Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 31

  • 112 307
  • 952
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 607
Моя изобщо намаше мании до 6 години и после започнаха, сега е нетърпим, вади от боклука изхвърленото и го враща на място, облича и съблича панталона 3 пъти, вади ми от миялната мръсните чинии и ги връща на място...... е как да не е за лекарства, та той се мъчи.  Правих му изследване на невротрансмитерите  и се оказа - под граница допамин, липса на желязо и витамин Д.

# 31
  • Мнения: 4
Майки и Татковци Здравейте, Нов съм тук, но доста активен читател съм. Млад Татко съм. След изчитането на част от темите за Аутизъм доста се обърках... Моля да не бъдете Лоши със мен Simple Smile Възможно ли е някой родител да ме насочи към стъпките който трябва да направя за нашият случай, а той е: Сега детето ми е на 2 години. До година и 2 месеца имахме нормално развитие, според мойте наблюдения: Даваше боц, махаше за Здравей и Чао, ръкопляскаше, Целувки даваше и тн... Беше съвсем друг вид човек по държание. Сега Не искаме, не можем да говорим, махаме със ръцете, не гледаме във очите... Ходихме на Консултация във Пловдив. Там ни поставиха диагноза - АУТИЗЪМ. след 4 прегледа... Моля Ви - Споделете от къде да започнем, къде да отидем за по Сигурен и обстоен преглед.

ПОЗДРАВИ!

Здравейте!
какво ви притеснява по-конкретно? Че диагнозата не е коректна, или? Това , което описвате е абсолютно идентично и с нашия случай и с на много други деца, при които е имало нормално развитие до около 18-24 месеца и след това регреса е настъпил. (Ние даже имахме около 10 думи в речника, вкл. обръщения, даваше боц, целувки, танцуваше по поръчка от който и да е и т,н. ). Аутистичното поведение също е идентично. Смея да твърдя, че в Спектър правят много подробна диагностика. Те не ви ли предложиха и поведенческа терапия? Ако не сте от Пловдив ще ви е малко трудно, но това е пътят. Иначе имате огромен късмет, тъй като детето ви е много малко и ако започнете веднага напредък ще има. Има и много материали и видеа (ако ползвате английски още по-добре) в нета, но най-добре могат да ви обучат специалистите, които индивидуално ще се занимават със сина ви (предполагам е момче), какво точно да правите вкъщи и най-вече как да играете с него.  Всичко, което казвам е от личен опит, но наистина е най-важното да намерите правилния терапевт. Имайте впредвид, че не всеки психолог или логопед (особено пък те) е обучен и има познанията да работи с дете от спектъра.

и още нещо: тук никой не е лош със никой, форума е за взаимопомощ , все пак всички се печем на един огън.
Питайте и ако можем ще помагаме, ще даваме съвети. Успех, каквото и да решите да предприемете!



Благодаря ти зя подкрепата. Просто получих една Диагноза и ме посъветваха да търдя видеа от рода на: floortime method terapi.
Аз бих желал да чуя и други мнения... Насоки какво къде и как да направя, за да се открие от къде е проблема. Да Момче е Simple Smile Благодаря Ви за отговорите!

# 32
  • London
  • Мнения: 6 732
Моя изобщо намаше мании до 6 години и после започнаха, сега е нетърпим, вади от боклука изхвърленото и го враща на място, облича и съблича панталона 3 пъти, вади ми от миялната мръсните чинии и ги връща на място...... е как да не е за лекарства, та той се мъчи.  Правих му изследване на невротрансмитерите  и се оказа - под граница допамин, липса на желязо и витамин Д.

 Това звучи доста кофти, защото реално маниите не са му ползотворни. Тоест, ако като при нас чистеше и шеташе маниакално поне беше да се възползваш ами неговото си е нетърпими наистина. Много късно с маниите при вас.....при нас май от 4 та година.😆 За боклука сме, ако изхвърлиш ти негов боклук си го иска за да го хвърли той. Това което се сещам е дали не можеш да му пренасочиш маниите в тази посока....да зарежда миялната вместо да ги вади обратно чиниите? Тоест положителното? Иначе за лекарства сигурно ако се пооплачеш на някой невролог ще му изпише нещо, то така наистина е ужасно. А с комуникацията как сте?

# 33
  • Мнения: 607
Ох, то при моя да са само маниите, той не се срамува от тялото си, а е на 10 години, изхожда се където си иска и нищо не крие , е поне го научихме да отива в някой край. Като стане на 13 , какво става, не мога да го дебна навсякъде, добре че сме в чужбина и има интернати, защото иначе меже да полудее човек.  Ние сме на ръба с мъжа ми и сме се насочили натам. Спят от понеделник до петък, събота и неделя си го взимаш - ако искаш.

# 34
  • London
  • Мнения: 6 732
Е и моя пикае в храсти.....като няма обществен кенеф да стискат ли? Да не говорим, че е виждал и баща си Ганьо Балканьо та какво да му речеш на детето в такъв случай.🤣Иначе беше пикал и в двора на училището на някакво дърво ама си решиха проблема, май просто го подсещат да ходи преди да излиза на двора за да не му хрумне пак. Той ще се оправя ли там според теб? Мен ме тревожи, че ги малтретират на такива места. Даже днес четох за 10 задържани в частен дом хем дето плащаш като поп за такива младежи, тормозел ги персонала. Аз не знам....май не мога да живея без моя лудко, а баща му по-скоро мен ще изпрати на интернат.😂  Пробвайте с лекарства първо щом толкова вече ви е побъркал...представи си пък напредне с тях и нещата станат доста поносими.😉

# 35
  • Мнения: 244
Бео, и ние сме така..Миналата година,когато беше на 5 започнаха тези проблеми. Не ми се навлиза в подробности и няма да пиша точно за манията при моя син. По важното за мен е изследването на допамина. Това ме накара да ти пиша тук. И при нас е ниско нивото...кое те накара да го изследваш, всъщност има ли връзка с проблема при сина ти или просто заради това че е в спектъра си решила да провериш невротрансмитерите...

# 36
  • Мнения: 607
Ние ходихме при ортомолекулярен доктор, тава изследване е много важно при хора с проблеми, при допамин под нормата е невъзможно да се концентрираш -ADHD, цъкни в интернет - нисък допамин симптоми. При нисък серотонин - депресия. Назначи ни лечение с аминокиселина Л ТИРОСИН.
   

# 37
  • Мнения: 1 399
Какво изследване пуснахте за допамин?

# 38
  • Мнения: 607
Невротрансмитен профил на урина - 12 часова се събира, ако е нощем с памперс ще е трудно.

# 39
  • Мнения: 1 399
С памперс е и ден, и нощ. Вземнето на урина, дори еднократно, е кошмар. В Детокс центъра изследват серотонин и допамин във фецес, но не е ясно колко е коректно. Но явно там ще пробвам.

# 40
  • Мнения: 244
За допамин във фецес не съм сигурна. Миналата година им гледах ценовата листа в Детокс центъра и не видях маркер допамин. Но може вече и да го правят. Иначе и аз съм пускала урина. Теста е ОАТ органични аминокиселини в урина. Детокс центъра са посредник за България. Там има маркери серотонин и допамин. Изисква се урината да е първа сутрешна..

# 41
  • Мнения: 1 401
Добре, де - ние започнахме биохимичния подход - разкостихме детето от изследвания - фецес-проба в Германия, генетични изследвания на метаболизъм в Геника, непоносимост към храни, амоняк, лактат,... Ми, излязоха доста неща - обилна кандида в червата, завишен зонулин, ДАО-ензим извън норма, допамин - завишен. От гените на метаболизма - не усвоява хистамин. Има непоносимости към пшеница, ечемик, белтък, млечни продукти...

Както го разбирам - детето е като "зашеметен пияница на две ракии", образно казано. Сега трябва да чистим кандида-та, да оздравим пропускливите черва, да детоксикираме организма и всичко това с диета и хранителни добавки. Детето е на 4 г, не говори, с памперс, не сочи с пръст, не ползва двете ръце при действие (да се събуе, например - прави го само с едната).
От месец и половина сме на диета без глутен, млечни и захар. Прояде много бързо плодове и зеленчуци (не съм и сънувала, че ще яде по собствено желание ягоди, ананас, банан)...

В същото време след обследването в Св. Никола към Александровска оставам с впечатление, че не ги интересува какви са тези изследвания за хиляди левове, следяха си поведението на детето, разпитваха ни доста и това е.

Да, но аз, например казвам - детето се смее неудържимо, чак плаши, без видима причина го прави. Или - обича да се съблича гол и така да скача и да си тегли половият орган, сякаш го сърби постоянно. Те ми изтъкват някакви психологически причини, а после разбирам, че може кандидата да е причината за смеха, че ако е преял с храни с хистамин, не може да ги усвои и затова го сърби тялото, а бузите му почервеняват понякога...
От тук и объркването ми... Ако ме разбирате.

# 42
  • London
  • Мнения: 6 732
И аз като тези в Св. Никола мисля, че тия работи нямат нищо общо, това са си екстри на диагнозата, а те са свързани с мозък и психика, не с черва. Колкото шизофренията се дължи на проблемни черва, толкова и това....абсурдно е направо.

# 43
  • Мнения: 6 071
Ами всякакви видове инфекции и паразити променят нормалното функциониране на организма на гостоприемника, в случая човека, и мозъка в това число. Познавам човек с българска диагноза множествена склероза. След съответните кръвни изследвания в гррманска лаборатория са установени лаймски и ко инфекции. След три месеца лечение с няколко антибиотика цялата палитра от симптоми изчезва и човека се чувства прекрасно. Българските лекари нямат нужните познания и практика да търсят причините за симптомите, които водят до поставяне на тежки диагнози за нелечими заболявания и лекуват симптомите, не причините. Същият този човек в деня в който си получава резултатите от немската лаборатория прави изследвания за същите инфекции в три софийски лаборатории едната от които националната инфекциозна и получава отрицателни резултати и съгласно българската медицинска практика няма съответните инфекции.
Затова не може да се твърди със сигурност има или няма връзка. Разумния подход би бил след като са установени кандидата и другите отклонения от нормалните показатели да се вземат мерки за лечението им, а когато се изчисти организма ще си проличи следствие ли са, причина ли са.

# 44
  • Мнения: 244
mi6u-to, Кандида, безпричинен смях знам за такива случай.Правилно си разбрала, че има връзка. Неслучайно стомаха,храносмилателната система се нарича втори мозък. Остави ги тези в Свети Никола,правилно си се насoчила към биоподхода. Нищо не губиш, просто лекуваш това,което откриваш с тестовете,които правиш. Допамин къде изследвахте, фецес ли...

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 11:17 от Tomella

Общи условия

Активация на акаунт