Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 31

  • 113 195
  • 952
  •   2
Отговори
# 825
  • Пловдив
  • Мнения: 1 311
Ама какви са тези квалификации за дете на 4 години?! Лигав бил, нагъл, пренебрежителен. За мен това е показател за некомпетентност и безсилие на тези специалисти. Възможно е да има известна доза лиготия в поведението на детето, защото по себе си съдя, че знаейки, че детето ми има проблеми на моменти съм била доста компромисна. Може и да не е правилно, но така съм преценила в момента, така съм направила. Обаче "наглост" проявена от толкова малко дете ми се струва безумно. Много по-вероятно е детето да не разбира всико, което се изисква от него и това да води до липса на интерес и концентрация.

# 826
  • Мнения: 6
Това е квалификация дадена от директора на Св. Никола. Също така той проблем нямал,ние сме му проблема ,поне според нея. Така приключи прегледа ни там.

# 827
  • London
  • Мнения: 6 732
Лесно се прави разлика между лигаво дете и дете от спектъра. Аз не съм специалист, но честно казано на площадката много лесно мога да отсея кой какъв е, дори родителя изобщо да не го схваща. Просто вече имам опита и знам какво да гледам в поведението.

Той води ли разговори? Общува ли?

# 828
  • Мнения: 6
Казва думички,разпознава животните,азбуката знае ,разпознава буквите по улицата даже,брои ,но „как си?”  не може да каже,камоли изречение или разговор с него.

# 829
  • London
  • Мнения: 6 732
Ами погледа му в такъв случай е най-малкия проблем. На 4 години детето следва да говори и общува.

# 830
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте, имате ли отзиви за ерготерапевтът Стефан Валюков?
Здравейте, нашият логопед силно ни го препоръчва като един от най-добрите, може би и най-добрия. Знам само, че се намира в кв. Левски и почти няма места

# 831
  • Мнения: 2 074
Здравейте, имате ли отзиви за ерготерапевтът Стефан Валюков?
Здравейте, нашият логопед силно ни го препоръчва като един от най-добрите, може би и най-добрия. Знам само, че се намира в кв. Левски и почти няма места
А знаете ли върху какво работи, за големи деца става ли? Детето ми е на 15...

# 832
  • Мнения: 4 009
Здравейте,преди време гледах някъде онлайн тест за диагностика на аутизъм.Сега не намирам сайта.Някой може ли да помогне с линк.Имам съмнение,че може би синът ми е от аутистичния спектър,макар че специалистите отричат да има аутизъм в чистата му форма.
И още един въпрос,изписаха на детето Алора заради нервни и агресивни изблици,граничещи с разрушително поведение.Прочетох,че в състава има етанол.Не съм сигурна до колко е безопасно това лекарство и дали да се доверя на лекаря.Детето е на 3,9г.Аз самата съм пила този сироп за себе си и в първия момент ми се замайваше главата от него.

# 833
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Всеки аутист е различен, затова се нарича и спектър.
Само с онлайн тест не става. Трябва обследване и тестове.

Аз на толкова малко дете не бих давала медикаменти, търси причината за изблиците и работи по нея.
Не казвам, че е лесно, но сиропът няма да реши проблема.

# 834
  • Мнения: 4 009
asyalein,не знам каква е причината за изблиците.На моменти се държи неадекватно.Примерно изтървал е нещо,някаква играчка или се е ударил някъде и следват пристъпи на агресия.Нахвърля се върху мен като звяр и започва да ме скубе,рита и да се мята в ръцете ми.Аз се опитвам хем да го предпазя да бе се самонарани и да не падне на главата си с това мятане,хем да предпазя себе си.След това не си спомня защо се е държал така и става коренно различно спокойно дете.Това напряга цялото семейство и аз не смея да го оставя на майка ми дори за час,защото се страхувам да не я нарани в изблик на гняв.Подозират,че може да е с някакво психическо разтройство но на тази възраст било трудно да се каже със сигурност.Щях да го водя на психолог,той не хареса психоложката.Въобще с приемането на нови хора има проблем.

# 835
  • London
  • Мнения: 6 732
Идвам да се похваля най-накрая ни приеха в специалното училище. Днес ще празнувам.Blush

Прилича на anxiety! Повечето аутисти не са агресивни.....моя син има силна емпатия например. Ужасен е ако някой се нарани или го боли.

Разглеждам сега галерията, това училище е райййй. Вътрешния басейн ще е неговото място и стената за катерене. И най-хубавото осигурен транспорт. Сега ще попълвам молбата за него.

# 836
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте, имате ли отзиви за ерготерапевтът Стефан Валюков?
Здравейте, нашият логопед силно ни го препоръчва като един от най-добрите, може би и най-добрия. Знам само, че се намира в кв. Левски и почти няма места
А знаете ли върху какво работи, за големи деца става ли? Детето ми е на 15...
Не мога да споделя. Моето детенце е на 4г. Единствено мога да съдействам с контакти, които да изискам от логопеда ни

# 837
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Стефи, не искам да слагам диагнози, но прочети дали има съвпадения и евентуално потърси психолог: https://bg.vvikipedla.com/wiki/Emotional_dysregulation

# 838
  • London
  • Мнения: 6 732
https://youtu.be/M4X-stu5JOY

Ето ни училището. Изгледайте го цялото, има част специално за класните стаи на аутисти. Прекрасно е.....толкова се борих и стана. Не спирайте да се борите за повече права за децата ви!

# 839
  • Мнения: 4 009
Стефи, не искам да слагам диагнози, но прочети дали има съвпадения и евентуално потърси психолог: https://bg.vvikipedla.com/wiki/Emotional_dysregulation
Благодаря, asyalein.Много общи неща намирам.

Общи условия

Активация на акаунт