GoT 34 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Нищо не е вечно

  • 16 175
  • 767
  •   1
Отговори
# 255
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За Варис

Скрит текст:
Варис беше на масата лявата като говориха с Джеймив началото на епизода.

Да да, именно, но:

Скрит текст:
Изчезна по терлици ... та се не видя! Къде се изпари тоя напудреният?

# 256
  • HH
  • Мнения: 3 270
Хоп и аз при вас.
Още от миналия епизод се чудя, къде остана Мелисандра. Дали няма пак да дойде, точно когато има някого за съживяне...

Иначе
Скрит текст:
Денерис мисля, че започна да осъзнава, че не е на мястото си. Реакцията и в криптата на края нямаше как да е друга.

Аря и Джендри - да се обичат младите. Но и аз мисля, че единият от двамата е пътник.
Сцената около масата си беше в реда на нещата, всички стоя и чакат да измрат.

Санса и Теон, там не знам какво да кажа. Санса не ми се вижда влюбена.

Давос мисля, че ще оцелее, но не е и Джора.
В интерес на истината продължавам да мисля, че ще оцелее по един от всеки дом.

# 257
  • Мнения: 18 947
Джора
Скрит текст:
вероятно ще си даде живота за Дани, но Давос го пиша бегал. На него целта му в живота бе да бъде човек на Станис, а Станис вече го няма. Джон го задържа  в началото, за да му дава мъдри съвети, но той се напълни с мъдри съветници и Давос става една идея безполезен

Бриен и Берик
Скрит текст:
и според мен вече се явяват абсолютно излишни герои, както и Джендри. 90 процента шанс да загине и Хрътката, най-вероятно ще спаси Аря

# 258
  • Мнения: 1 542
Гледах 2 епизод, хареса ми
Скрит текст:
Варис се крие в криптите Smile И аз залагам, че по някакъв начин отсъствието му е свързано с Мелисандра.
Аря не си я представям бременна.
На мен ми се стори, че Джон аха да каже, че ЖТ не го интересува и прозвуча рога.
Данито явно още е бясна и в трета серия, според привюто
Аз залагам в битката да загинат Бриен и Хрътката, вероятно и Берик.
Искам повече сцени с Джон и Аря

# 259
  • Мнения: 18 947
Аз искам
1. пълно разгръщане на Другите  в най-голямото й разнообразие- КнН, Бродници, ледени мечки, ледени паяци, ледени мамути, ледени птици (гарвани?), възкръснали великани... даже може и кралицата -труп да видим*
2 повече от Церсей и Юрон
3. поне още толкова Джайм и Тирион

категорично мога да се простя с половината второстепенни герои, плюс Дани и няма дори да ме заболи. Всъщност Дани ако умре ще се радвам.

*не бих възразил на една хубава дълга сцена, където Дани и Джон се бият на гърбовете на Дрогон и Регал срещу КнН на гърба на Ледения дракон, на фона на бушуваща полева битка. но подозирам, че няма да ме огрее и ще си остана с мечтите.

# 260
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Гледах 2 епизод, хареса ми, даже много. Добре успяха да изградят настроението. Чака ни яка битка другата седмица.

# 261
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Символът може да бъде също така да е т.нар. Златно Сечение (наричат го също Божествената Пропорция, защото се среща навсякъде във Вселената). Също го наричат спиралата на Фибоначи. Означава се с гръцката буква фи (главна буква Φ, малка буква φ).

Но аз съм почти убедена, че ДиД няма да ни обяснят, какво означава. Те са го сложили там само за ефект.

Или?



Хрътката:

Скрит текст:
Може да спаси птиченцето! Може да не е Аря.

# 262
  • Мнения: 18 947
За това Златно сечение за пръв път чувам?


Ели,  Санса
Скрит текст:
вече  я вкараха в сюжета Санса-Джон-Денерис, а и при наличието на Тирион и Теон линията Хрътката-Санса ми стана излишна. Мислех, че ще го прехвърлят към  линията Хрътката-Бриен-Тормунд, ама там линията е билята - Джайм-Бриен-Тормунд, затоав да Хрътката явно остава да пази Аря  (доколкото тя още има нужда от пазене)и да се джънка с Берик

# 263
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Дани
Скрит текст:
се променя пред опасността друг жив наследник да ѝ измъкне трона под носа и според мен точно тази промяна е най-сигурното доказателство, че ще се разделяме с нея.

Иначе този епизод
Скрит текст:
наистина е подарък към феновете, а и след тази трогателна гледна точка към персонажите ще ни е още по-трудно да се разделим с тях. В следващия ще наваксат с кръвта и смъртта, за радост на този тип почитатели.

От всички застрашени да умрат, аз най-много треперя над останалите живи дракони и вълчища.

# 264
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Сноу, всичко във Вселената е Фи (пропорцията на златното сечение е спазена):

Скрит текст:




Затова го наричат Божествената пропорция.

# 265
  • Мнения: 18 947
аз може би не съм се изяснил добре.
Не искал  просто "батални сцени" с каквито е пълен Холувуд,  макар че ако покжат Другите  в цялост няма да съм недоволен. Искам колкото се може повече да се наблегне на "Злите" персонажи  -Другите и Церсей. "Добрите" Джон, Дани и Санса са ми скучни.

дотук от Другите видяхме, че имат ледена мечка, хиляди бродници,  стотици хиляди  Други, един леден драков. хайде да ни покажат пет-шест ледена паяка примерно. Сега ако след Властелинът и Хобит, не могат едни ефекти на паяк да направят, ще съм много разочарован.

# 266
  • България
  • Мнения: 6 298
Да си напиша впечатленията, преди да чета.

Скрит текст:
Нямаше смърт, но беше не по-малко тягостно. Имах чувството, че се сбогувам с всеки един герой.
Шансовете и на Сам рязко спаднаха, след като отказа да се прибере в криптата.
Лиана Мормон също рискува много, а все повече ми харесва.
За другите даже няма да пиша, всички са с единия крак в гроба, а при някои сякаш се подчертава.
Например, Теон и Санса сякаш се харесаха по един по-специален начин, което прави поне един от двамата пътник.
И т.н.

# 267
  • Мнения: 8 578
Моля ви, кажете, къде, според вас:

Скрит текст:
изчезна Варис. Той просто се изпари във въздуха ... по терлички.

Чукнал си е рандеву с някого. Но с кого?

Плате някакви мрежи пак някъде!
Скрит текст:
Ами то с кого остана да плете нещо си. Санса? Теон?

Есме, с някой от КЧ, Мелисандра или пък друг някой от свободните градове на изток от тясното море.
Вярно какво стана с Мелисандра? Не замина ли тя обратно за Асшаи или ме лъже паметта?
Баба Нан разказваше, че живеят в окото на Великан със сини очи. Нищо не е казвала за дракони.
Много интересно за Божественото сечение. Някъде бях чела, че спиралата е знак и за отмъщение.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 36 856
Аха. В Тийн вълк върколаците използваха спиралата като знак за мъст.

# 269
  • Мнения: 1 469
Нищо не мога да кажа за тоя епизод. Затишие пред буря.
Скрит текст:
Джора спаси Тирион иначе щеше да го смени Дани и той си го знаеше, голяма грешка допусна.
Разкриването на истината между Джон и Дани може да е знак, че поне единия няма да оцелее. Накрая изглеждаше, че започна да го осъзнава и приема.
Аря и Джендри колкото е логично толкова и заради феновете иглежда, но добре се получи. Изяде го направо Simple Smile
Общо взето, който с когото трябваше да се среща и да си каже нещо го направи.
Седянката малко ми се стори излишна и особенно напиването.
Тормунд си действа по неговия дивашки начин, но не видя в Джайм конкурент. 
Бриен е пътник уви.
ДУХ най-накрая, малко но по добре от нищо Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт