Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 апр. 2019, 20:11 ч.

Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 31

• 4 605
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
На едно физически здраво дете не му трябва хомеопат, може да даваш омегите. Аз зимата давах рибено масло на Мюлерс (и Ескимо кидс също) и на двете си деца и забелязах много благоприятен ефект върху имунната система, за първа година пропуснахме грипа. Не знам за толкова малко дете обаче каква е дозата, на деца над 3г. е 5 мл.
Инвестирайте време в общи занимания, каквото харесва детето го правете и вие с голям ентусиазъм. Аз например и с двете деца се пускам по пързалки, скачам на батути, сядам в пясъка да играем, ритаме топки, гоним се и каквото друго се сетиш. Гледай винаги очите ви да са на едно ниво, това помага за очния контакт и за споделянето на емоции от играта. Като строите кула или други подобни дейности се старайте да се редувате, карайте го да изчаква и да се съобразява. Насърчавайте го винаги да опитва нови неща в игрите, дори и да не се справи - поущрявайте го за старанието.

# 76
На едно физически здраво дете не му трябва хомеопат, може да даваш омегите. Аз зимата давах рибено масло на Мюлерс (и Ескимо кидс също) и на двете си деца и забелязах много благоприятен ефект върху имунната система, за първа година пропуснахме грипа. Не знам за толкова малко дете обаче каква е дозата, на деца над 3г. е 5 мл.
Инвестирайте време в общи занимания, каквото харесва детето го правете и вие с голям ентусиазъм. Аз например и с двете деца се пускам по пързалки, скачам на батути, сядам в пясъка да играем, ритаме топки, гоним се и каквото друго се сетиш. Гледай винаги очите ви да са на едно ниво, това помага за очния контакт и за споделянето на емоции от играта. Като строите кула или други подобни дейности се старайте да се редувате, карайте го да изчаква и да се съобразява. Насърчавайте го винаги да опитва нови неща в игрите, дори и да не се справи - поущрявайте го за старанието.

Благодаря отновоо за изчерпателния отговор! Simple Smile За каквито и витамини да питам личната му лекарка не дава и дума да става ... и това ме вбесява...

# 77
Според мен по добре без телефони и таблети. Да имаше кой да ми каже преди 4 години махай телефона и таблета....А на малкия му харесваше да гледа детски...
Сега поне сме забравили за тези неща въобще не се вълнува от таблети и телефони за мое успокоение.
Важното е че детето имитира. 
Според мен може да започнете с цветовете ,животните,формите. Има разни дървени пъзели за вгнездяване.
А за рибено масло и Ескимо сме пили и Мьолерс ...
Сега смених с Wild Alaskan . Доста се превъзбужда от него. И има вълчи апетит за сладко Simple Smile

# 78
  • London
Ха, то при нас и в градината имат видео стена и им се прожектират музика, филмчета. Интернета е навсякъде, няма как да се избегне. Всяко нещо следва да е с мярка обаче, ако не е възможно и детето е все там залепено то тогава наистина е добре да няма достъп.

# 79
Според мен по добре без телефони и таблети. Да имаше кой да ми каже преди 4 години махай телефона и таблета....А на малкия му харесваше да гледа детски...
Сега поне сме забравили за тези неща въобще не се вълнува от таблети и телефони за мое успокоение.
Важното е че детето имитира.  
Според мен може да започнете с цветовете ,животните,формите. Има разни дървени пъзели за вгнездяване.
А за рибено масло и Ескимо сме пили и Мьолерс ...
Сега смених с Wild Alaskan . Доста се превъзбужда от него. И има вълчи апетит за сладко Simple Smile

Благодаря ви на всички, че се включвате! о да разбира се, като имах впредвид телефон и телевизор нямам впредвид по цял ден, а само докато яде и то гледа приказки ввче... Simple Smile Иначе цветовете и формите и животните вече ги знае... единственоо контакта с очи опитвам да поддържам дълго време това е по-трудно. И например като види число се чувства длъжен да го каже... и почва да брой, или азбуката може ей така само някой да каже азбука и той почва да я казва например .. А аагне, бб б бор , ... и т.н. Напоследък спря да го прави сякаш забрави, само ако го питаш - рядко започва сам (та това ни притесняваше също).

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 14:33 от imiks

# 80
  • London
Ми то азбука и цифри не са интересни само не деца с аутизъм и в това не виждам нищо странно за тази възраст. То и в спектъра не редиш числа и букви докато си жив, много грешна представа се има за това състояние. Сина ми много отдавна не е заинтригуван нито от числа, нито от цифри, нито от форми или цветове.....да не говорим, че никога не е въртял гуми на кола или редил нещо в редичка. Това са някакви шаблони, които уж са при всеки в спектъра, но уви не е така. Основното е самата социална комуникация и прагматиката на езика.....начина по който се усвоява езика, ползва, общува. Там са основно проблемите, другото вече колкото по-зле си толкова повече присъстват, смисъл въртене с часове в кръг, въртене на въже, зацикляне ако щеш.

# 81
Ми то азбука и цифри не са интересни само не деца с аутизъм и в това не виждам нищо странно за тази възраст. То и в спектъра не редиш числа и букви докато си жив, много грешна представа се има за това състояние. Сина ми много отдавна не е заинтригуван нито от числа, нито от цифри, нито от форми или цветове.....да не говорим, че никога не е въртял гуми на кола или редил нещо в редичка. Това са някакви шаблони, които уж са при всеки в спектъра, но уви не е така. Основното е самата социална комуникация и прагматиката на езика.....начина по който се усвоява езика, ползва, общува. Там са основно проблемите, другото вече колкото по-зле си толкова повече присъстват, смисъл въртене с часове в кръг, въртене на въже, зацикляне ако щеш.
Разбирам ви, просто съпруга ми е адски притеснен и вече и мен ме притеснява.... Едва ми издържат нервите... Разбирам ви много добре какво искате да кажете и съм ви изключително блгодарма за всяко едно включване! Вие сте страхотни всички!
Иначе за въртенето и той от време на време се сеща, че може да се върти и го пррави, но е от спрта на два до три пъти и се смее и сяда, после пак и спира! Още веднъж благодаря на всички ви! Дано таткото се вразмии скоро...

# 82
Здравейте! Моят щурчо е на 3г и е в процес на обследване от специалисти. Живеем във Франция.
Той вървеше малко по-назад спрямо връстницитр си, но не съм си и помисляла за аутизъм.
Като бебе започна да си вдига главата на 4м. После седна за първи път на 8м. Проходи на 1г6м.
Когато беше 9месечен го заведохме на невролог и всичко беше ок. Сериозно се захванахме с диагностика от октомври '18 по мое усмотрение. Нямаме фамилна обремененост.
НО, това което ми прави сериозно впечатление, е поведението на моя мъж. В него откривам някои странности, които ми напомнят за Синдром на Аспергер.
Мъжът ми е военен и в началото си мислех, че педантичността му е някакво професионално изкривяване. Но, откакто познавам негови колеги, виждам че те не са чак толкова подредени и стриктни.
На паркинга паркира 5мин само и само, за е прецизно. В магазина може 15мин да се чуди кои кремвирши да купи.
Покрай диагностиката на детето започнах да се взирам и в мъжа си. Според мен има връзка.

# 83
  • София
Здравейте,благодаря за новата тема,включвам се за да не ви изпускам,влизам рядко ,но с две деца не ми остава много свободно време. Моето момченце тази година ще стане на 7г и ще бъде първи клас,стреса за мен е огромен,а на него хич не му пука разбира се. Като го питам искаш ли на училище казва да ,но да видим септември дали пак така ще мисли. Водихме го вече в училището,видя стайте и госпожата,но се държа супер неадекватно тогава(според госпожат е срамежлив<тя уж знае за него ама не съм сигурна). За този месец имаме уж записан час за повторно обследване в Св. Никола,надявам се да ми изяснят някой неща,казвам уж защото още чакам точна дата. Иначе сме добре,ходи на градина ,там е прекрасен, поне според мнението на госпожите,но тръгнем ли си от там се почва ,имаме си нови мании и някой от старите ту се връщат ,ту спират. Вечер не ляга без баща си ,не пропуска да лапне ключа за вратата преди сам да го мушне,както и ме следи като орел кога ще ида до wc,за дойде да ми угаси лампата и аз да кажа ''светни лампата'', а той  '' угаси лампата''при което ми светва и изчезва,повтаря се всеки път,това ме влудява защото изгоряха сумати крушки. Вечер е много буен,иска да вдига колкото се може повече шум,като нарочно пуска играчки от високо или просто набива крака в пода, аи почна да ми посяга когато не напрвя нещо което иска,не със сила но си ме удря и бяга,от това най ме е страх,аз не го удрям ,правя се на обиден и казвам че това е лошо но той ми се смее.Другото е че често започва да плаче без видима за мен причина ,явно преживява нещо което му е трудно да обяснява,той като цяло не е обясня и не разказва нищо,говори само до толкова че да си каже желанията или да ме пита за нещо на което вече знае отговора. Но пък се научи да пише и то красиво,почти да чете,да рисува що годе,та имам надежда ,че не го пращам съвсем бос в първи клас,дано се справим стискайте палци,ама най ме е страх от другите деца и родителите им когато разберат че ще си имат дете със соп в класа.

Общи условия

Активация на акаунт