Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 133 199
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 3 840
  • Мнения: 1 057
Румене, ето конкретно за домашното насилие.
Сега какво, знам Евростат са мошенници, обидите и уницението не са насилие, разпореждането с чужди пари не е насилие, сексуално насилие не може да има между женени, насилие което не излиза от вкъщи няма, знам трябва да се точат пари, световната конспирация, джендърите дрън та пляс.

Четене с разбиране??? Къде видяхте Евростат? Или просто пльоскате някакви линкове без дори да сте ги прочел? Я да видим, а, ама то в статията данни за нас няма, пише по мнение на НПО-та у нас... Повече няма смисъл и да гледам...

Иначе ако наистина се интересувахте от насилието щяхте да гледате там, където статистиките са сравнително обективни. Обаче статистиките няма да ви харесат, защото показват, че насилието у нас определено е по-малко, в сравнение с други, дори и водещи европейски страни. А това със сигурност не съответства на опорките, които защитавате.

# 3 841
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
В Уикипедия пише, че една четвърт от жените в Норвегия ще станат жертва на домашно насилие до края на живота си.

https://en.wikipedia.org/wiki/Domestic_violence_in_Norway

https://www.dagbladet.no/nyheter/500-prosent-flere-anmeldelser-a … lasjoner/63435627

Начи ся ..., да вземем да изкопираме закона от Норге, че да намалип едната трета на една четвърт.

Какво ще кажете?

# 3 842
  • Мнения: 4 393
Вени, цитирай ми само предвиденото наказание за насилника в закона, който си цитирала. Иди пак да прочетеш какво написа адвокат Бекирска. Може и да го разбереш от третия път.

Ежко, а Битиви жълта преса ли е? Труд? Канал 3?
https://btvnovinite.bg/bulgaria/vsjaka-treta-zhena-v-balgarija-e … shno-nasilie.html
https://trud.bg/%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B … %B0-%D0%BD%D0%B0/
http://kanal3.bg/news/88931-Vsyaka-treta-dzena-v-Balgariya-e-dze … -domashno-nasilie
Докато отричате фактите, ще продължава насилието. Мнозина дори не виждат насилието, защото са го приели за ежедневие и нещо нормално. Децата също са жертва на насилие наред с майките им. Но на народа не му пука. ИК е спряна, джендърите са спрени, всичко си продължава постарому. И със стратегията така ще стане.



# 3 843
  • Мнения: 1 057
В Уикипедия пише, че една четвърт от жените в Норвегия ще станат жертва на домашно насилие до края на живота си.

https://en.wikipedia.org/wiki/Domestic_violence_in_Norway

https://www.dagbladet.no/nyheter/500-prosent-flere-anmeldelser-a … lasjoner/63435627

Начи ся ..., да вземем да изкопираме закона от Норге, че да намалип едната трета на една четвърт.

Какво ще кажете?



Няма да стане, от линка дето ни го даде Тесла-та, и у нас било 1/4. Явно някога е 1/3, друг път 1/4, според отдадеността на каузата на изказващия се Simple Smile Ама ако и ние сме на 1/4 имаме паритет с Норвегия, т.е. можем да си спестим тяхното виждане за живота Simple Smile

# 3 844
  • Мнения: X
Ежко, и пак не казваш какво става с помощите ако няма 9-месечна регистрация в бюрото по труда без прекъсване.
Ще постна цитат. Нали признаваш че цитата не е от жълтата преса.

Цитат
Какви са условията, на които трябва да отговарям?
Право на месечни помощи имате когато:

Месечният ви доход е по-нисък от посочения в таблицата диференциран минимален доход.
Това е единственото ви жилище. За да имате право на помощи то не може да е по-голямо от:
едностайно - ако живеете сам/а;
двустайно - ако семейството ви е двучленно или тричленно;
тристайно - ако семейството ви е четиричленно.
Нямате движима (например таксиметров автомобил) или недвижима собственост (например жилище), която може да бъде източник на доходи. Това условие не се отнася за собственото ви жилище, когато нямате друго. Не се отнася и за жилище, в което живее човек с увреждания с 50 % или над 50 % инвалидност или тежко болен член на семейството. Изключение е направено за жилищата, които не могат да бъдат отдавани под наем, защото са в лошо техническо състояние или по здравни, хигиенни, социални или други причини.

Не сте регистрирани като еднолични търговци или собственици на капитала на търговско дружество.

Нямате сключен договор за предоставяне на собственост срещу издръжка и гледане. Това условие не важи ако сте пенсионери, инвалиди, учащи се или безработни и сте поели задължения за издръжка и/или гледане.

Не сте продавали недвижимо имущество през последните 5 г.

Спестяванията на член от семейството ви не надхвърлят 500 лв. (за 2-ма души - 1000 лв. и т.н.).

Сте безработни с най-малко деветмесечна регистрация в Бюрото по труда.
Акцентирам на последното условие.
Цитат
Сте безработни с най-малко деветмесечна регистрация в Бюрото по труда
Цитат
Медиапул, която цитираш е типична жълта преса.
Веднага се поправям, ето една от националните телевизии не може да кажем че е жълта преса.
Цитат
https://nova.bg/news/view/2017/11/25/199585/всяка-трета-жена-в-ес-жертва-на-насилие
Румене дай ги обективните статистики. Послушай какво казва Ежко.
Цитат
бъди добър да подкрепиш позицията си с факти
П.с. Ако може да ти задам един личен въпрос каква е целта ти в спора за домашно насилие. Да се закрият кризисните центрове, понеже се точат пари от държавата, това ли е целта ти, понеже вече обърканехте темата на манджа с грозде, и базици с един проблем който е довел до не малко гробове.

# 3 845
  • Мнения: 1 057
Вени, цитирай ми само предвиденото наказание за насилника в закона, който си цитирала. Иди пак да прочетеш какво написа адвокат Бекирска. Може и да го разбереш от третия път.

Ежко, а Битиви жълта преса ли е? Труд? Канал 3?
https://btvnovinite.bg/bulgaria/vsjaka-treta-zhena-v-balgarija-e … shno-nasilie.html
https://trud.bg/%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B … %B0-%D0%BD%D0%B0/
http://kanal3.bg/news/88931-Vsyaka-treta-dzena-v-Balgariya-e-dze … -domashno-nasilie
Докато отричате фактите, ще продължава насилието. Мнозина дори не виждат насилието, защото са го приели за ежедневие и нещо нормално. Децата също са жертва на насилие наред с майките им. Но на народа не му пука. ИК е спряна, джендърите са спрени, всичко си продължава постарому. И със стратегията така ще стане.

Ехааааааа, едно и също изказване, прекопирано в няколко медии е убедителен факт? Я да видим, това ме радва:
"Статистиката от международните организации потвърждава, че всяка четвърта и дори всяка трета жена в България е жертва на домашно насилие."

Ако искате поговорете си с Теслата за фактите и международните организации. Като стигнете до по-убедителни ФАКТИ заповядайте пак.

# 3 846
  • Мнения: X
Румене да не обвиняш евростат в лъжа или че българските медии не знаят английски или са си измислили данните , би ли ми отговорил на личният въпрос който ти зададох.

# 3 847
  • Мнения: 5 425
Веднага се поправям, ето една от националните телевизии не може да кажем че е жълта преса.
Цитат
https://nova.bg/news/view/2017/11/25/199585/всяка-трета-жена-в-ес-жертва-на-насилие

Поне гледай какво има в линковете под заглавието...
"В България, по данни на неправителствени организации, почти всяка четвърта българка е била жертва на някакъв вид домашно насилие, като най-често срещаната форма е била сексуално.

По официални данни на родната статистика делата за изнасилване през миналата година у нас са били 66, а ефективно осъдени за това са 61 сексуални насилници."

В България има къде 300 жени? Joy


"В България всяка четвърта жена е била жертва на някакъв вид домашно насилие.
Всяка трета жена в ЕС е била жертва на някаква форма на насилие.
"
Подпишете декларацията и броят на жертвите на насилие ще се увеличи? Joy

# 3 848
  • Мнения: 1 057
Румене да не обвиняш евростат в лъжа или че българските медии не знаят английски или са си измислили данните , би ли ми отговорил на личният въпрос който ти зададох.

По-данни на НПО-та не ми звучи точно като Евростат... Явно за вас разлика няма Simple Smile А четенето с разбиране е някаква невъзможна мечта...

# 3 849
  • Мнения: X
Ежко казва се Някакъв вид насилие, думата Някакъв нали знаеш какво значи. Мисля че е крайно време и вече да ме ограмотиш като ми кажеш какво става с помощите ако нямаш 9-мес. регистрация в бюрото по труда.
Румене, защо избягваш да ми отговориш на въпроса, каква е целта на твоята позиция, да се закрият кризисните центрове или просто така спориш защото нямаш друга работа.   

# 3 850
  • Мнения: 1 057
Румене, защо избягваш да ми отговориш на въпроса, каква е целта на твоята позиция, да се закрият кризисните центрове или просто така спориш защото нямаш друга работа.   

И аз чакам отговори за патронажа, ама ей на, няма ги. Иначе звучи интересно, на въпросите откъде ще се вземат медицинските специалисти и кой ще им плаща се казва: на докторите трябва да им се плаща... А сега де, имах си хас да е обратното Simple Smile

# 3 851
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Всеки средно интелигентен човек може да намери Наказателния кодекс и да прочете закона,който го интересува.Вместо да ръси глупости.

 Наказание „лишаване от свобода“ до 20 години или доживотен затвор без право на замяна чакат всеки, извършил убийство в условията на домашно насилие. За упражняване на принуда, която е съпроводена с домашно насилие, човек може да прекара в затвора от 3 до 10 години. Една година зад решетките може да прекара всеки, който следи бившата или настоящата си половинка, както и да получи наказание „пробация“.

Със затвор от 1 до 6 години пък ще се наказват насилствените бракове. Новите текстове предвиждат и по-високи глоби за онези родители, които след развод отказват на другия родител да вижда детето, въпреки че за това има съдебно решение.


В България има закон за домашното насилие.
И жертвите не са беззащитни.
Както във всяка друга държава от ЕС.


Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 14:30 от -veni-

# 3 852
  • Мнения: X
Ами много е просто Румене, като вместо да налеем милиарди в чужда икономика, им вдигнем заплатите, тогава те няма да изтичат в чужбина. Като направиме една промяна в мярката за патронажна грижа и запишем че тя ще се оказва за семейства в неравностойно положение, така ще се и спестят пари, за да покрием само ромите, те и без това раждат през по малко от 3 години, което означава че ще има непрекъснат контрол какво става в техните сем. Това че патронажната грижа е записана с цел обхват на всички бебета, за да не се допуснат неприятните здравни последици от някое бебе което е с влошено здраве защото не го гледат като хората, майната му. Съгласен съм че е по добре да се спестят пари. От това печели нашата икономика вместо да храним чужда икономика която и без това няма нужда от хранене, да накараме лекарите да не бягат като им даваме повече, тези милиарди ще останат в българската икономика защото като получават повече пари и ще харчат повече това означава че ще плащат повече косвени данъци, ще вдигат потреблението което е в интерес на бизнеса, а когато той си вдигне оборота ще наеме повече хора, и ще се отварят повече работни места, и в крайна сметка голяма част от милиарди които ще отидат ще се върнат в бюджета а тези които не се върнат ще останат в българската икономика, а какво ще се случи с милиардите ако ги дадеме за изтребители. Просто ще изчезнат нищо друго няма да се случи. Сега ми е интересно да чуя отговор и на моя въпрос.

Цитат
В България има закон за домашното насилие.
И жертвите не са беззащитни.
По правилно е да кажеш не всички жертви са беззащитни защото да обобщиш с всички е откровенна подигравка на чужд гроб.
https://www.24chasa.bg/novini/article/6330621
https://clubz.bg/64624-sydqt_dyrjavata_v_strasburg_za_zastrelqnata_elena_vasileva

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 14:38 от Анонимен

# 3 853
  • Мнения: 1 057
Ами много е просто Румене, като вместо да налеем милиарди в чужда икономика, им вдигнем заплатите, тогава те няма да изтичат в чужбина. Като направиме една промяна в мярката за патронажна грижа и запишем че тя ще се оказва за семейства в неравностойно положение, така ще се и спестят пари за да покрием ромите, те и без това раждат през по малко от 3 години, което означава че ще има непрекъснат контрол какво става в техните сем. Това че патронажната грижа е записана с цел обхват на всички бебета, за да не се допуснат неприятните здравни последици от някое бебе което е с влошено здраве защото не го гледат като хората, майната му. Съгласен съм че е по добре да се спестят пари. От това печели нашата икономика вместо да храним чужда икономика която и без това няма нужда от хранене, да накараме лекарите да не бягат като им даваме повече, тези милиарди ще останат в българската икономика защото като получават повече пари и ще харчат повече това означава че ще плащат повече косвени данъци, ще вдигат потреблението което е в интерес на бизнеса, а когато той си вдигне оборота ще наеме повече хора, и ще се отварят повече работни места, и в крайна сметка голяма част от милиарди които ще отидат ще се върнат в бюджета а тези които не се върнат ще останат в българската икономика, а какво ще се случи с милиардите ако ги дадеме за изтребители. Просто ще изчезнат нищо друго няма да се случи. Сега ми е интересно да чуя отговор и на моя въпрос.

Ей това беше велико. Ще задържим докторите тук, като ги караме да обикалят из махалите... Вие питахте ли докторите дали искат??? Защото съм склонен да се обжаложа, че я сте се опитали да ги принудите на сила, я жив доктор не е останал тук...
Но явно решение откъде ще се появят с магическа пръчка още доктори за патронажната грижа нямате. Мога да ви предложа нещо - помолете Меркел, тя сумати доктори докара. Все ще ни услужи с малко, Бойко й е приятелче...

Пустите изтребители, не ги ли прежалихте? Свършен факт, също като с ИК. Иначе това с милиардите също е велико, как пък никой не се е сетил досега, че нещата са толкова прости? Абе сетиха се те, ама не им се получава нещо. Не прима виста стиропорите бяха 2 милиарда "налети" в българската икономика, във Варна имат най-скъпия булевард в света, що селца се уредиха със стадиони, би трябвало вече да сме цъфнали и вързали. Ама проблема е, че парите се изземват от тези, които знаят как да ги изкарват и за какво ефективно да ги използват, и се дават на тези, които ги присвояват или пилеят поради некадърност. Много подобно на това, което се случва с немалкото пари хвърлени за интеграция на любимия ви етнос...

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 14:56 от Rumen_s

# 3 854
  • Мнения: 5 425
Ежко казва се Някакъв вид насилие, думата Някакъв нали знаеш какво значи.
Всъщност, не съм наясно какво НПО-тата са имали предвид под насилие. Може би защото и те не са наясно. Затова и никъде не са го дефинирали. Но пък е ясно дефинирано в българските закони. И отговорността да се заведе дело е на потърпевшия. Дотук не виждам обективни данни (заведени дела) за изобилие на насилие, което да създаде толкова много ЛЕГИТИМНИ кандидати за кризисните центрове. Такива, за които е въпрос на живот и смърт (или поне здраве). А да финансирам спасяването на принцеси от грахово зърно - аре не моля.

Също не желая да мисля за хора, които не са инвалиди и които не са си дали малко от малко зор да потърсят работа девет месеца подред.

Общи условия

Активация на акаунт