Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 49 919
  • 764
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 416
Рени, да използвам, че си наминала да ти благодаря...Заради твоите писания се зарових в испанския Амазон и в момента очаквам румба 960 за приятната цена от 830 лв с директна доставка. Тук за 850 лв ми предлагат шеста серия...

# 286
  • Варна
  • Мнения: 242
Здравейте, на колко време се сменят hepa филтрите и страничните четки на Xiaomi? И как почиствате вашите роботчета? Мята е купувана през ноември 2018г., почиствам само контейнера и външно я забърсвам, но друго не съм почиствала.

# 287
  • Мнения: 7 856
Здравейте, на колко време се сменят hepa филтрите и страничните четки на Xiaomi? И как почиствате вашите роботчета? Мята е купувана през ноември 2018г., почиствам само контейнера и външно я забърсвам, но друго не съм почиствала.
В приложението си пише след колко време кое се чисти и сменя (отчита работните часове).

# 288
  • Варна
  • Мнения: 242
Честно казано не използвам много често приложението, по-скоро пускам робота от копчето Grinning,значи ще чакам да ми покаже, че има нужда от смяна. Виждам, че хепа филтърът е замърсен вече, а не знам дали мога да го мия.. най-вероятно ще си поръчам нови, даже комплект със четки Hands V

# 289
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Моят за година и половина не ми е казал такова нещо. Два пъти май мих филтъра но предният месец го смених. Така или иначе имам нови.

# 290
  • Мнения: 7 856
Честно казано не използвам много често приложението, по-скоро пускам робота от копчето Grinning,значи ще чакам да ми покаже, че има нужда от смяна. Виждам, че хепа филтърът е замърсен вече, а не знам дали мога да го мия.. най-вероятно ще си поръчам нови, даже комплект със четки Hands V
Мият се филтрите САМО на втората генерация - Roborock.
Моята е първа, и понякога, като извадя да изчистя контейнерчето, ме моли на английски да изчистя филтъра.Единствено тогава използвам голямата прахосмукачка - с малкия тесен накрайник изчиствам филтъра от вътрешната страна на контейнерчето.При мен предплагам, че това се получава от подкосмието на котката.

# 291
  • Мнения: X
До колкото разбрах роботите няма да "кажат" с глас че трябва нещо да им се сменя. От време на време влизайте в приложението за да се ориентирате. В секция "care" я има информацията. И за всяка подточка пояснения защо и как.

# 292
  • София
  • Мнения: 1 476
А тази функция разпознава ли, че сте почистили филтри, четки, сензори? Или вие ръчно трябва да занулите инфото, за да може да започне да отброява наново работните часове?

# 293
  • Мнения: 5 593
Ръчно се зануляват в приложението. Аз ги чистя периодично, също махам предното колело и четката, че се навиват косми около оста. Иначе имам резервни части, но не съм сменяла година и половина вече, а хепа филтъра го измих с идеята, че ако се повреди, ще го сменям така или иначе, а той пък си изсъхна и е ок и го мия от време на време Blush (първа генерация е моят).

# 294
  • София
  • Мнения: 940
iRobot Roomba 981 - 499,00 €, оферта за деня в испанския Амазон  Peace

# 295
  • Мнения: X
Какво мислите за iLife W400. Робот за миене на подове с 2 резервоара. Пръска си чистата вода, търка с валяк от микрофибър, гумено перо забърсва и всичко се засмуква към мръсния резервоар. В чуденка съм. Има и ревюта в тубата.
https://youtu.be/tSMe4w-R-Rs

# 296
  • Мнения: 22
Здравейте,

Благодаря за линка на irobot в испанския амазон! Много е изгоден.

Промоцията, обаче, е за prime клиенти - има ли вариант да го поръчам, след като не съм такъв?
Мерси предварително за отговора!

# 297
  • София
  • Мнения: 1 476
Здравейте,

Благодаря за линка на irobot в испанския амазон! Много е изгоден.

Промоцията, обаче, е за prime клиенти - има ли вариант да го поръчам, след като не съм такъв?
Мерси предварително за отговора!


Пуснете си пробен прайм период, поръчайте я и не забравяйте след като ви я щипнат да спрете prime за да не ви начисляват такси след това. Пробния прайм мисля е 1 месец. Може да се възползвате и от други такива оферти през този период.

# 298
  • Русе
  • Мнения: 7 766

Аууу, тоя миещ Убавец ми разтуптя сърцето Simple Smile харесаха ми гумите но средната четка нещо ме усъмни. Ще чакам по-вече коментари.

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Здравейте,

Благодаря за линка на irobot в испанския амазон! Много е изгоден.

Промоцията, обаче, е за prime клиенти - има ли вариант да го поръчам, след като не съм такъв?
Мерси предварително за отговора!

Да,абонирайте се за прайм.Имате право на 1 месец безплатен.След което го спрете.Подробно е описано в амазонската тема.
За убавеца
Проучих го но не основно преди време. Имам много въпросчета на които нямам отговор.
1.Защо контейнера за чиста вода е по-голям?Логика никаква.Обикновено са  еднакви ,а в повечето случаи този за мръсна вода е по малък,защото подовете имат някаква абсорбция.
2.Как почиства 90 кв с 850мл вода.Твърде малко ми се вижда.Сравнявам със СКуба която миеше макс около 20кв.
3.Тази четка не е много четка, а е по-скоро бърсалка.
Отзивите по сайтовете са противоречиви-от осанна до разпни го.Бих искала да го видя реално обаче.

Общи условия

Активация на акаунт