Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 50 220
  • 764
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 856
Здравейте,

Търся да купя за майка ми първата генерация на Xiaomi, но ми се струва, че нещо се е променило след последния път, когато търсех ... през Алиекспрес на всички, които избрах ми пише, че не доставят директно до България? А през Геарбест намерих 1 на цена подобна, като в 1 БГ сайт. Вече не е ли изгодно да се пазарува от китайските сайтове?
В последно време Гиърбеста се самоубива с тези напомпани цени.
Но като гледам, в Алито е пълно с роботи в европейски складове и като се логна, не ми забранява да купя.
Ето един от испански склад, с обявена 3 години гаранция и много смислена цена:
https://m.aliexpress.com/item/32856707127.html?pid=808_0000_0105 … 54Tg1558519548937

Румбата ми няма приложение. Един бутон и това е.
Има ли някой от пишещите тук, който да е имал в годините и двата робота???🥰
Не съм имала Румба, Хiaomi първа генерация имам. Спокойно може да се пуска и от копчето без никакво приложение. Но по този начин се губи доста от функционалността й - не може да се настрои мощността на чистене (има 4 различни), няма как да се направи ъпдейт на софтуера, няма как да се следи кога трябва да се сменят консумативи, няма как да се зададе да изчисти само дадена стая или част от нея (при набоклучена след ядене кухня или дневна защо трябва да вилнее из цялата къща).
Според мене огромното предимство на япончето е систематичното чистене - минава еднократно навсакъде, не се лута като пияно. Систематична Румба струва цели четири пъти повече от първата генерация при аналогични функции.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 13:20 от Недоволна

# 136
  • Мнения: 2 856
Като се сложи в кошницата ,пише ,че не може да се достави до България!

# 137
  • ...
  • Мнения: 513
Да, не става и при мен... много странно. Мога да изчакам дано да си върнат предишната политика.

# 138
  • Мнения: 7 856
От европейски склад ли не става?
Трабва да изберете от кой склад искате. Това, което видях днес при разни продавачи, са Испания и Полша. От Испания може да не доставят до нас, но от Полша би трябвало да може.
Ако не може да се изпрати до България от испански склад, защо не пробвате някой превозвач? Аз ползвам Габко и съм насочвала пратка от Франция до склада им в Германия. От там идва за около седмица на цена 3.20 до централния им склад в София. За друго място - повече, или допълнителна пратка в Бг с нашенски куриер.
Но ме изненадва това, нещо ново е.

# 139
  • Мнения: 1 418
Roborock global store aliexpress
Аз от този магазин си купих моя робот с доставка от Полша 😊става много бързо .Аз съм с е20 има и моп, абе има вдичко без невидима стена 😊Систематична е.

# 140
  • София
  • Мнения: 26
Xioawa E20 може ли да се пусне първо да прахосмуче, а след това да мие? Гледах доста ревюта, но не видях да се коментира.
И като мие и срещне килим какво прави мопа - влачи се мокър по килима ли? Знам, че на този модел няма възможност да се задават зони, в които да не чисти.

# 141
  • Мнения: 1 418
Xioawa E20 може ли да се пусне първо да прахосмуче, а след това да мие? Гледах доста ревюта, но не видях да се коментира.
И като мие и срещне килим какво прави мопа - влачи се мокър по килима ли? Знам, че на този модел няма възможност да се задават зони, в които да не чисти.

Може да пуснеш само прахосмукане , само моп обаче мисля не може. Само най-последния робот наXiomi, разпознава килима и спира да мие.Аз си я пускам обаче и на шаги килим, то просто го минава с влажен парцал..не го мокри особено.Иначе чисти много добре, а приложението е много лесно за ползване.

# 142
  • София
  • Мнения: 26
Hamsti, благодаря за отговора.

Много се чудя м/у Е20 и S5, но в магазина, от който си купила твоя, разликата е 300 лв!
Не мисля, че заради виртуалните стени си заслужава разхода.

# 143
  • Мнения: 19 525
Аз пък се възползвах от една промоция на магазини Зора и си взех робот за прозорци на Финлукс. Имало резервна почистваща подложка в комплекта и възможност да се вземе от магазините им при нужда, да видим дали ще остана доволна.

# 144
  • София
  • Мнения: 26
 Пфф, и в Roborock global store aliexpress, и в Gearbest няма налични Xiaowa E20 и Е35!
А исках да поръчам...

# 145
  • Мнения: 1 418
Пфф, и в Roborock global store aliexpress, и в Gearbest няма налични Xiaowa E20 и Е35!
А исках да поръчам...
Дани,  има я е20,  но е написана по друг начин
Roborock Robot Xiaomi Vacuum Cleaner 4 Clean Home Xiaowa Wet Mopping Dust Collector Mi Smart Automatic Robotic Carpet Sweeping
Тази е Simple SmileОт склада в Полша е за бг доставката.Това е за Роборок магазина.

# 146
  • Мнения: 1 761
Аз пък се възползвах от една промоция на магазини Зора и си взех робот за прозорци на Финлукс. Имало резервна почистваща подложка в комплекта и възможност да се вземе от магазините им при нужда, да видим дали ще остана доволна.

Моля те, кажи ми дали върши работа този уред. Заслужава ли си инвестицията? Къщата е 330 кв. с мнооого прозорци.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 15:05 от 𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈

# 147
  • Мнения: 19 525
И аз съм същата работа - зимни градини, големи витрини и прочее. Още не съм го пробвала, ще пиша. Но си взех сега, защото до днес беше на промоция, иначе е 70 лв отгоре

# 148
  • София
  • Мнения: 26
Както споделих, поръчах си Xiaowa E20. Искам да си поръчам и резервни мопове и моля тези, които имате такъв робот и го ползвате известно време да споделите дали и други части се износват и има смисъл да поръчам - четки, филтри или друго? https://m.aliexpress.com/item/32966729018.html?trace=storeDetail … tSpots_67519204.3

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Здравейте,момичета и момчета. Декември 2016 г. си куупих Moneual ME685 от Муrobotcenter.eu с 5 год.гаранция. Тези дни страничните четки спряха да се въртят.Имам чувството,че и средната не се върти,но не съм сигурна за нея,защото тъй или иначе спира,като вдигна робота да я видя. Четките са чисто нови и оригинални,не са затлачени с косми или мръсотия.Моля да спиделите някой имал ли е такъв проблем и как го е решил.Ако трябва да ползвам гаранцията как точно става това.Има ли някаква писмена,хартиена гаранция,която трябва да търся и приложа?
Благодаря предварително на отзовалите се!

Общи условия

Активация на акаунт