Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 50 063
  • 764
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 110
Здравейте момичета,

От два дни си имам xiaomi roborock s50. Много съм доволна от него, тихучък е добре прахосмучи, много добре се ориентира и не на последно място доволна съм и от мопа. За сега за два дни толкова мога да споделя. Нека поработи, пак ще пиша. И в заключение, поне година се питах струва ли си или не, но сега знам. Струва си и то доста. Поне ежедневното прахосмучене отпада. Само седмичното основно остава, но това хич не ме плаши.

# 106
  • Мнения: 3 865
Моята Roomba 980 направи карта докато чистеше първите 5 пъти и после спря. Казва че е изчистила, колко квaдрата е изчистила и за колко време, но картинка къде е ходила не показва. При нас положението е такова, че къщата ни е на много нива, отделно заради прагове между стаите не може сама да си минава, така че реално никога не запомня всичко, а всяка стая си е отделно чистене. Дали затова нещо се е объркала и спря да показва картата на чистеното помещение?

# 107
  • Мнения: 6 292
В алито, напр :
BGN 12.22  40% Off | 1 Set Tangle-Free Debris Extractor Brushes for iRobot Roomba 800 900 Series 870 880 980 Vacuum Cleaner Spare Parts Replacement
https://s.click.aliexpress.com/e/xYI15sy

# 108
  • София
  • Мнения: 16 194
Моята Roomba 980 направи карта докато чистеше първите 5 пъти и после спря. Казва че е изчистила, колко квaдрата е изчистила и за колко време, но картинка къде е ходила не показва. При нас положението е такова, че къщата ни е на много нива, отделно заради прагове между стаите не може сама да си минава, така че реално никога не запомня всичко, а всяка стая си е отделно чистене. Дали затова нещо се е объркала и спря да показва картата на чистеното помещение?
Skrekkelig, моята Roomba е същата и къщата има по същия начин много равнища (Sunglasses. Всеки път като приключи, ми показва картата на това, което е почистила. Понякога има преместени маси и т.н. и на картата с отчета ми показва къде е ходила.

# 109
  • Мнения: 3 865
И на мен ми показваше ама нещо спря. И функцията Find roomba дава че трябва да са вързани към една мрежа за да я намери и те са вързани.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 476
И на мен ми показваше ама нещо спря. И функцията Find roomba дава че трябва да са вързани към една мрежа за да я намери и те са вързани.

Случвало ми се е, но беше много отдавна и не помня как се оправи Flushed Опитай да рестартираш рутера, ако трябва ресетни робота и го свържи отново, предполагам че нещо подобно съм направила, за да ми показва пак картите.

# 111
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
И при мен показва всеки път чертеж на площта. Обаче м/у две стаи имаме врата и лек 1см праг, но широк и той минава доста пъти през него, понеже аз отварям навсякъде. Та този праг леко е бял, но вече леко излющен и има черни петънца. Роботът си мисли, че е мръсно там (dirt event) и започва да зацикля, за да го почисти и ми беше мъка да го гледам как се върти. Имахме и един тъмен пъзел на земята, пак си го хареса, даже засмукваше части. Вчера пък се беше затворил в спалнята и не успял да се прибере.

# 112
  • София
  • Мнения: 16 194
ММ връзва бравата на банята за парното с колана на хавлията, за да не успее роботът да се затвори отвътре. Макар че едно клинче за застопоряване на вратата отворена би свършило същата работа.

# 113
  • Мнения: 3 865

Случвало ми се е, но беше много отдавна и не помня как се оправи Flushed Опитай да рестартираш рутера, ако трябва ресетни робота и го свържи отново, предполагам че нещо подобно съм направила, за да ми показва пак картите.

Коригирам се - рестартнах всичко и продължава да НЕ показва картите, които преди липсваха. Но след това изчистих едно помещение и показа карта

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 14:46 от Skrekkelig

# 114
  • Варна
  • Мнения: 4
Здравейте на всички, опитах се да прочета доста от коментарите но е по-добре да попитам .Някой сблъсквал ли се е с хаотична работа на робота? Притежаваме I Robot E5 ,от около 6 месеца, но продължава да работи хаотично, чисти общо 3 стаи и един коридор, всеки ден положението на мебелите е едно и също. Има моменти в които забива в един ъгъл ,и се върти там 15-20 мин. Другото е ,че е работила най- много час и 5- 10 мин, което според мен е малко, тъй като има места които не е почистила и има останала батерия.Настроена е да си чисти всеки ден в 11:00 ч.  Почиствам си я редовно,четки,контейнери ,всичко което мога да отворя и почистя.Купувана е от Испания, където разбира се трябваше да я тестваме и я бяхме настроили . Когато си я донесохме в къщи всички настройки си ги направихме наново за нашия рутер. Има ли начин да и увелича времето за работа и да започне да работи правилно , а не хаотично?

# 115
  • Мнения: 7 856
А този модел систематичен ли е или хаотичен? Ако е хаотичен, каквито са повечето роботи, така и ще си остане, нищо не може да се направи.
Edit: сега прочетох за него : хаотичен е, то и не може да се очаква друго за тази цена на тази марка. Максимално време за чистене 90 мин.
Така че няма какво да правите - просто той толкова може.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 10:27 от Недоволна

# 116
  • Варна
  • Мнения: 4
А този модел систематичен ли е или хаотичен? Ако е хаотичен, каквито са повечето роботи, така и ще си остане, нищо не може да се направи.

В характеристиките и е описано че притежава най-интелигентаната система за почистване и навигация iAdapt, каквото и да означава това. И от всичко прочетеноо разбирам - никъде не описват робота да си изгражда карта. Значи е хаотичен, което е жалко , но така или иначе ми е голяма помощинца.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 10:36 от FBID1823290177697830

# 117
  • София
  • Мнения: 16 194
https://www.allhomerobotics.com/roomba-e5-review-worth-the-price … r-waste-of-money/



Цитат
What Could Be Better

The Roomba e5 does not have the iAdapt 2.0 technology that you see on the Roomba 980 or Roomba 960. This means that it does not have a camera and cannot create maps of your room. It only relies on its sensors to find its way around your room, and its cleaning pattern to make sure that your floors get the cleaning it deserves.

Точно обратното, нямала  iAdapt 2.0 technology

# 118
  • Мнения: 7 856
А този модел систематичен ли е или хаотичен? Ако е хаотичен, каквито са повечето роботи, така и ще си остане, нищо не може да се направи.

В характеристиките и е описано че притежава най-интелигентаната система за почистване и навигация iAdapt, каквото и да означава това.
Да бе, супер интелигентно лутане из помещението:
https://m.youtube.com/watch?v=I-JtKY0B4zU

# 119
  • Варна
  • Мнения: 4
https://www.allhomerobotics.com/roomba-e5-review-worth-the-price … r-waste-of-money/



Цитат
What Could Be Better

The Roomba e5 does not have the iAdapt 2.0 technology that you see on the Roomba 980 or Roomba 960. This means that it does not have a camera and cannot create maps of your room. It only relies on its sensors to find its way around your room, and its cleaning pattern to make sure that your floors get the cleaning it deserves.

Точно обратното, нямала  iAdapt 2.0 technology
Това означава че в българските сайтове информацията не е много вярна!!!
Новина!
--- Благодарение на интелигетната навигация iAdapt и управление през мобилното приложение iRobot HOME, можете да се насладите на чисти подови настилки всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт