Качествена дограма - 2

  • 54 655
  • 791
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 813
Здравейте, ние сме с дограма, поставена от строител - Алупласт (зная, че не са качествени). Проблема е в спалнята, в която има до прозореца бюро (хоум офис). При лошо време предимно зимата духа през дограмата малко, но се усеща как се покраща пердето. Какво може да се направи в този случай? Под перваза евентуално мога да сложа нещо като текстилните стопери за врата, но вертикално по прозореца също духа, там как може да се изолира?
Викнете фирмата направила монтаж за реглаж. Услугата не е скъпа. Веднъж като Ви покажат, ще си го правите сами. Профилите се свиват и разтягат лятно и зимно време, та ще Ви е от полза да знаете как да ги нагаждате. Ако проблемът е друг - ще сменят уплътнението.

mona77, това и ние сме го играли... Ще намерите кой да Ви ги направи. Стъклата понеже са големи при нас и дебели, сме платили и за кантиране, то придава по-голяма здравина на стъклопакетите.

А коя фирма сте ползвали, ако сте в София?

# 691
  • Мнения: 6 268
Кристиан Нейко ни прави на нас.

# 692
  • Мнения: 5 813
Кристиан Нейко ни прави на нас.

Благодаря!
Гледах ги, защото сме се насочили към Кьомерлинг.

# 693
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Значиии, това с офертите го играя вече 2 месеца.
Специално Криестян Нейко още не са ми дали оферта. Преди 2 седмици ми се обадиха да ме питат "още ли искам оферта" или вече съм си избрала.
На още не е дашла тази оферта!
Иначе с поне 3-4 фирми водих спора защо са ми тези к/б/к и колко е глупаво това!
И много се изнервям на тема дограма.
Драго, моля те кажи се мнението какво да сложа на югозападните прозорци? За другите няма колебания, но тези ги мисля още

# 694
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Значиии, това с офертите го играя вече 2 месеца.
Специално Криестян Нейко още не са ми дали оферта. Преди 2 седмици ми се обадиха да ме питат "още ли искам оферта" или вече съм си избрала.
На още не е дашла тази оферта!
Иначе с поне 3-4 фирми водих спора защо са ми тези к/б/к и колко е глупаво това!
И много се изнервям на тема дограма.
Драго, моля те кажи се мнението какво да сложа на югозападните прозорци? За другите няма колебания, но тези ги мисля още

Може ли да кажете за тези прозорци, за които нямате колебания какви изложения са и на какво сте се спрели, че на мен само това ми е още мътно?  Друго всичко сме проучили и ориентирали вече какво да бъде. Благодаря.

# 695
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Всъщност ми е убягнало от предишната страница едно важно за мен мнение и видях какво препоръчвате за троен стъклопакет на запад 4 сезона/ бяло / Ка стъкло, а на останалите изложения К/бяло/К. Надявам се това да най-добрия вариант. Сега остава да може да ми го предложи фирмата, в която ще поръчвам, че и без това много трудно я намерих.

# 696
  • Мнения: 53
Някой да си е слагал дървен перваз отвън на прозореца? Ако може линк към фирма, която изработва такива?

# 697
  • София
  • Мнения: 12 201
Някой да си е слагал дървен перваз отвън на прозореца? Ако може линк към фирма, която изработва такива?
Аз не съм, но си слагах дървена дограма. В момента лакът е напукан от южната страна, но и аз не я поддържах. Иначе съм супер доволна от нея. С троен стъклопакет и отвътре изглежда отлично, както и северните прозорци. Така че имай предвид, че се налага допълнителна поддръжка, ако е дърво.
Ако знаете, някой, който може да ремонтира и възстановява дървена дограма с нарушено лаково покритие, ще съм много благодарна за контакти.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 13:13 от Aila

# 698
  • Мнения: 2 394
Здравейте, надявам се да получа отговор тук извинявам се предварително, ако питането ми не е за тази тема.
Преди година сменихме дограмата. Сложихме Саламандър, троен стъклопакет, 4 сезона, 6 камерна.
Изолираше шумът много добре, на среден етаж сме, а под нас има детска площадка.
Обаче от 1-2 месеца при плътно затворени врати и прозорци... детската площадка е все едно в къщи...
 Какво може да се променило?
 Майсторите, които взимаха размерите бяха едни, тези които я монтираха други... меко казано не професионалисти.
 Като цяло апартамента е много топъл и няма как да разбера дали е почнало да духа докато не завее и не задуха, но шумът не се издържа.

Питането ми е ако не е фалирала фирмата има ли смисъл да я викаме да си оглеждат творението?
 P.S блокът е старо строителство не вярвам да е "слегнал", нямаме пукнатини по стените.

# 699
  • Мнения: 40 299
Щом в началото е било ОК, а после се е влошило, единственото нещо, което може да се разкапе е уплътняването. Извикай фирмата да притегне и регулира ключалките.

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Здравейте, надявам се да получа отговор тук извинявам се предварително, ако питането ми не е за тази тема.
Преди година сменихме дограмата. Сложихме Саламандър, троен стъклопакет, 4 сезона, 6 камерна.
Изолираше шумът много добре, на среден етаж сме, а под нас има детска площадка.
Обаче от 1-2 месеца при плътно затворени врати и прозорци... детската площадка е все едно в къщи...
 Какво може да се променило?
 Майсторите, които взимаха размерите бяха едни, тези които я монтираха други... меко казано не професионалисти.
 Като цяло апартамента е много топъл и няма как да разбера дали е почнало да духа докато не завее и не задуха, но шумът не се издържа.

Питането ми е ако не е фалирала фирмата има ли смисъл да я викаме да си оглеждат творението?
 P.S блокът е старо строителство не вярвам да е "слегнал", нямаме пукнатини по стените.
За да се изолира шумът трябва стъклата в стъклопакета да са с различна дебелина или едно от тях да е триплекс за да се пречупва звуковата вълна.

# 701
  • София
  • Мнения: 8 272
Може да се е изкривил стъклопакета.
При нас се случи, даже 3 пъти за един и същи (в ранните на няколко месеца.
Първият и вторият път дойдоха и "почукаха" и след време пак се изкривяваше , третият вече сложиха нещо за разпъване и след това няма проблеми.

# 702
  • София
  • Мнения: 12 201
Поръчах си дограма за подпокривното пространство, очаквам монтаж около средата на декември.
Можете ли да ми кажеше, как се казват едни малки капачета, които се намират на дограмата от външната страна, долу на прозорците. Мисля, че са за оттичане на вода или нещо подобно. Предишната фирма ми монтира дограмата без тях и така и не дойде да си ги сложи, поне да питам дали тази от която съм поръчала може да ги сложи и колко биха стрували.

# 703
  • Мнения: 2 394
Стъклопакета или дограмата се изкривяваше  при вас?
Сега ми насочихте вниманието, че при нас се чува от лятото, пукане силно един-два пъти на ден все едно се блъска голям бръмбар в стъклото...

# 704
  • Мнения: 9 685
Поръчах си дограма за подпокривното пространство, очаквам монтаж около средата на декември.
Можете ли да ми кажеше, как се казват едни малки капачета, които се намират на дограмата от външната страна, долу на прозорците. Мисля, че са за оттичане на вода или нещо подобно. Предишната фирма ми монтира дограмата без тях и така и не дойде да си ги сложи, поне да питам дали тази от която съм поръчала може да ги сложи и колко биха стрували.

Едва ли са повече от стотинка-две. Всички монтажници би трябвало да си ги имат (сигурно на цял плик по много бройки). Просто монтажниците се мордосват и не им пука дали са ги сложили.
Съвет - звънни на фирмата и попитай/кажи, че държиш да ти ги сложат. И след това проследи при монтажа, преди да ти дадат протокола за подпис.

Общи условия

Активация на акаунт