АВГУСТинки 2019 - тема 9

  • 28 254
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 475
За име съм се спряла на Йоан. Ще е с буквата на майка ми. Има си и имен ден.  Мислих много,въртях имената,но това най ми допада. ММ не е много съгласен,но не му давам право на избор.
И моите крака оттичат и ме болят. Явно ще е така до края. Дано само се задържи по-хладно времето,че направо се плаша. 
За бебчо си имам почти всичко,само трябва да изпера,изгладя и подредя. Но има време. Трябва само да взема дрехи за изписването и козметика.

# 706
  • Благоевград
  • Мнения: 129
Ние сме се спрели на име, но до тогава може и друго да ни хрумне. Ако се роди на Богородица, ще го кръстим може би Мариян. Аз лично така съм се родила, трябвало е да се родя по-късно и мама е искала да ме кръсти Габриела, но съм избързала и съм се родила на Васильвден и ето ме Венцислава. Аз вярвам, че ако детето си избере име на светец, то това ще е името, което ще му носи късмет и благополучие. Не съм от най-религиозните, но вярвам, че има неща, които са над нас и се случват с определена причина, та ако бебо си избере този празник жив и здрав да е, ще е 2 в 1. И относно имен ден и рожден ден, на един ден не го приемам, защото аз като съм се родила Васильовден е бил на 14.01, сега е на 01.01. Всичко вече се сменя и върти... няма гаранция за нищо. А отделно моето име вече го пишат, че има имен ден на Стефановден, на Цветница и не знам още кога.. за мен трябва вие да си усетите името и да си кажете " Това е!" Stuck Out Tongue Winking Eye

# 707
  • Варна
  • Мнения: 63
За подуването - преди няколко сутрини се събудих без глезени и ме боляха краката от подуване, та след ставане седнах с високо вдигнати крака и чаках да ми минат преди да отида в офиса и да седна на стол за 8 часа ... вечер са по-добре. Пия много вода (3+ литра), но покрай +15кг и топлото явно ще я карам така.

Малката е голям дивак и не се спира не едно място. Определено се кефи на рок, а не на класическа музика и издивява като слушаме. Като легна целия ми корем се движи и е голяма забава, иначе през деня се върти и получавам някой шут я в черен дроб, я в пикучен мехур.

Взехме по-евтината количка на КиккаБоо - https://www.hippoland.net/kikka-boo-kombinirana-kolichka-3v1-lei … owers-31001010106 като я взехме с около 120лв по-малко (25%) и за тях си взехме шишета, матрак и доста други неща. Сега ми е някак по-спокойно Simple Smile

Уикенда семейно участвахем в благотворително бягане и неочаквано за мен си избягах 5х500м, осъзнах колко ми липсва мускилната треска и колко обичам да спортувам. Надявам се всичко да е наред и след като минат първите месеци с бебешонката да мога да започна от време на време да се натоварвам.

Пак стана много дълго ... успешна седмица и само хубави емоции Simple Smile))

Момичета, само да кажа, че най-вероятно ще напусна този блог и сайт въобще, защото някаква bubanka - админситратор ли е какво ли, ми прави забележки, че съм нарушавала правилата. Аз съм юрист и правиалта съм ги чела вече 4 пъти и не мога да й разбера аргументите, но ми е супер дразнещо и не ми се влиза в дискусия какво е разпоредба и как се талкува тя. Но най-вероятно ще ме ограничат по някое време. Затова пожелавам на всички спокойно и успешно бременеене до точния край Simple Smile

Sad лека бременност и на теб

# 708
  • Мнения: 646
Viliana90 честита количка, признавам си че съм фен на едноцветните колички, но твоята е доста свежа, хатесва ми. С кеф да си я ползвате Blush

# 709
  • София
  • Мнения: 406
Имената от известно време не сме ги обсъждали - на мен три ми харесват, едното от тях ММ го отхвърли, ама на мен продължава да ми е фаворит. Чакам още малко да наближи раждането и пак ще лобирам за него. С църковния календар няма да се съобразим - не виждам нищо лошо в това по принцип, но не искам име, което няма да произнасям правилно (ако има "Р" в него). Не се водя и от галените съкращения, съдя по себе си - името ми има 3-4 галени варианта, от 2 от тях ми се повръща като ги чуя. Ами винаги съм си казвала как искам да ме наричат.

Аз не се подувам засега, надявам се така да остане и до края. Миналия път халката и пръстените ги свалих преди да тръгна за болницата. Ще видим като почнат горещините как ще е положението. Все пак, момичета, ако подуването при вас се е получило изведнъж и неочаквано - коментирайте го с лекарите си. Много промени в тялото са си нормални за бременността, но АГ-тата по-добре могат да преценят дали просто трябва да търпим или може да се вземат някакви мерки.

 

# 710
  • Мнения: 2 250
Viliana90, аз харесах същата само,че другият вариант в зелено 😍
Да се отчета и тук след прегледа малкият господин хич не е малък и върви с 2 седмици напред, цели 1.300 кг че и отгоре  ❤

# 711
  • Мнения: 510
Nadejda, много хубаво „дебеланче” ❤
Момичета, как излизате навън и работите??? Днес следобед ми се наложи да закарам роднини до гробището и направо плувнах в пот, а климатикът в колата си работеше. Не ви завиждам на тия, които работите, пътувате с автобуси и т.н.

# 712
  • София
  • Мнения: 514
Nadejda, много хубаво „дебеланче” ❤
Момичета, как излизате навън и работите??? Днес следобед ми се наложи да закарам роднини до гробището и направо плувнах в пот, а климатикът в колата си работеше. Не ви завиждам на тия, които работите, пътувате с автобуси и т.н.
Много ми е кофти на мен вече. Жега, задух, всички се бутат - писнало ми е. Като почнат големите горещини направо не ми се мисли как ще е.
Момичета, вие работите ли още? Аз май до 45 дневния ще си изкарам.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 63
nadejda___ и на мен ми хареса варианта с листата - много е свеж, но нали девойка чакаме Grinning Много хубаво че е пораснал младежа толкова Simple Smile)))))

И на мен все ми е топло, но си ходя на работа и мисля да продължа до 45дни. Вкъщи няма да ми е по-хладно, а не искам да седя на климатик.

# 714
  • Мнения: 48
Viliana90, аз харесах същата само,че другият вариант в зелено 😍
Да се отчета и тук след прегледа малкият господин хич не е малък и върви с 2 седмици напред, цели 1.300 кг че и отгоре  ❤
А коя седмица си ? И моя все ми казват, че върви по-голям 😁

# 715
  • Мнения: 310
И аз съм в голяма чуденка с това име. Дайте идеи за момичешко име с буквта К.

# 716
  • Мнения: 1 924
Катерина, Каролина, Карина, Калина, Косара, Камелия, Катя, Калояна, Кристина, Кристи/а/яна, Красимира, Калия...

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 19:31 от ٠•● Veggie ●•٠

# 717
  • Мнения: 2 250
Viliana90, аз харесах същата само,че другият вариант в зелено 😍
Да се отчета и тук след прегледа малкият господин хич не е малък и върви с 2 седмици напред, цели 1.300 кг че и отгоре  ❤
А коя седмица си ? И моя все ми казват, че върви по-голям 😁
Утре влизам в 28 -ма док каза,че отговаря на 30-та 😁

# 718
  • Мнения: 22
Аз не съм много в темата,но ми идва вече да си оскубя косите.Сега ще съм 10 дни на антибиотик Зинат 500,и до края на бременноста на Уринал 600,защото в стерилна урина ми откриха бактерия Klebsiella Pneumoniae.А иначе ние си имаме име още от преди да забременея.Просто сънувах,че съм бременна и съм родила момиченце,мъжът ми ме попита как ще се казва,а аз казах Йоана.Разказах му за съня си,след може би месец бях бременна 🤭,и като се разбра че е момиченце... 🤗 Разбира се,ще се казва така както я сънувах.

# 719
  • Мнения: 48
И аз съм в голяма чуденка с това име. Дайте идеи за момичешко име с буквта К.
Константина е различно и може да й казвате Кая ☺ хубаво също е Кристин.

Общи условия

Активация на акаунт