Клиники в Истанбул - тема 8

  • 68 532
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 573
Много благодаря за съвета teri__90 Simple Smile

# 646
  • Мнения: 42
Здравейте отново, бихте ли ме ориентирали колко горе-долу пари дадохте в Мемориал? Знам, че всеки случай е строго индивидуален. Питам, защото ще се наложи да изтеглим кредит и ако сумата не достигне няма да може да рефинансираме, затова моля за ориентировъчна сума
Преди три години около 12хил.лв, но подчертавам, че в тази сума влизат три ходения със самолет за двама души, цветна снимка, платен преглед в Бахчеджи, замразяване на ембриони,  повече лекарства при мен по време на стимулация, която май не беше от леките, престой в града около 15 дена за 2 души в апартхотел и лекарства след трансфер.

Сега около 5хил.лв за ЗЕТ, цветна снимка, лекарства след трансфер, и две ходения със самолет до там всяко за около 2-3дни за 2души и едно дете.
Успех!

# 647
  • Мнения: 22
Даже вече  не съм в депресия, след поредния опит - неуспешен в турски клиники.  и преди това в български, за голямо съжаление турските клиники, не са това което бяха преди 5 години.
Изчетох всички възможни форуми, за чудеса  на хора, на които след ужасяващи Български диагнози, са успели в Турция. Браво на тях,. На мен обаче това не ми помогна, напротив  -костваше ми много пари, загубено време, емоции, хотели и т.н.  
Бях в две различни турски  клиники и не почувствах, не бях достатъчно добре обгрижена , нямаше и резултат. Имах стрес - пътуване, хотел по 100 лв на ден и всякакъв друг стерс…

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 20:58 от Не се сърди, човече

# 648
  • Мнения: 726
Всеки има право да харесва или не условията, отношението и тн, но наистина не ви прави чест да говорите по този начин.
Ако в темите има платени публикации или такива от персонала е едно, но според мен масово тук сме момичета, които са били в клиниката и са имали своите житейски съдби там, без значение добри или лоши.

Поне когато споделяте опит, било и горчив, кажете какво се е случило и от какво не сте били доволни, за да може всеки да вземе информиран избор преди да тръгне за Турция.

Относно цените ... да за съжаление са високи, на хотелите също. Всяка от нас се надява на чудо и очаква, че за тази сума ще го получи, но това е само в нашите глави. Никой лекар поне на мен не ми е казал 100% ще стане, за съжаление не става при всеки и това зависи от редица фактори.
Но вие сте взела решение да опитате в Турция, недейте да хвърляте вината на друг за своето решение и последствията от него. И да, не всяка от нас успява, това е тъжната истина с която всяко момиче е сблъсквало при поредния отрицателен тест или провалена стимулация.

# 649
  • Мнения: 816
Даже вече  не съм в депресия, след поредния опит - неуспешен в турски клиники.  и преди това в български, за голямо съжаление турските клиники, не са това което бяха преди 5 години.
Аз имах две естеств. забременявания неуспешни, тук 4 инвитро + 2 ЗЕТ неуспешни (в Надежда в БГ) . Имах късмет и в Турция при петият опит се получи. Наистина е до късмет донякъде... , защото от престоя ми по пункции и процедури - жените идваха от една клиника да пробват в друга, аз от Стаменов в Надежда се чудих при Щерев ли , в Пловдив ли да ходя... Не знам колко опита сте имали - всеки един е разочароващ за съжаление. Но все пак трябва да сте искали обяснение и да имате идея къде са проблемите, какви са шансовете ... Успех занапред .

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 20:55 от Не се сърди, човече

# 650
  • Мнения: 22
колко ти излезе като сума ? колко опита

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 20:55 от Не се сърди, човече

# 651
  • Мнения: 55
Момичета, защо давате по 100 лв. за хотели, след като в центъра има хотели по 30 - 40 лв. Да, сигурно не са много претенциозни, но в крайна сметка хотелът е последното място, в което стоите в Истанбул. С метрото се придвижвате навсякъде бързо, а всички хотели около клиниките са скъпи.

# 652
  • Мнения: 2 420
MariMS, бихте ли споделили  хотелите в които сте отсядали?

# 653
  • Мнения: 226
Сега аз ще споделя моят опит с Турция.Направих един неуспешен опит в бг,беше неуспешен и пиех много ненужни хапчета,за това реших да отида в Турция.Тук в бг ме водеха с тубарен фактор и ЦС имах само от тук.Отидохме със всички документи тсх ми беше нисък ,но не започвахме лечение защото периферните фт3 и фт4 бяха в норма.Всички казваха,че ниският тсх не е проблем.ВТурция отидох със същата ЦС и ми казаха ,че нямам проблем с проходимоста на тръбите и ,че съм още млада и няма от какво да се притеснявам,и че имам добър резерв,имах 5 АФ ,и петте тръгнаха ,извадиха 5я и петте се оплодиха.Три изпратихме за ПИД,бях много доволна от отношението на лекарите.От кординаторките не особенно.Заминах си и след 20 дни ми се обадиха да ми кажат,че имам ембрион с 30%мозайцизъм,другите два са негодни.Доктор Дюзгюнер ме посъветва за нова стимулация в търсене на здрав и ако тогава няма ще пристъпим към трансфер на този.Изчаках 3 месеца и когато пусках хормоните които изискваха и видяхме,че и периферните хормони вече не са в норма.Започнах да пия метизол за хиперфункция на ЩЖ и за месец вкарахме хормона,но хапчетата ги продължавах.Заминахме октомври мин.година за следващ опит.Смениха ми медикамента.Този път имах 6я,.но само 3 се оплодина,остана само един ембрин които изоставаше и ме извикаха за свеж трансфер.Направихме го и нямаше имплантация.20 дни след отрицателния тест ми се обади новата кординаторка с др.Умут и ми казаха,че са обсъдили с проф.Кахраман досието ми и трябва възможно най-бързо да отида за нова стимулация заради годините ми/37/и намаления резерв,на мен ми се разтрепери гласа и им казах,че не зная дали вече издържам психически.Попитах за статистика на жени които са трансферирали мозаечен ембрион,но не искаше и да ме чуе доктора за ембриона,нямали статистика,защото от 2 години ги трансферирали.Попитах добре,кажете ми при амниоцентеза на такива ембриони,колко са премахнати.Каза няма премахнати.Казах добре,благодаря.Запазих си час при проф.Кременски ,генетик в бг,обсъдихме го.Обадих се и до клиниката да искам час за генетик,за да ми обяснят какъв е шанса на моя ембрион.Нериман ме попита"отказвате ли се от нов опит в търсене на здрав ембрион?"Отгояорих,че нямам решение и искам час за генетик,след това ще реша как да действам.След 10 дни от разговора с др.Умут ми се обади отново Нериман и каза,че професорката иска да говори с мен.Казах ок и ми даде проф.Кахраман.Часът за генетика ми беше за след 2 дни.Тя ми каза "аз мисля,че вашият ембрион от първият опит е годен,и най-вероятно при вземане на биопсията е станала грешка и затова резултата е такъв ,елате още този месец да направим трянсфер,шанса на този ембрион е 57%,а и последният път нищо не е доживяло до вземане на биопсия.Има голям шанс"Не за давах много въпроси,аз бях шашардисана,защото бях вече в дупка и за мен това беше цяло чудо.Не зная защо за седмица така си сменяха  мненията ,но бях щастлива.Размислих малко,професорката каза,че нямало нужда от среща с генетик там,защото тя бе достатъчно наясно и казва че ембриона е годен .Хапчето за ЩЖ ми стува 2 лева,хормона точно беше в норма от предният месец,но тогава бях в тутрция на стимулация.Подготвях се след десетина дни да замина в Турция и Коледа и Нова Година да изкарам там ,за трансфер.Отидох до София на конъролен преглед преди да замина и датата за цикъл ми беше на същият ден.Направих тест,защото хапчетата се сменят по време на бременност и теста беше категорично положителен!!!!Първият месец в който ми вкараха хормона ,аз забренях!!!!С хапче за 2 лв.
Сега съм бременна в 12г.с.Спонтанно!

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 20:00 от Irena13

# 654
  • Мнения: 55
MariMS, бихте ли споделили  хотелите в които сте отсядали?

За стимулация и пункция (септември, когато все още е сезон), 2 седмици бяхме в този:
https://www.booking.com/hotel/tr/divas-silver.bg.html?aid=356980 … total;ucfs=1&

Първата седмица плащахме по 27 евро през букинг без закуска. След няколко дни, управителят ни видя на рецепцията и ни каза, че можем да ползваме закуска, като бонус от тях. За втората седмица ни предложи, да плащаме по 20 евро със закуска. Хотелът не е wow, но е доста приличен. Персоналът е много любезен, закуската им е хубава, wi-fi е супер, има паркинг, стаите не са много големи, но по-голямата част от тях имат тераси, което е голяма рядкост за центъра на Истанбул. Намира се, на 5 мин. от историческия център, на 15 мин. от метрото, на 5 мин от трамвая. Улицата под хотела я нарекохме манджа стрийт, тъй като има много магазинчета, сладкарници и заведения за хранене. Най-големият недостатък на хотела е, че има джамия в близост и понякога  молитвите им ни идваха в повече. Мисля обаче, че ако ми се наложи отново да имаме престои в Истанбул, ще отседнем отново там.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 12:26 от MariMS

# 655
  • Мнения: 593
Здравейте, момичета. Предписаха на мъжа ми инжекции прегнил, знаете ли как се поставят, подкожно или мускулно.

# 656
  • Мнения: 2 420
Здравейте, момичета. Предписаха на мъжа ми инжекции прегнил, знаете ли как се поставят, подкожно или мускулно.
Редно е да попитате в клиниката. Би трябвало са ви обяснили и показали как се поставя.

# 657
  • Мнения: 222
Здравейте, момичета. Предписаха на мъжа ми инжекции прегнил, знаете ли как се поставят, подкожно или мускулно.
Предполагам, че както и при нас, жените, може и мускулно и подкожно

# 658
  • Мнения: 31
Относно цените ... да за съжаление са високи, на хотелите също.
Ами аз не съм съгласна, че цената на самата процедура е много по-висока от тези в България. Ние ходихме през ноември 2019 в Мемориал и за процедурата плюс лекарствата дадохме 5880,00 лв. Моите опити в България не бяха в Надежда, но моя приятелка прави там около 6 опита и всеки опит излизаше по над 6000,00 лв. Оскъпяването идва от престоя, но ние плащахме по 70,00 лв. на вечер за хотел. Ами в София в хотел срещу Майчин дом например, където бяха моите опити, момичета от провинцията са плащали по 100,00 лв. на вечер. Така, че не смятам че е много по-скъпо. Придружаващите процедури и изследвания вероятно са по-скъпи от колкото в България не знам. Ние за цветна снимка през юни 2019 платихме 204,00 лв. Не съм правила в България и не знам колко е, спермограмата на мъжа ми излезе към 180,00 лв. Ами в София сме плащали също толкова. Вчера моя приятелка беше на първичен преглед в Мемориал. Там са пуснали всички изследвания, които ние пуснахме в София преди да заминем. Те са платили там 1000,00 евро. Ние дадохме за двамата за целия пакет изследвания плюс генетичните около 2000,00 лв. през юни 2019. Разликата не е съществена. Съществено обаче е отношението, което получихме в Мемориал. Аз лично нямам оплаквания, никакви.

# 659
  • Мнения: 816
Аз в Надежда имам 4 инвитро опита с 2 ЗЕТ (2015-2018г)Един опит там ми беше около 5 хил.  и към 7,500 с ПИД . И в това не броя биопсии, снимки, хистерескопии и др изследвания - някои правих по 2 /3пъти .В Мемориал не съм правила точна сметка но сме дали между 12-14 хил. - стимулация с ПИД и ЗЕТ, също 2 пъти по 2 седмици хотел , отделно останалите пътувания по 1 ден. Също в тази цена 800 долара генетични изследвания. За Турция проблем е пътуването и отсъствието от работа. Остава си късмета къде ще се случи чудото... И колкото до отношение.. в Турция са мили и учтиви, чак специално отношение не мисля, че има. В Надежда съм попадала и на мили хора и на такива , които ми казват - не мога сега да се занимавам с вас .... Цената в Турция е същата почти, оскъпява се от хотела и пътуването.

Общи условия

Активация на акаунт