Качествена дограма - 2

  • 55 676
  • 791
  •   1
Отговори
# 285
  • Sofia
  • Мнения: 157
Преди време изчетох тази тема търсейки препоръки за коректна  фирма предлагаща качествена дограма. Сега вече дограмата е монтирана и искам да препоръчам фирма Уют Проект,офиса на бул. Мадрид в София. От офиса до монтажа бяха професионалисти,точни,коректни и експедитивни!

# 286
  • Мнения: 19 485
Благодаря за отзива, каква дограма сложихте?

# 287
  • Sofia
  • Мнения: 157
Благодаря за отзива, каква дограма сложихте?
Сложих 5 камерна Века, иначе фирмата предлага и други марки. Тази ми я предложиха като среден клас , немска е,а и според финансовите ми възможностите в момента.

# 288
  • София
  • Мнения: 1 902
Благодаря за отзива, каква дограма сложихте?
Сложих 5 камерна Века, иначе фирмата предлага и други марки. Тази ми я предложиха като среден клас , немска е,а и според финансовите ми възможностите в момента.
И ние сложихме същата.Нашата ф-ма е уют стил(незнам дали не е същата) Simple Smile

# 289
  • Мнения: 288
Ние поръчахме Саламандър 5 камерен профил, троен стъклопакет. Ка-обикновено-четири сезона. И трите по 4 мм, защото при нас не е шумно. ПВЦ достанционер. Монтираха ни я с транспортен профил. Старо строителство е и нямаше проблем с монтажа. Сложихме первази от камък и вън и вътре. Обкова е Мако. Доволна съм много. Изложението е юг и сега е доста по-хладно отколкото другия ни апартамент, който е изток с двоен обикновен стъклопакет. Фирмата е Радо стил. Единствения минус е, че спестих от две крила и ги поръчах неотворяеми и сега не мога да си го простя, защото единия е под ъгъл и няма чистене. Ще търся робот за чистене по-натам.

# 290
  • София
  • Мнения: 1 902
Би ли показала первазите?

# 291
  • Мнения: 288
Ето външния на терасата. Вътрешните ще ги монтират с кухненския плот след около 3 седмици.

# 292
  • Мнения: 1
Здравейте!
Предстои ми смяна на дограма и тъй като изобщо не съм наясно, бих искала да попитам вас. В момента съм със стара алуминиева дограма-духа от всякъде, много е шумно, става конденз и още какви ли не проблеми.
 Каква да сложа, за да е обезшумено и да не вее през зимата (колкото е възможно) апартамента ми е на 9 ти етаж, под оживен булевард.
 Всякакви мнения и препоръки ще са ми от полза! Благодаря ви много! 🍀

# 293
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Щом сте като мен близо до шумен булевард и ако има лют вятър зимата като при мен...горещо препоръчвам при добри финансови възможности 6 камерна пвц  - ако не бъркам само саламандър имат и отскоро и дори 7 камерна......и Ка стъкла 4 сезона на всички стъкла с троен стъклопакет.

Аз спестих по габраовски и сложих 5 камерна с Ка стъкла с троен стъклопакет и рева с пълно гърло....в началото беше горе-джлу добре - но след година  почнах на напълно заключени всички прозорци  да чувам зловещо силно моторите и линейките нощем....а както знаем всички живущи в големи градове и плътно до голям централен булевард - лятото че и раннаята есен вся нощ гъмжи от пишлемета с  режещи ги мотори!!!

Иначе с конденз нямам проблем -  кхЪ....
1 декември  до 15-20-25 април бичи по 6-8 часа на денонощие  голям електрически влагоабсорбатор.
Но аз съм и много близо до морето....при мен влагата е умопомрачителна! 
И ел.влагоабсорбатор е като свещения граал.

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 23:43 от Варненец

# 294
  • Мнения: 9 780
Повече камери на профила няма да помогнат с шума, той влиза през стъклопакета. 3-ен стъклопакет помага, но не много (и аз съм на булевард). Шумът влиза и през стените, добра топлоизолация (ако е каменна вата, е по-добре) помага и за шума.

За влагата не мога да разбера защо се получава при някои - при мен няма, нито в тухла, нито в панел. Според мен нещо с дограмата не е направено добре (в панела е евтина ПВЦ, без много камери, при това в блок без парно).

# 295
  • Мнения: 288
За шум четох, че трябва троен стъклопакет с различна дебелина на стъклата.

# 296
  • Мнения: 9 780
Имам голям прозорец с 3-ен стъклопакет 4-6-4 мм. Да речем, че 90% заглушава, останалите 10% си влизат. Но прозорецът е много голям, а шумът, който влиза частично,  е от самолети ниско над тополите Laughing За тях вече трябват професионални решения, които в България едва ли някой слага в дома си.

# 297
  • Мнения: 4
Някой би ли могъл да препоръча добра фирма за алуминиева дограма за София?
И да сподели мнение за предимствата и недостатъците между избора на алуминиева и PVC дограма?

# 298
  • Мнения: 40 901
Алуминиевата дограма е по-здрава и по-устойчива на атмосферни влияния, може би е вечна (край морето от солта може и да не е така). Има по-луксозен вид и се оцветява във всякакви модерни цветове, което позволява авангарден модерен дизайн.
И до там с предимствата.
Иначе алуминият е един от най-добрите проводници на топлина, което значи нулева изолация, конденз, снадките са на допир (при ПВЦ-то са залепени термично) и може да не са плътни.  Тези недостатъци се избягват в голяма степен със специални решение с прекъснат термомост. Но това прави цената несъизмерима с тази на ПВЦ.

Затова даже и за най-богатите хора по-добра е хибридната дограма - отвън алуминий, отвътре дърво/пластмаса. Има и ПВЦ/поликарбонатни дограми с алуминиева защита отвън. Това комбинира предимствата и на двата вида.
Но за хора, които си правят сметка на парите, ПВЦ е оптимален вариант.

# 299
  • Мнения: 4
Черна станция,благодаря много за изчерпателния и полезен отговор.

Общи условия

Активация на акаунт