МАC & Sephora и други магазини за селективна козметика и парфюмерия - 46 тема

  • 41 186
  • 775
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 31 168
Всички говорите за Oil to milk на Диор, нали? Simple Smile
Точно така.
Преди две седмици го изпуснах моя на плочките в банята, от високо. Има повече от една третаот бутилката. Леле, откачих. Докато видя дали пуска помпата се препотих. Хем любим, хем скъп и си викам хайде непредвидени 60-тина лв. Оцеля обаче и ще го ползвам още доста,защото е икономичен, а аз се славя с прекаляване с продуктите.

# 496
  • Мнения: 7 565
За колко време изразходвате една опаковка при ежедневно гримиране? 2-3 месеца?

# 497
  • Бостън
  • Мнения: 13 487
Няма ДДС в САЩ. Имат обаче sales taxes.
Toчно така, няма формално ДДС, но има аналогичен по функция данък, който се води Sales Tax и който, за ужас и потрес на всеки праволинейно мислещ българин е различен във всеки щат. Не само, че сейлс таксът е различен, но местните власти на ниво "град" ("община"?) също могат да сложат допълнителен данък върху продажната цена на стоките. Има и щати, които не облагат с сейсл такс, но имат например много по-висок данък общ доход. И точно, когато наш Хитър Петър, например, се запъти към щат с нисък сейсл такс да си купи возилото ("най-добрият приятел на човека на Запад") се оказва, че не само ще плати сейлс такс в щата, в който си го купи, но ще плати и 2-ри път сейсл такс при регистрацията му в щата в който живее. Докато Амазон не присъстваше физически в моя щат аз не плащах сейлс такс на техните стоките (продавани конкретно от Амазон, не на всичко от сайта Амазон), в момента в който построиха първият дистрибуторски център тук почнахме да им плащаме местния сейлс такс.

Така, че Агентката се разкайва публично за некоректната информация, от която произтече цялата тази дискусия - този хайлайтер НЕ струва в крайна сметка $39, той струва различни цени на различните места, от които можеш да го купиш и при много внимателно планиране онлайн може и да успееш да го вземеш за $39, ако не ти се чака първата разпродажба, разбира се.
Скрит текст:

The five states with the highest average combined state and local sales tax rates are Tennessee (9.47 percent), Louisiana (9.45 percent), Arkansas (9.43 percent), Washington (9.17 percent), and Alabama (9.14 percent). The five states with the lowest average combined rates are Alaska (1.43 percent), Hawaii (4.41 percent), Wyoming (5.36 percent), Wisconsin (5.44 percent), and Maine (5.50 percent).

Avoidance of sales tax is most likely to occur in areas where there is a significant difference between two jurisdictions’ rates. Research indicates that consumers can and do leave high-tax areas to make major purchases in low-tax areas, such as from cities to suburbs.[10] For example, evidence suggests that Chicago-area consumers make major purchases in surrounding suburbs or online to avoid Chicago’s 10.25 percent sales tax rate.[11]

Sales taxes are just one part of an overall tax structure and should be considered in context. For example, Tennessee has high sales taxes but no wage income tax, whereas Oregon has no sales tax but high income taxes. While many factors influence business location and investment decisions, sales taxes are something within policymakers’ control that can have immediate impacts.

https://taxfoundation.org/sales-tax-rates-2019/

PS Sales tax се преглъща в крайна сметка, но извиваш на умряло тук с данък недвижимо имущество, който също е различен от град до град и може да е брутален, да не говорим , че като се повиши стойността на имота ти ти повишават и данъка, който е % от цената. Разбира се, и това правило тук там има изключения. За капак,  съгражданите могат да си гласуват нови данъци, когато се окаже, че местната гимназия + прогимазията имат нужда от няколкостотин милиона за ремонт,  в момента това ми е дерта Grinning


Kогато ползвам олио за дегримьор (дори тези, съдържащи полисорбат, който позволява емулсифицирането и отмиването с вода), винаги го ползвам като част от двустъпков процес - 1. олиото разтваря и сваля мастноразтворимите продукти; 2. Пяна/гел/етц. водноразтворим - продукт, който сваля остатъците. Балмовете/стиковете на мастна основа ги ползвам основно на път, далеч не всички могат да се сравнят с продуктите тип течно олио, особено като се стигне до водоустойчив грим. DHC е и моят фаворит - нито е най-леката консистенция, нито е най-приятната, но сваля бързо и лесно всичко, а и е много икономично. Сравнявам с още десетина, както американски, така и и корейски и японски. Диорското не съм ползвала.
https://sokoglam.com/pages/the-korean-skin-care-routine

PS И след като си си платил като поп всякакви такси и данъци и са те прецакали и здравеопазването и данъчните се прибираш в БГ във ваканция, където някой те поглежда изпод вежди и изтърсва "на вас ВСИЧКО ви е по-евтино, знам аз!"


Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 12:23 от bubanka

# 498
  • Мнения: 5 903
За колко време изразходвате една опаковка при ежедневно гримиране? 2-3 месеца?
Последната ми опаковка е отворена преди поне четири месеца и още не съм стигнала до половината. Две помпи са ми достатъчни да сваля грим с всички екстри, но по-често една помпа ми е напълно достатъчна. Когато не съм гримирана не използвам олио, използвам гел.

# 499
  • Мнения: 31 168
И аз ползвам олиото само като съм с грим, а иначе измивен гел. Много повече от 3 месеца ми изкарва. На пълен грим с очи, основа, бази, и всичко ползвам по 4 помпи.

# 500
  • Canada
  • Мнения: 3 456
Не се сдържах, но Агентката ме разсмя JoyHug

Иначе и при нас е така де, върху цената на всеки продукт ти начисляват едни 15% такси на касата,  федерални и провинциални.

Моите 50 мл. олио ги имам от средата на април,  около 2/3 съм изхабила.

# 501
  • Бостън
  • Мнения: 13 487
Не се сдържах, но Агентката ме разсмя JoyHug
“When a thing is funny, search it carefully for a hidden truth.” HugHugHug
(казал го е човек къде-къде по-мъдър от мен)
― George Bernard Shaw, Back to Methuselah

С още нещо да ви разсмея, пак тип "криви сметки". Навивам си на пръста аз, че ми трябва конкретен козметичен продукт, от тези дето изобщо не са ми нужни, но не ми уйдисва цената. Разтърсвам се онлайн, но не намирам 30-40% офф. Нервирана от това си купувам друг подобен продукт (или два!) на по-ниска цена. След това, разбира се, почва да ме човърка да разбера аз, аджеба, колко съм се минала  (щото това ни е национален спорт!) и в крайна сметка много често си купувам и продукта, който от самото начало съм искала. И в крайна сметка съм похарчила повече пари, отколкото е струвал меракът ми в началото, да не говорим колко време съм загубила, защото аз проверявам не само цените, но и отзивите и сравненията... Grinning Хитър Петър комплекса споменах ли го!?!? Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 17:37 от Agent Provocateur

# 502
  • София
  • Мнения: 3 853
Агентката няма за какво да се разкайва Hands V. Факт е, че за пореден път установихме, че цените у нас са доста по-високи от тези в други държави, в конкретния случай в съседна Гърция. Кой както иска да пресмята, но за мен от 36 евро /70,41 лв/ до 99 лв са си едни близо 40% отгоре. Като ДДС в Гърция е 23%, а ако случайно е с новото ДДС от 13%, в което силно се съмнявам, разликата пак няма да е толкова фрапантна.

Олиото на DHC e изключително икономично. Спокойно с 1 помпа мога да сваля грим плюс спиралата, за която писах. Всъщност и преди съм писала, че ужасно харесвам  DIOR PUMP ‘N’ VOLUME, но в началото си беше направо драма докато я сваля, а не повтарям апликация, че ако го направя миглите ми "бият" във горния клепач и става мазало Smiley . Пробвах какво ли не, а някъде видях предложение да ги накисвам между прегънат на две памучен тампон с дегримьор, че да паднела по-лесно. Не, благодаря, не ми се чака! Всичко това не е необходимо с това олио и съм много щастлива и благодарна, че kopche го сподели в темата!

# 503
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Когато свалям спирала винаги първо леко разтривам миглите с два пръста,намокрени с топла вода. Така 2-3 пъти и тогава минавам с дегримьор. Още с водата спиралата е паднала на половина.
Иначе ми се е случвало само с дегримьор да изхабя 2-3 тампончета,докато се изчисти напълно.

# 504
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За моята кожа най  доброто почистващо
олио е SK II

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 18:28 от sl

# 505
  • Мнения: 306
Извинявам се, ако е коментирано и преди, откъде купувате олиото на DHC?

# 506
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Моето е поръчано от Escentual.

# 507
# 508
  • Бостън
  • Мнения: 13 487
Amazon

# 509
  • Мнения: 1 379
Здравейте, може ли да ми препоръчате фон дьо тен, който да озарява кожата и да е подходящ за мазна кожа през лятото? В момента ползвам Фон дьо тен Guerlain Tenue de Perfection Timeproof, но за лятото ми трябва по тъмен цвят, затова искам да пробвам нещо друго Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт