Клиники в Истанбул - тема 8

  • 68 621
  • 755
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 816
Има ли някой, който въпреки че не искат имунология си е направил вливанията? И къде направихте това, което е преди трансфер- в самата ин витро клиника ли?
Не бях влизала от почти година в темата и пак виждам едни и същи писания относно имунологията.
Аз съм правила вливки в Клиника Малинов - Октагам и Интралипид преди 2 години.
И да, да, да и пак да - признават имунологията в Мемориал, ако наистина има проблем. То би било грехота, ако виждат че има проблем и не реагират. Това се отнася от личен опит с професор Кахраман. За друг лекар не мога да коментирам. Даже те самите ме накараха да направя допълнителни изследвания, за да видят колко са сериозни нещата ( д-р Тургут, който вече не е там).

Сега страничен въпрос - хотел K Suites работи ли още? От booking не мога да направя резервация. Има ли някой тел на хотела?
При мен въобще не гледаха имунология миналата година и казаха ,че не ги искат тези изследвания . Може би ако са видели , че по-скоро са други причините се насочват натам . Аз първо съм обсъждала това с първият лекар и после той препредава информацията на Кахраман . Така че , ако имате съмнения за имунологията питайте пред нея .  При мен не са го отчели въобще , но преди трансфер имах висока (според мен ) доза преднизолин .

# 616
  • Мнения: 34

Сега страничен въпрос - хотел K Suites работи ли още? От booking не мога да направя резервация. Има ли някой тел на хотела?

+90 212 320 19 20  - това е телефона на хотела. Обадете се и кажете , че сте пациенти на Мемориал, правят отстъпка за тяхни пациенти!

# 617
  • София
  • Мнения: 2 046
Eleonoraaa, благодаря за тел. номер. Познавам хотела много добре, но ме озадачи че е спрян в booking.
Надявам се пролетта да отидем отново вече не като пациенти на болницата 😊

# 618
  • Мнения: 143
Има ли някой, който въпреки че не искат имунология си е направил вливанията? И къде направихте това, което е преди трансфер- в самата ин витро клиника ли?
Не бях влизала от почти година в темата и пак виждам едни и същи писания относно имунологията.
Аз съм правила вливки в Клиника Малинов - Октагам и Интралипид преди 2 години.
И да, да, да и пак да - признават имунологията в Мемориал, ако наистина има проблем. То би било грехота, ако виждат че има проблем и не реагират. Това се отнася от личен опит с професор Кахраман. За друг лекар не мога да коментирам. Даже те самите ме накараха да направя допълнителни изследвания, за да видят колко са сериозни нещата ( д-р Тургут, който вече не е там).

Сега страничен въпрос - хотел K Suites работи ли още? От booking не мога да направя резервация. Има ли някой тел на хотела?
При мен въобще не гледаха имунология миналата година и казаха ,че не ги искат тези изследвания . Може би ако са видели , че по-скоро са други причините се насочват натам . Аз първо съм обсъждала това с първият лекар и после той препредава информацията на Кахраман . Така че , ако имате съмнения за имунологията питайте пред нея .  При мен не са го отчели въобще , но преди трансфер имах висока (според мен ) доза преднизолин .

Казаха ми, че няма нужда да я пускам. Изследвах я на своя глава. Назначиха ми интралипид и аспирин. Ясно, че аспирин няма как да взимам преди пункция.
Обаче се чудя защо не я искат и как ще реагират като им кажа, че съмси я направила и дали ще ми съдействат за вливането на интралипид.

# 619
  • Мнения: 339
Здравейте, момичета! Спешно търся Progestan 50 mg или Prolutex 25 mg. Ако някой има или може да ми даде контактите на аптека, от която мога да ги купя, моля да ми пише. Благодаря!

# 620
  • Мнения: 28
Здравейте, има ли лаборатория в София, при която кръвните изследвания стават до час - делнични и през почивните дни?

# 621
  • Мнения: 339
Здравейте, има ли лаборатория в София, при която кръвните изследвания стават до час - делнични и през почивните дни?
Зависи за какви изследвания става въпрос. Ако е за ЧХГ, аз съм пускала няколко пъти в Щерев и е излизало за 30-40 мин.

# 622
  • Мнения: 685
В Надежда стават стандартно за 2 часа, но по принцип винаги са ми излизали за около 1 час до час и половина. Това важи и в празнични дни.

# 623
  • Мнения: 134
Здравейте, има ли лаборатория в София, при която кръвните изследвания стават до час - делнични и през почивните дни?
В Пролабор, централата им срещу Майчин дом.Винаги са ми били готови в рамките на 40 мин.дори и в почивни дни.

# 624
  • Мнения: 574
Да ви попитам цветна снимка задължителна ли е при първо посещение и къде сте си я правили вие, ако може и с цени да ме ориентирате ще ми е от полза. Останах с впечетлението, че в Мемориал е много по-скъпа отколкото в България, но може и да греша

# 625
  • Мнения: 31
Здравейте момичета,
Предстои ми ЗЕТ в Мемориал. Координаторките ми обясниха, че може проследяването преди трансфера да го направя и в България. Бихте ли препоръчали лекар в София? Все още не съм решила къде да правя проследяването. Казаха, че първия преглед на 2-ри ден от цикъла може да е тук в БГ, а после при тях.

# 626
  • Мнения: 816
Да ви попитам цветна снимка задължителна ли е при първо посещение и къде сте си я правили вие, ако може и с цени да ме ориентирате ще ми е от полза. Останах с впечетлението, че в Мемориал е много по-скъпа отколкото в България, но може и да греша
Попринцип искат цветна снимка само правена там, не от България. Вие може да не правите при първият преглед, но ако продължите там най- вероятно ще я искат. На мен ми казаха след прегледа, ако искам да направя и изпратиха коментар после онлайн.

# 627
  • Мнения: 27
Здравейте момичета,
Предстои ми ЗЕТ в Мемориал. Координаторките ми обясниха, че може проследяването преди трансфера да го направя и в България. Бихте ли препоръчали лекар в София? Все още не съм решила къде да правя проследяването. Казаха, че първия преглед на 2-ри ден от цикъла може да е тук в БГ, а после при тях.

Здравейте, аз да ви разкажа моя опит за проследяване преди трансфер в България Simple Smile
На 2-ри ден бяхме в Мемориал и там ми казаха точно кога трябва да ми е следващия преглед и че може и в България да ме преглеждат. В деня на прегледа отидох да ме прегледат и после изпратих снимката от ехографа и резултата от кръвните изследвания в Мемориал. Доктора каза, че нарастващия ми фоликул е в десния яйчник с големина 6мм. След обяд от мемориал ми се обадиха и ми казаха следващия ден да отида пак на преглед. На следващия ден отидох при друг лекар, който е в инвитро екипа на една от частните клиники във Варна, той също ми каза че нарастващия фоликул е в десния яйчник с големина 7мм, но ми каза че лигавицата ми е много тънка - около 5,8мм. Пак изпратих резултатите на Мемориал, след няколко часа ми се обадиха и ми казаха да отида при тях на преглед, защото нещо не е наред и има несъотвествие между големината на фоликула и кръвните резултати.  На следващия ден бяхме в мемориал, прегледаха ме и се оказа, че нарастващия ми фоликул е в ЛЕВИЯ яйчник с големина 9мм и лигавицата ми е около 7 и нещо. Останахме 2 дена, минах още един преглед там. После ходихме направо за трансфер Simple Smile

# 628
  • Мнения: 164
Да ви попитам цветна снимка задължителна ли е при първо посещение и къде сте си я правили вие, ако може и с цени да ме ориентирате ще ми е от полза. Останах с впечетлението, че в Мемориал е много по-скъпа отколкото в България, но може и да греша
Аз направих цветната снимка преди ЗЕТ, но ходих специално заради това, а можеше да си го спестя. По добре я направете в деня на първичния преглед, ако няма някакви противопоказания за това. От Мемориал препращат за ЦС към МЦ Ехомар, където цената е долу горе, колкото тук в Бг.

# 629
  • Мнения: 226
Да ви попитам цветна снимка задължителна ли е при първо посещение и къде сте си я правили вие, ако може и с цени да ме ориентирате ще ми е от полза. Останах с впечетлението, че в Мемориал е много по-скъпа отколкото в България, но може и да греша
Всичко е много индивидуално.Аз отидох с ЦС правена в България година по-рано.Тук описанието беше зле на тръбите и се водех с тубарен фактор.Да ,но като отидох в Турция с дисканот същата снимка ,казаха ,че нямам проблем с тръбите и са проходими.Направихме два опита,от които един трансфер и нямаше бременност.Месец след неуспешния трансфер ,забременях спонатанно.Така й не ми поискаха снимка правена при тях.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт