Какво лошо има в това?

  • 2 216
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
Аз съм вече тотално отчаяна. Е, хайде - не тотално, но полуотчаяна Joy
Хедра, моля те, кажи ми, че все пак има смисъл от изцеждането. Заради тия пусти антитела се блъскам вече четвърти месец - цедя ли, цедя... И доволно се тупам (мислено) по гърдите, че трудът ми не отива напразно и предпазвам бебко от болести. ....
Та с две думи въпросът ми е за специфичните и неспецифични антитела ...
Надявам се Хедра да се включи отново, за да ти отговори, но съм 100% сигурна, че има исмисъл и си заслужава усилията да се цедиш през тези 4 месеца, а и занапред! Толкова много работещи майки го правят, именно затова, защото не е лишено от смисъл и си е пак кърмене! И при всички случаи е по-полезно от АМ или киселото мляко!

# 16
  • Мнения: 3 760
{Тони}, хранейки с изцедена кърма пак предаваш антитела, но само срещу агенти атакували твоето тяло. Антигени, които са инвазирали бебето, но не и теб могат да направят куп поразии. Ако се кърми майчиният организъм изработва антитела и срещу такива антигени (вируси, бактерии), тъй като чрез бебето влиза в контакт и с тях.
Но при всички случаи има полза от хамалогията, която прилагаш!!!! Дерзай, не се отказвай!!!
Все пак по-добрите батерии са циците  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 631
Ели, мила, не си усложнявай живота Peace Ние за 20 дни бяхме наддали 1200 гр и 6 см, спокойно, мамчетата вече са ти обяснили - бебо ако преяде ще си го повърне, то си знае много добре Laughing
Целувки от нас Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 3 342
Никакво отказване  Naughty
Всъщност знаех, че част от антителата се губят, но не предполагах, че се касае за точно определен вид антитела. В смисъл мислех, че се касае за разлика в количествено отношение, а не в качествено/по-малко антитела, а не без определен вид/. Голямо обяснение спретнах... ooooh!
Както и да е. Ето още едно много сериозно основание да кърмим бебковците от гърдите.

# 19
  • Мнения: 903
Ели, мила, не си усложнявай живота Peace Ние за 20 дни бяхме наддали 1200 гр и 6 см, спокойно, мамчетата вече са ти обяснили - бебо ако преяде ще си го повърне, то си знае много добре Laughing
Целувки от нас Heart Eyes

Toй наистина си повръща доста често след ядене.
И ние ви изпращаме мнооого целувки  bouquet!

# 20
  • Мнения: 1 737
Има майки, които кърмят така по 8-9 месеца, че и повече.

Много ми се иска да ме свържеш конкретна майка, успяла да кърми само с помпа повече от 9 месеца, да я питам разни неща.

При мен най - сложното беше поддържането на лактацията, не веднъж съм си увеличавала кърмата, било то с често цедене, или хомеопатично лекарство. Когато преливаш от кърма е много лесно да се цедиш. В началото имах такива проблеми с хиперлактацията, че бях уверена, че ще имам кърма поне 2 години. Проблема е, че в един момент тя намалява, а когато в гърдата има малко кърма е изключително трудно да се изцеди, само бебе може да я изкара от там, а този неуспех възпрепятства стимулирането на лактацията и кърмата постепенно съвсем изчезва.

Ако продължаваш да цедиш гърдите до край, дълго време ще страдаш от хиперлактация. Цеди ги само до облекчаване, когато има нужда и количеството ще се регулира.

Финансовата гледна точка на въпроса никога не ми е била проблем, нито трудоемкостта. Бях се организирала така, че се цедях с една ръка докато готвя, подреждам апартамента, гледам телевизия, или чета във форума.

Във вашия случай мисля, че е много неразумно и безпричинно да се храните по този начин, не мисля, че имате изобщо някакъв сериозен проблем, за да го правите.
Връшайте се към гърдата, докато още не е станало късно!  newsm10

# 21
  • Мнения: 3 457
Но аз така и така вече съм купила помпи, шишета и т.н. Стерилизирам всичко и без това. Трябва да се доизпомпвам защото ми остава много кърма. А и понякога бебо като суче е много болезнено. Като чета няма нищо лошо... просто е по-сложничко, така ли?
А за препълването - нормално е да ти се препълват гърдите, ако изцеждаш редовно на всякокърмене. Така даваш на организма си лъжливи сигнали, като освен изяденото от бебчо, доизпомпваш още, и за другото хранене тялото ти прави още по-голямо количество, за да има достатъчно за храна на детето. Спри да се изцеждаш до дупка и започни да намаляш количеството на изцедената кърма, като се стремиш да цедиш само толкова, колкото да не усещаш напрежение -  и то не след кърмене, а между кърменията.
добрер де ,ами аз като се изцедя докраи и имам чувството че после нямам достатъчно кърма-гърдите са ми меки,направо започвам да мисля че така ми намалява кърмата newsm78

# 22
  • Мнения: 3 591
А тия 400 грама за седмица- "Бебетата нарастват скокообразно, а не с постоянно темпо ..."  - от Библиотеката.

ами ние първите 6 седмици бяхме наддали 2200, след още 6 седмици пък само 300 грама за целия период. Ама пък разделено на 3 месеца си е наддавал чудесно Mr. Green
така, че не ги мисли грамовете и зарежи шишетата  - това е такъв тормоз.....  отначало изглежда по-лесно защото се изцеждам много по-бързо отколкото да накърмиш бебето, но скоро като се регулира лактацията за да изсуче бебо 130мл ще му трябват 2-3 минути, за да ги изцедиш между 20 и 30 минути..... и ще се окаже че ти по цял ден нищо друго не правиш, а само цедиш.

# 23
  • Мнения: 3 926
добрер де ,ами аз като се изцедя докраи и имам чувството че после нямам достатъчно кърма-гърдите са ми меки,направо започвам да мисля че така ми намалява кърмата newsm78

Само да ти кажа - тук има кърмачки с по две, три и повече години стаж. Мислиш ли, че тези момичета търпят тежки и напрегнати гърди толкова време? Нормално е към края на първия месец гърдите да си омекнат, а към третия лактацията да е напълно регулирана, така че мляко да се произвежда докато суче бебето, да не се трупат големи запаси и организмът да не се готви за "кризисни" ситуации, свързани с глад или жажда (от страна на майката) Wink Така че когато бебето вече е показало от колоко има нужда, не се произвежда повече. Хиперлактацията е сериозен проблем. Съветвам авторката на темите да прочете в библиотеката за това как би могла да се справи и да има повече доверие в себе си и бебето. Не е нужно да се знае колко изяжда. Предполагам никоя от нас не сяда да изчислява точно колко калории на ден поема (Яна, не се включвай по темата Wink ), а и никой не ни налага по колко пъти и колко точно количество храна трябва д изядем. Е, бебетата са си хора и на тях не им е приятно да бъдат тъпкани на сила в точно определен час. Добре им е да знаят, че мама е на разположение по всяко време Hug да ги гушка, да ги обича и да им дава млекце Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 815
мразя изцеждането на гърдите!!! не бих се наела да го правя- а пък кърменето е толкова лесно и приятно.. и защо трябва да мерим по грамове колко изяжда бебето- не се вманиачавай- давай на гърдата, докато още я иска 

# 25
  • София
  • Мнения: 4 381
Цитат
добрер де ,ами аз като се изцедя докраи и имам чувството че после нямам достатъчно кърма-гърдите са ми меки,направо започвам да мисля че така ми намалява кърмата newsm78

Всъщност, когато изцедиш гърдите до край, даваш сигнал на тялото, че млякото е малко и на следващото хранене трябва да се произведе повече. По този начин се стига до хиперлактация, която може да предизвика много проблеми, като например често запушване на каналите, непрекъснато напрегнати и болезнени гърди, не рядко и течащи. От препълнените гърди може да се вдигне температура и да се стигне до мастит. За това след кърмене не се изцежда, освен ако не искаш да правиш запас от кърма или да оставиш изцедена кърма за следващото хранене, ако ти се наложи да излезеш без бебчо. Между храненията, когато бебчо още не се е събудил, а на теб гърдите ще експлоадират, може да се изцедиш до облекчение, не до край. Постепенно кърмата се регулира и гърдите омекват между храненията. Самата кърма в по-голямата си част се образува в момента на сучене. Ако не предлагаш на бебчо друго освен кърма - вода, сокчета, добавка - ориентир за изсуканото количество мляко са мокрите и мръсни памперси - 4-5 мокри и поне 2 от тях мръсни. След 3м. мръсните пампарси може да бъдат 1 на 2-3 дни.

# 26
Според мен при хранене с шише е възможно да се получи прехранване, защото на бебето е много по-лесно да суче от шишето, струята е постоянна и докато мозъка получи сигнал, че коремчето се е напълнило бебето поема повече от небходимото му количество (то това важи и за по-големи "бебета" май  Mr. Green). Затова и бебета хранени с шише наддават повече (това от преки наблюдения).

# 27
  • Мнения: 667
Има майки, които кърмят така по 8-9 месеца, че и повече.
Много ми се иска да ме свържеш конкретна майка, успяла да кърми само с помпа повече от 9 месеца, да я питам разни неща.

Аз лично не познавам мама кърмила от шише повече от 8 месеца и то чат-пат с добавка на АМ. Само съм чувала  Embarassed от позната за една мама кърмила така около година, но нямам връзка с нея.

# 28
  • Мнения: 3 521
А бе жена не си вгорчавай живота, природата си zнае работата, ако трябваше да zасичаш часове и милилитри щеше да те оборудва дядо Боже с часовник и водомер Hug.

# 29
  • Мнения: 3 342
Има майки, които кърмят така по 8-9 месеца, че и повече.
Много ми се иска да ме свържеш конкретна майка, успяла да кърми само с помпа повече от 9 месеца, да я питам разни неща.

Аз лично не познавам мама кърмила от шише повече от 8 месеца и то чат-пат с добавка на АМ. Само съм чувала  Embarassed от позната за една мама кърмила така около година, но нямам връзка с нея.


Аз познавам една такава мама, при това повече от добре. Кърми с шише без добавка на АМ година и няколко месеца.
Но явно се касае за някакво невероятно изключение, защото се изцеждаше само два пъти на ден, по 500 мл. на изцеждане  #Crazy Как успя толкова време да поддържа такава лактация при такъв режим - недоумявам... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт