Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 028
  • 789
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Здравейте, от няколко дена статуса на пратката ми е забил в това състояние. Може ли да кажете какво се случва? Благодаря предварително.

Number: RF722253955SG
Package status: In transit
Country: Singapore -> Bulgaria
Destination:
2019-08-20 10:27, BULGARIA, SOFIA LC/AO, Send item to domestic location (Inb)
2019-08-20 08:36, BULGARIA, SOFIA LC/AO, Receive item at office of exchange (Inb)
2019-08-11 02:20, SINGAPORE, SINGAPORE SAL, Send item abroad (EDI-received)
Origin:
2019-08-20 00:00, Arrival at Destination Post (Country: BG)
2019-08-10 00:00, Despatched to overseas (Country code: BG)
======================================
Powered by www.17track.net

# 46
  • Люлин
  • Мнения: 378
2019-08-20 10:27България, София LC/AO, изпращане на артикул до местното местоположение (inb)
In Singapore
Singapore Post
Bulgaria
Bulgarian Post
2019-08-20 10:27България, София LC/AO, изпращане на артикул до местното местоположение (inb)
Destination - Cached time: 2019-08-22 15:08:07 (GMT+03:00)
2019-08-20 10:27
България, София LC/AO, изпращане на артикул до местното местоположение (inb)
2019-08-20 08:36
България, София LC/AO, получаване на позиция в офиса на борсата (inb)
2019-08-11 02:20
Сингапур, Сингапур сал, изпращане на артикул в чужбина (получен от EDI)
Origin - Cached time: 2019-08-22 15:08:07 (GMT+03:00)
2019-08-20 00:00
Пристигане в пункт на местоназначение (държава: BG)
2019-08-10 00:00
Изпратена в чужбина (код на държавата: BG)
=====================================
Сега ще ти е по ясно какво е положението с пратката.
 

# 47
  • Мнения: 2
Благодаря, но не ми се изяснява само дали съм прескочил митницата или не? И защо нещата спряха да се развиват по пратката. Гледам на други хора доста повече статуси има и то в един ден, а моите липсват.

# 48
  • Мнения: 2 337
Благодаря, но не ми се изяснява само дали съм прескочил митницата или не? И защо нещата спряха да се развиват по пратката. Гледам на други хора доста повече статуси има и то в един ден, а моите липсват.
Пиши на info@bgpost.bg и питай какво става. Нещо и се чудят на пратката. На 21ви трябваше да имаш нов статус дали е в клона или на митница. Последните дни дебилите подвизаващи се в БГ пощи са се активизирали и искат 15.50 за пратки под 30 лева въпреки, че по закон за пратки под 30 лева не се подава митническа декларация т.е. опитват се да гушнат по 12 лева от балък. Явно някой началник е в отпуска и дебилите под него са го подкарали през просото.

# 49
  • Мнения: 515
Здравейте!Някой може ли случайно да ми каже,къде се намира пратката ми с номер:
   CP373566126CN
Благодаря на всички отзовали се предварително!

# 50
  • Мнения: 2 337
Здравейте!Някой може ли случайно да ми каже,къде се намира пратката ми с номер: CP373566126CN
Благодаря на всички отзовали се предварително!
Доставена е в Китай на някакъв адрес, но не и на адреса в България.
https://t.17track.net/bg#nums=CP373566126CN
2019-06-21 15:43 Beijing, Beijing Post International return, note: security return
Имала е нянакъв проблем с митницата и китаеца я е врътнал вместо на твоя адрес на някакъв адрес в Китай.
Диспут докато не сте изтървали срока. Причина пратката доставена на грешен адрес.
Добавете снимка от поръчката където се вижда, че пратката е за България.
Доказателство прилагам ...
Скрит текст:

# 51
  • Мнения: 515
Здравейте!Някой може ли случайно да ми каже,къде се намира пратката ми с номер: CP373566126CN
Благодаря на всички отзовали се предварително!
Доставена е в Китай на някакъв адрес, но не и на адреса в България.
https://t.17track.net/bg#nums=CP373566126CN
2019-06-21 15:43 Beijing, Beijing Post International return, note: security return
Имала е нянакъв проблем с митницата и китаеца я е врътнал вместо на твоя адрес на някакъв адрес в Китай.
Диспут докато не сте изтървали срока. Причина пратката доставена на грешен адрес.
Добавете снимка от поръчката където се вижда, че пратката е за България.
Доказателство прилагам ...
Скрит текст:

   netman71,благодаря много!Диспут не мога да пусна,тъй като пшащането не е с Paypal,но се надявам на коректност..А това основание за връщане е наистина странно,ще кажа да ми я пратят пак:(

# 52
  • Варна
  • Мнения: 278
Ако плащането е направено в сайта на Али Експрес имате защита както и в ППал.

# 53
  • Мнения: 144
Здравейте!
freestyler2 и аз имах една такава пратка и писах на продавача. Той каза, че ще провери при логистиката и няколко дни по-късно си я получих.
Сега имам една пратка с два проследяващи номера. Такова нещо не ми се беше случвало. По-странното е, че първият номер вече е пристигнал в Сопот, а вторият, 17track хем показва вече Местоназначение, хем пише Пекин... А аз чакам в Русе.... Писах на продавача, но още нямам отговор 😒 На някой случвало ли се е такова нещо?





# 54
  • Мнения: 2 337
Здравейте!Някой може ли случайно да ми каже,къде се намира пратката ми с номер: CP373566126CN
Благодаря на всички отзовали се предварително!
Доставена е в Китай на някакъв адрес, но не и на адреса в България.
https://t.17track.net/bg#nums=CP373566126CN
2019-06-21 15:43 Beijing, Beijing Post International return, note: security return
Имала е нянакъв проблем с митницата и китаеца я е врътнал вместо на твоя адрес на някакъв адрес в Китай.
Диспут докато не сте изтървали срока. Причина пратката доставена на грешен адрес.
Добавете снимка от поръчката където се вижда, че пратката е за България.
Доказателство прилагам ...
Скрит текст:

  netman71,благодаря много!Диспут не мога да пусна,тъй като пшащането не е с Paypal,но се надявам на коректност..А това основание за връщане е наистина странно,ще кажа да ми я пратят пак:(
Али си имат достатъчно добра защита. Указания за диспута тук https://www.facebook.com/AliexpressBulgariaFAQ/posts/1021838561295258
Добре е да прочетете цялата https://www.facebook.com/AliexpressBulgariaFAQ/, че като гледам тепърва тръгвате да скачате по мотиките ...

Здравейте!
freestyler2 и аз имах една такава пратка и писах на продавача. Той каза, че ще провери при логистиката и няколко дни по-късно си я получих.
Сега имам една пратка с два проследяващи номера. Такова нещо не ми се беше случвало. По-странното е, че първият номер вече е пристигнал в Сопот, а вторият, 17track хем показва вече Местоназначение, хем пише Пекин... А аз чакам в Русе.... Писах на продавача, но още нямам отговор 😒 На някой случвало ли се е такова нещо?
Това с двата номера как изглежда в страницата на поръчката. Имал съм случай като начинаещ, когато продавача даде един номер само за да мине поръчката като изпратена, но после се усети, че ще гризне дръвцето и ще го обявя за мошеник и смени номера. Не помня дали го сложи отстрани като втори или задраска първия и сложи втория. Докато не са минали 40 дена от поръчката следи какво става с R*CN Вероятно той е правилния. Пристигне ли и той на друго място отваряш диспут по причина доставено на грешен адрес. При друго развитие пиши ще пробваме да помогнем според ...

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 07:27 от netman71

# 55
  • Мнения: 515
Здравейте!
freestyler2 и аз имах една такава пратка и писах на продавача. Той каза, че ще провери при логистиката и няколко дни по-късно си я получих.
Сега имам една пратка с два проследяващи номера. Такова нещо не ми се беше случвало. По-странното е, че първият номер вече е пристигнал в Сопот, а вторият, 17track хем показва вече Местоназначение, хем пише Пекин... А аз чакам в Русе.... Писах на продавача, но още нямам отговор 😒 На някой случвало ли се е такова нещо?






   На мен-не,моят случай още е в застой..Sad

# 56
  • Мнения: 2 337
Здравейте!
freestyler2 и аз имах една такава пратка и писах на продавача. Той каза, че ще провери при логистиката и няколко дни по-късно си я получих.
Сега имам една пратка с два проследяващи номера. Такова нещо не ми се беше случвало. По-странното е, че първият номер вече е пристигнал в Сопот, а вторият, 17track хем показва вече Местоназначение, хем пише Пекин... А аз чакам в Русе.... Писах на продавача, но още нямам отговор 😒 На някой случвало ли се е такова нещо?






   На мен-не,моят случай още е в застой..Sad
Станаха ли 40 дена? Преди това може само да тормозиш продавача с приказки, след 40 искане за издирване. Диспут може да пуснеш винаги нямаш забрана. Трябва да измислиш някаква завъртяна причина, защото стандартната причина срока изтича пратката е в транзит щом стигне до Али ще я протакат докато станат 60 дни. Може пък и да отвориш диспут по такава причина и продавача да разръчка пратката преди да е стигнал диспута до Али. Риск ...

# 57
  • Мнения: 515
Здравейте!
freestyler2 и аз имах една такава пратка и писах на продавача. Той каза, че ще провери при логистиката и няколко дни по-късно си я получих.
Сега имам една пратка с два проследяващи номера. Такова нещо не ми се беше случвало. По-странното е, че първият номер вече е пристигнал в Сопот, а вторият, 17track хем показва вече Местоназначение, хем пише Пекин... А аз чакам в Русе.... Писах на продавача, но още нямам отговор 😒 На някой случвало ли се е такова нещо?






   На мен-не,моят случай още е в застой..Sad
Станаха ли 40 дена? Преди това може само да тормозиш продавача с приказки, след 40 искане за издирване. Диспут може да пуснеш винаги нямаш забрана. Трябва да измислиш някаква завъртяна причина, защото стандартната причина срока изтича пратката е в транзит щом стигне до Али ще я протакат докато станат 60 дни. Може пък и да отвориш диспут по такава причина и продавача да разръчка пратката преди да е стигнал диспута до Али. Риск ...
  Пратката е тръгнала още юни,вече е минало прекалено много време,диспут не мога да пусна,защото плащането не е с пейпал.Доколкото разбирам,е върната към Китай ,по вина на нашата митница и сега,доколкото разбрах е на китайската митница.Не знам дали изобщо ще я видя,почвам да губя надежда...

# 58
  • Мнения: 2 337
  Пратката е тръгнала още юни,вече е минало прекалено много време,диспут не мога да пусна,защото плащането не е с пейпал.Доколкото разбирам,е върната към Китай ,по вина на нашата митница и сега,доколкото разбрах е на китайската митница.Не знам дали изобщо ще я видя,почвам да губя надежда...
Пратката RV124164409CN е пристигнала 30 Август на гише в Русе клон 6ти (7006) и чака някой да вземе http://www.bgpost.bg/IPSWebTracking/IPSWeb_item_events.asp?itemi … amp;Submit=Submit

# 59
  • Мнения: 144
  Пратката е тръгнала още юни,вече е минало прекалено много време,диспут не мога да пусна,защото плащането не е с пейпал.Доколкото разбирам,е върната към Китай ,по вина на нашата митница и сега,доколкото разбрах е на китайската митница.Не знам дали изобщо ще я видя,почвам да губя надежда...
Пратката RV124164409CN е пристигнала 30 Август на гише в Русе клон 6ти (7006) и чака някой да вземе http://www.bgpost.bg/IPSWebTracking/IPSWeb_item_events.asp?itemi … amp;Submit=Submit

Объркал си цитатите 🙂
Тази пратка е моя, а не на freestyler2 и си я взех в деня на пристигането й. Системата първо ми беше дала чужд проследяващ номер и след няколко дни вече моят си номер. Продавача ми го обясни любезно и всичко беше наред.

Общи условия

Активация на акаунт