С колко пари на море

  • 8 292
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте мили мами,интересно ми е колко пари отделяте за морето и как горе-долу ги разпределяте(спане,храна,глезотийки и т.н.)?Айде вие сте...

# 1
  • Мнения: 5 370
Aми въпросът ти има нужда от мноооого подуточнения-мисля аз.
Първо, КЪДЕ се почива. Ол инклузив или само нощувки, квартира, бунгало, караван или палатка?
За колко време също и колко члена на семейството почиват.

# 2
  • Мнения: 282
Добре уточнявам. EmbarassedЗа седмица на квартира или хотел,трима души.

# 3
  • Мнения: 5 370
Добре уточнявам. EmbarassedЗа седмица на квартира или хотел,трима души.
Ами да сложим квартира 30-40 лева във висок сезон-за двама.
Значи, 210-280 лв.
Още по толкова за храна пак за двама-щото няма да вземаме детенце с нас.
На заведения и барове не ходим.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1 седмица --> около 1000лв. (без горивото до морето)
Мисля, че ще е ОК.
Горе-долу толкоз е, и ако сте Ол Инклузив, което ви го препоръчвам, щом сте с малко дете.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Миналото лято изкарахме 10 дена на Приморско с 800 лв.- двама възрастни и 1 дете. Но имахме голям късмет да попаднем на хубав и евтин хотел (беше нов, тази година сигурно ще вдигнат цената).
Тази година ще сме с двете деца на Созопол и ще приготвим над 1000 лв., но не сме решили колко.

# 6
  • Мнения: 1 866
Около 1000 лева трябват, ако си на хотел.

# 7
  • София
  • Мнения: 337
Миналата година за една седмица отидоха към 1500лв за хотел, ядене, глезотийки и път.
Този път ще сме на ол-инклузив и би трябвало с горе-долу същите пари да изкараме малко повече - 9-10 дни.
Но ако въпросът е с КОЛКО пари на море - с много. Ужасявам се да тръгна на път без пари. В картите ще имам доста повече, защото всичко се случва.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Ние сме за една седмица на хотел, двама възрастни и едно дете, 35 лв ни е стаята. Значи 200 лева спане и около 300 за хапване, понеже аз съм пестелива, тоест почти не ям, че ми става лошо. За още някакви глезотии и нещица предимно за малкия около 100 лева и бензин грубо 700 лева. А може и по- малко да станат...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 784
Двама души възрастни за една седмица - 1500лв без бензина. Мда, големи прахосници сме с майка ми.

# 10
  • Мнения: 2 467
770 за една седмица на хотел Ол Инклузив 2 възрастни+1 бебе, 200 за бензин, и джобни и за щуротии/глезотии сложи го 500 = 1500 лв. грубо.
Като се върнем ще докладвам колко сме прахосали то4но  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 751
Като махнем парите за бензин и нощувки, по 40 лв. на ден за тримата.
Но определено не ни стигат. Confused
Такива са ни финансовите възможности, но си изкарваме перфектно  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Какво значи Ол инклузив  Embarassed

# 13
  • Мнения: 936
Означава че  в офертата са включени разходите за храна, спане, може и път.

# 14
  • Мнения: 936
На английски означава "всичко включено".

# 15
  • Мнения: 2 467
Какво значи Ол инклузив  Embarassed

В хотела който ние ще ходим е 110 лв.на ден за двойна стая, като в тая сума е включено и:
All inclusive - закуска, обяд, вечеря под формата на бюфет от 07:30ч. до 21:30ч. Грил-барбекю.  
Всички безалкохолни и алкохолни напитки местно производство от 10:00ч. до 23:00ч.  
От 16.00 до 18.00 ч.- кафе,сладкиши и сладолед на пулбара.
Тенис на маса

Всеки хотел е с различно включени неща ,но като цяло има закуска, обяд, вечеря, безалкохолни и алкохолни напитки местно производство и някакво забавление.

# 16
  • Мнения: 388
Ние миналата година ходихме за една седмица на море и изкарахме с  500 лева-двама възрастни и дете на 1 година.Бяхме на квартира в Равда и се хранихме по ресторанти,не сме се лишавали от нищо.Всеки ден ходихме на различни места в близост до Равда-Поморие,Несебър,Слънчев бряг.

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 00:46 от walentin

# 17
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 655
Откъде толкова пари с това майчинство 160 лв. , а?  Mr. Green

По темата - за 15 дни, 2 възрастни и 3 год дете - 500лв, с включено и горивото, но на бунгала с кухня и баня. Искам да подчертая, че не съм готвила, освен аламинути, а бунгалата са ми служебни. Иначе поне 200-300лв отгоре

# 18
Ние ужким все намираме евтини оферти и накрая като дръпнеме чертата Shockedхич не е ефтино за 10 дена около 1500лв за 2ма и едно бебче newsm12,сега ще вземеме и моята маминка и ще видиме крайния резултат Money

# 19
На хотел в Созопол (три звезди), началото на август, седем дена, трима възрастни -моят син е на 12 навършени, спане и храна закуска и вечеря - около 750 лв. С пътуване и глезотии - около 1200.
рр. За вечерята вече съжалявам, че я предплатих, но сина е изключително злояд и все търся варианти, като види храната, да си избере нещо.

# 20
  • Мнения: 2 751
Откъде толкова пари с това майчинство 160 лв. , а?  Mr. Green

По темата - за 15 дни, 2 възрастни и 3 год дете - 500лв, с включено и горивото, но на бунгала с кухня и баня. Искам да подчертая, че не съм готвила, освен аламинути, а бунгалата са ми служебни. Иначе поне 200-300лв отгоре

Добре, че видях един отговор, близък до моите възможности, че взех да се депресирам в тоя форум, т.е. в тая тема  Embarassed

# 21
kalli  , ние дръпнахме кредит, иначе 1200 и за мен естествено е нанагоре Simple Smile
Ще ги връщаме по малко през следващата година.

# 22
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
80лв спането на ден,и средно 100лв за храна,4адър,шезлонг.Май заминаха 1800лв за 10дни. newsm78 Абе да сме живи и здрави.Мъжа беше само за 3-4 дена ,аз с 2 деца.Това не вклю4ва бензина. Hug

# 23
  • Мнения: 74
Току що се връщам от море - ходихме на черноморец.В частна къща ни струваше 25 лв стаята за трима възрастни и едно бебе. Дадоха ни кошарка, а за баткото цяло легло. Имаше телевизор и хладилник. За вечеря по ресторантите  30 лв за тримата,  а бебето имаше готови пюрета за 50 лв. Остана киселото мляко и плодовете. Ззначи за закуска 10 лв. за обяд 20 лв. и за вечеря 30 лв.плюс 5 лв за цигари на мъж ми. На ден се връзват 65 лв и 3 за сламен чадър, защото нямаше място на свободната част на плажа и станаха 68 лв. - за бензин от софия 160 лв. и общо за почивка от 13 дни 1400 лв.Без да слагам банана, фотьойла и водната пързалка. Ако ви харесва!

# 24
  • Мнения: 5 622
 Само да ви предупредя, че парите, които сте предвидили, ще се окажат недостатъчни накрая. При нас, винаги така се случва. Не знам какво и как смятаме, но накрая все не ни се връзват сметките  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 751
kalli  , ние дръпнахме кредит, иначе 1200 и за мен естествено е нанагоре Simple Smile
Ще ги връщаме по малко през следващата година.
Не бе, то лошо няма в харченето, мен много ме бива  Party
Просто за съжаление животът ни така се стече, че такива суми(1500 за 10 дни) ми се виждат недостижими.
А в кредитите лошо няма.
Само дето в момента само дрехите ми не са на кредит  Wink

# 26
  • Мнения: 14 654
около 500 - 650 лв ми стигат екстра за цялата почивка заедно с пътя за около седмица за трима човека . не обичаме да не се заседяваме дълго в един град и никога не отиваме с предварително направена резервация. едната от нощувките задължително е в палатка поради сантиментални причини

# 27
Само да ви предупредя, че парите, които сте предвидили, ще се окажат недостатъчни накрая. При нас, винаги така се случва. Не знам какво и как смятаме, но накрая все не ни се връзват сметките  Thinking
                                                                                                                                  И при нас така се получава,ужким си взимаме за всеки случай още малко и хайде и те отишли.Добре,че детските ми ги превеждат на карта moresmile 

# 28
  • Мнения: 2 751
около 500 - 650 лв ми стигат екстра за цялата почивка заедно с пътя за около седмица за трима човека . не обичаме да не се заседяваме дълго в един град и никога не отиваме с предварително направена резервация. едната от нощувките задължително е в палатка поради сантиментални причини
Ние пък прекарваме всички нощувки на палатка  Party

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 784
Само да ви предупредя, че парите, които сте предвидили, ще се окажат недостатъчни накрая. При нас, винаги така се случва. Не знам какво и как смятаме, но накрая все не ни се връзват сметките  Thinking
Тц, ние ги похарчихме вече. Казвам колко излезе нещото. Майка ми мислеше да мине с по-малко, ама ходи до банката Simple Smile
И за мен тези пари са непосилни, ама с майка ми имахме опознавателно-сдобрителни идеи да идем двете по женски на море, като тя плати. Аз изкарах със 100лв джобни за кафе Mr. Green

# 30
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Спането сме го платили половината- 385лв./14 нощувки/.Имаме още около 1000лв. и се надявам да ни стигнат Mr. Green Общо взето с колкото имаме, с толкова и изкарваме. Изкарвали сме  10дни с 500лв./с пътните!/ на море и пак ни беше много хубаво.
rumgna, кажи повече за  Черноморец Praynig Къде се хранехте? Много евтино ми се вижда вечеря за 30лв. Ние ще сме в един хотел близо до Черноморец и ако е толкова евтина храната направо ще супер Mr. Green

# 31
  • Мнения: 83
ние ще ходим в Равда за 172 лв за общо 7 дни със всичко на човек  с една туристическа агенция

# 32
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
ние ще ходим в Равда за 172 лв за общо 7 дни със всичко на човек  с една туристическа агенция

Дай координати!

# 33
  • Мнения: 168
 Ами ние изкарахме една седмица двама възрастни с едно дете за 600 лв.Без много глезотийки,но и не сме се лишавали Hug

# 34
  • Мнения: 215
Надявам се 1500-2000 да са предостатъчни за 10 дни.
От глезотийки не бихме се лиши, по-скоро няма да отидем на почивка (7 години подред не бяхме ходили Sad), но на почивка не се лишаваме от нищо.
Ще бъдем на ол-инклузив по 150лв/ден.
Пътят сигурно ще е към 160-200лв.
Чадър по 5-6лв/ден - 50лв.
200-300 лв за глезотийки.

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Както и да го смятате за всеки е различно едни искат бунгало, други на палатка, трети квартира, четвърти хотел ол инклузив ........ Миналата година едни познати бяха на бунгала, за спането са плащали по 3лв на човек, носеха си храна и почти никакви излизания по заведения и като теглиха чертата 280лв за двама възрастни и дете на 10г  в тази сума влиза и горивото (колата е на газ). Дори и да иска някой координати такива вече няма, защото бунгалата вече са разрушени и се строи хотел. Така че и за 300лв може да се ходи на море. Ние отделяме за почивка около 700-800лв.

# 36
  • Мнения: 105
В Созопол на квартира за 5 дена -200лв за нощувки и около 300 всичко останало.

# 37
Здравейте, приятели! Смятам да почивам, но през септември. Харесвам Обзор. Кажете ми как варират цените на квартирите тази година? Интересува ме евтин вариант, но не и да е нещо допотопно. Преди 2 години бях там на квартира. Беше супер - 5лв. на вечер, но незнам сега как варират? Благодаря Ви за вниманието! Ще се радвам, ако някой ми отговори!!! Party ][url][/url]

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Брат ми беше там преди 2 седмици и е плащал по 8лв на легло, но не знам подробности. А сега едни наши приятели отидоха пак в Обзор, не са успели да намерят квартира и са отишли на Бяла. Предполагам, че септември цените малко ще паднат.

# 39
          Ехееееееее! Що за въпрос?
          Колкото повече, толкова повече!
          Много е любимото ми число.

# 40
  • Мнения: 1 190
Аз смятам за 5 нощувки х 40лв. двойна стая за 2 възрастни и едно дете 1г. спане - 2 звезди, пътни и харчене да ни излезе 550 лв., ама ще видим Whistling

# 41
  • София
  • Мнения: 4 884
Ние планирахме да се вместим в 1000 лева с всички разходи за 10 дни, обаче сметките ни излязоха криви. Без никакви ограничения чукнахме 2 хиляди лева на десетия ден. Тъжно, но факт..

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Малеееееее, к'ви кинти спестяват живеещите по морето  Twisted Evil

# 43
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 225
200 лв за бензин (но това вкл. и обиколката на роднините в Северна България)
160 лв за 7 нощувки на семейството на морето
  40 лв за 2 днощувки на планина
около 400-500 лв за хранене по кръчмите и глезотийки за цялата почивка

ОБЩО вместили сме се под 1000 лв за четирима на море и планина  Sunglasses Peace

# 44
  • Мнения: 1 512
Трима на квартира във фамилна къща в Поморие, 30 лв. нощувка в тройна стая, за 7 нощувки- 210 лв. Храна, разходки, глезотийки, цигари- към 500 лв. Още 50 лв. за път (кола на газ) - вместихме се в 800-те лева, които бяхме отделили.

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 09:56 от Шушу

# 45
  • София
  • Мнения: 3 064
На Арапя - 1000 лв за двама души за 14 дни. Това включва път, престой на каравана - 200 лв и останалото де отиде и аз не знам, защото кръчмите ги ограничавахме, чадъри, шезлонги не ползваме.  За сравнение  - миналата година със същата сума изкарахме 20 дни, без много-много да се ограничаваме...

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Аз като гледам, много тънко сме минали   Laughing Пътувахме с една кола две семейства- пътят ни излезе по 30 кинта ( ама сме и близо до морето). За 3 нощувки на човек по 50 лв, без да се брои детето, че то беше безплатно  Laughing За четири дни изхарчихме само 150 лв, като се хранихме по ресторанти, ходихме на басейни, по барчета, сладоледи и т.н. Не сме се лишили от нищо необходимо, но не сме си позволявали и кой знае какви глезотии. И си изкарахме екстра  Grinning

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Димана - следващата година съм 3-тото семейство във вашата кола  Mr. Green

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тънко минахме, което не ме радва- не съм доволна от почивката. На 8-ия ден пътувахме за София (преждевременно). За нощувките платихме 312 лв., пътя- около 50, храна и глезотийки- около 250 лв. Та се върнахме с повече от половината от предвидените пари.

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Димана - следващата година съм 3-тото семейство във вашата кола  Mr. Green

Нямаш никакви грижи! Колата ни е големичка, децата ни няма да са още много големи- идвай!  Hug

# 50
  • Мнения: 2 161
Малеееееее, к'ви кинти спестяват живеещите по морето  Twisted Evil
Да,ама през зимата ни ги вземат по зимните курорти Grinning

# 51
  • Мнения: 3 153
Харчим около хиледарка за 10 дни, а дори не плащаме за спане, щото си имаме къща там...............ама на, парите си вървят за 'тва-онова.

# 52
  • Мнения: 1 517
Бяхме за 5 дни в Рибарица = 4 нощувки + обикаляне по градове исела, музеи, пещери...(навсякъде вход искат); 2 възрастни и 2 деца:
спане = 150лв.
храна(готвехме си и си напазарихме преди тръгване от Метро) = 50лв.
джобни = 150лв.(без да се отпускаме прекалено)
гориво = 80 - 90лв. (колата ни е дизел и гори 4/100), а навъртяхме над 1000 км
Абе грубо вмъкнахме се между 450-500 лв.

Общи условия

Активация на акаунт