Начални училища в Пловдив - тема 3

  • 60 986
  • 796
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Обикновено март-април правят това матине. Поканени са всички деца и родители, които искат да бъдат записани в първи клас септември. В класните стаи ги очакват бъдещите учителки, които им подготвят нещо забавно, да изработят, да оцветят, да поговорят. И може да се посетят всички стаи за да си изберат учителка. Обикновено младите учителки много се стараят на тези матинета Simple Smile Добрите учители нямат нужда от реклама Wink

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 18
И аз чакам дати за отворени врати. Като дойде време, ако някой намери инфо, моля да пише

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
Може ли мнение за СУ"Паисий Хилендарски"?
Синът ми е 4 клас.
Учителките в целия випуск са добри.

# 168
  • Мнения: 112
И аз се оглеждам и услушвам за отзиви за тях плюс Симеон Велики мисля Relieved но явно повечето в групата са от други райони ... Ще има дни на отворените врати и ще ходя да видя как е.

Имате ли представа кога ще са конкретните дати за тези училища и къде ги следите- по сайтовете на конкретните училища предполагам?

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Звъннете по телефона и попитайте.

# 170
  • ...
  • Мнения: 513
Звънях в училищата, казаха да следя на сайта. Като влезем в март сигурно ще има вече информация. Още е рано.

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Още септември, преди 15-ти се прави съвет и се прави планиране на работата на училището. Определят се и неучебните, присъствени дни, 3 на брой - обикновено спортен празник, празник на училището и ден на отворените врати. В някои училища има по два спотртни празника и денят на отворените врати се прави в събота, но това вече е решено навсякъде и датите са отдавна определени.

# 172
  • ...
  • Мнения: 513
В училищата, в които звънях не ми казаха дата от сега. Казаха да следя на сайта или да звъня ..

# 173
  • Мнения: 2 164
Дано Зла Вещица се включи, за което й благодаря.
Гледам седмичната програма за първокласници в Христо Ботев- в 16:25 ли им приключва занималнята?
В деня на отворените врати от колко до колко часа може да се посети училището?

# 174
  • Мнения: 124
Цитат
В деня на отворените врати от колко до колко часа може да се посети училището?

Здравей, това което мога да те посъветвам е да проверяваш на самия сайт на училището ежедневно или на 2-3 дни веднъж, тъй като там се публикува информацията.

# 175
  • Мнения: 2 164
Цитат
В деня на отворените врати от колко до колко часа може да се посети училището?

Здравей, това което мога да те посъветвам е да проверяваш на самия сайт на училището ежедневно или на 2-3 дни веднъж, тъй като там се публикува информацията.
Аз, датата на отворените врати я разбрах, но на въпросът ми кога да присъствам ми се отговори, че е при започване на занятията, което предполагам е в интервала 8-12? Ще позвъня отново в края на седмицата. Просто не ми стана ясно.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Дано Зла Вещица се включи, за което й благодаря.
Гледам седмичната програма за първокласници в Христо Ботев- в 16:25 ли им приключва занималнята?
В деня на отворените врати от колко до колко часа може да се посети училището?

Тогава приключва, но може да се стои в училище до 18 часа, до тогава има учители.

В денят на отворените врати е най-добре да се посети училище до обяд - тъй като следващия ден е почивен много родители си вземат децата на обяд.

# 177
  • Мнения: 2 164
Между 8.00 и 9.00ч подходящо ли е?
Надявах се по- късно да приключват следобедните занимания Sad Повечето родители в 16:30 успяват ли да си вземат децата?

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Между 8.00 и 9.00ч подходящо ли е?
Надявах се по- късно да приключват следобедните занимания Sad Повечето родители в 16:30 успяват ли да си вземат децата?

Задължителните занимания приключват в 16:30. До 18 има организиран отдих и спорт и занимания по интереси, работното време на учителите е до 17:30 или 18 часа и децата могат да стоят до тогава.

Скрит текст:
Това се наложи, за да може "законно" родителите да могат да си вземат децата още в 16:30 ако имат желание. Иначе децата бяха задължени да стоят по закон до 17:30, някои родители искат да ги водят на допълнителни занимания и вечно имаше спорове, защото при една проверка се оказва, че групите не са пълни и обвиняват в неизпълнение на нормативните документи. По този начин с промяната на графика хем вълкът е сит, хем агнето цяло.

# 179
  • Мнения: 112
Относно датата за отворени врати на Кочо Честеменски ми отговориха следното: На 21.03.2020г от 10.00 часа ще се проведе пролетно матине във връзка с приема на първокласници.

   













Общи условия

Активация на акаунт