа къде е Мерти така се казва сонар ми отива и се крие когато кажа къде мама идва да ме търси на лази боболечка знае че ще го гъделичкам целия се свива и почва да ми се смее знае че ще го гъделичкам навеждам се отварям ръчичка казвам гуш на мама тича към мен и много силно ме гушка така и баща си но не изпълнява команди по цял ден си задавам въпроса добре ако не чува как пък ще се обърне на името си или пък ОК не разбира къде е топката добре как разбира къде е Мерти имам куп въпроси без отговор пия успокоителни не издържам не имитира звуци но ако нещо му хареса което правим го имитира не се опитва да повтаря няма никакво желание понякога когато говоря ме гледа в устата и се мъчи да прави същото правя му номера с топката много се смее носи ми я пак и пак и пак докато му омръзне но ако му кажа Ей така подай топката все едно не ме чува или къде е тати надувам му балони много се радва носи ми ги пак пак дава ми ги в ръчички от вечерта ако съм му правила смешки с някоя играчка помни и на сутринта ми го носи пак да го правя но не говори аз незнам как да го стимулирам говоря дълго неразбираемо объркано нямам подход към него мъча се но не успявам не съм го учила да се храни сам а и не виждам желание от негова страна сега сега започнах да му давам лъжичка бута ръката ми и се изнервя на биба сме нямам нерви да го мъча на цукало не съм го учила също защото ще се изнерви майчета имам нужда от съветите ви мн мн съм объркана иначе ако ме питате дали сочи ми на книжките съм забелязвала че рядко но сочи иначе когато иска нещо протяга ръка за да го вземе ако пък съм до него търси помощта ми иска да го взема на ръце за да си го вземе преди седмица някъде остана малко повече гладен като видя купата си с храна почна ам ам ам ние с баща му сме в шок та той никога нищо до сега не е казвал целенасочено всичко е било аааа,ииии,ъъъъъ забелязах преди няколко месеца да се върти в кръг беше спрял сега почна за внимание ли го прави незная от както го научихме на браво началото го правеше по предназначение сега по цял ден прави браво от време на време ако е развълнуван седнал се люлее чувам го да ме имитира често го прави като се изкашля и той след мен същото понякога ей така започва да кашля най вероятно за внимание и навън съм забелязала че на това дете всичко му разсейва вниманието камък птичка дърво деца колелета всичко всичко тръгва на някъде изобщо все едно ни няма иначе се срамува от чужди хора бута се после се спира но иначе бързо свиква с непознати знае ние кои сме но ако го попиташ къде е мами все едно нищо не си го попитал много съм притеснена имала съм нормална бременност родих едно живо здраво детенце много дълго стана извинявам се много съм объркана то си и личи по поста моля мами минали през моя път да помогнат имам нужда живеем в чужбина и тук карантината продължава на частно ще го заведа при първа възможност много

# 462
  • Мнения: 419
Защо не направите онлайн консултация със специалист? Аз днес направих за малката, понеже е с хипермобилни стави и имах опция освен рехабилитатор да се включи по мой избор още един специалист и понеже голямата е от аутистичния спектър и според мен и ние големите сме малко в спектъра, реших да избера и психолог, въпреки че си казвам какво, на една година е какво ще каже, а върви много добре, обаче психолога регистрира някои особености, че сега има върху какво да работим, ако не беше тази консултация, нямаше да забележа такива детайли и да знам как да се работи и за какво, след две седмици имаме друга онлайн консултация и ще видим как се променя и какво става и вие като сте в чужбина като е видео връзка по скайп, пак може да стане.

# 463
  • Мнения: 90
Благодаря ви.Дано се включат и други майки

# 464
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз не виждам нищо притеснително честно казано. Остави говоренето....останалото, което описваш е нормално. Не смятам, че има поле за такова притеснение, че да не спиш чак. Аз бих го записала на ясла, моя като не говореше на две на прегледа това беше препоръката.....той говореше на китайски някакъв си негов език.

При нас се връщат поетапно на училище някои класове и от юни живи и здрави го пращам. Плана ще му е готов и той тогава....ще видим какво са му изготвили.

Общи условия

Активация на акаунт