Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 327
  • 913
  •   1
Отговори
# 315
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Иве, на мен стреч фолиото ми се струва недостатъчно плътна материя. Макар че, ако намотаеш много метри, може би става. Тъй като не употрбявам, нямам точна „рецепта“.  Blush

Аз самата ползвам един вид найлон, който се употребява за замразени храни - много тежък и плътен, съвършено непроницаем.  Mr. Green

Разопакования фондан може би е най-добре така, както си го увила във фолио, да го поставиш в подходяща по размер пластмасова кофичка/кутия и да затвориш плътно.
Ако пък го замразиш, съвсем няма нужда да го мислиш. Само трябва след това навреме да го извадиш, за да се отпусне.

# 316
  • Плевен
  • Мнения: 23
Иве, на мен стреч фолиото ми се струва недостатъчно плътна материя. Макар че, ако намотаеш много метри, може би става. Тъй като не употрбявам, нямам точна „рецепта“.  Blush

Аз самата ползвам един вид найлон, който се употребява за замразени храни - много тежък и плътен, съвършено непроницаем.  Mr. Green

Разопакования фондан може би е най-добре така, както си го увила във фолио, да го поставиш в подходяща по размер пластмасова кофичка/кутия и да затвориш плътно.
Ако пък го замразиш, съвсем няма нужда да го мислиш. Само трябва след това навреме да го извадиш, за да се отпусне.


Благодаря,  Нелка. Мушкам го във фризера и да не го мисля. А проблем ли е ако се отмрази и после се замрази повторно?

# 317
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Точно!  Peace Във фризера е най-лесно.
Аз съм размразявала и замразявала повече от веднъж един и същ фондан без никакви проблеми и поражения.
Същото се отнася и за цветна паста. Абе за всякаква.  yes

# 318
  • Мнения: 902
Скрит текст:
Торта с черен и бял шоколад и сметанов крем с ягоди https://llenasdesabor.blogspot.com/2014/04/blog-post.html?m=1
Нещо подобно правих и аз преди време,но с крем с ягодово пюре, собственоръчно направено. Simple Smile
Скрит текст:



И една на вид не чак дотам изпипана шоколадова с обувка (не бях ляла сама обувка до сега, та малко си "оставих ръцете" в пъpвата!:/ )

И една малко по- сполучлива(ама малко само...) на вид според мен с ягодки....
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 12:24 от Mam4e Bandit

# 319
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Мам4е Бандит, тъкмо уж бях взела решение днес да не вкусвам шоколад...
Сега, след твоите вкусотии, шоколадът е ясен, ама ще трябва и ягоди да търся. Blush
Вкусен разрез!  Hug

# 320
  • София
  • Мнения: 4 709
Крем за торти, който да става бързо, и да е сполучлив

# 321
  • Мнения: 2 266
Бихте ли ми дали изпитана рецепта на френска селска торта?И другият ми въпрос е фр.селска торта и медена торта едно и също ли е ?Благодаря.

# 322
  • София
  • Мнения: 4 709

Какво значи,, вари се до готовност "
По какво да позная че е готово?

# 323
  • Мнения: 7 006
Докато се сготвят жълтъците и се сгъсти.Прави се на слаб огън и при непрекъснато бъркане,внимава се да не се пресекат жълтъците.

# 324
  • Мнения: 197
Бихте ли ми дали изпитана рецепта на френска селска торта?И другият ми въпрос е фр.селска торта и медена торта едно и също ли е ?Благодаря.
siyina, аз правя по тази рецепта:
Скрит текст:
Продукти

Блатове:
1 яйце
150 г кристална захар
200 мл прясно мляко
2 с.л. течен мед
2 ч.л. сода
50 г стопено, охладено масло
400 г брашно

Крем:
900 мл. заквасена сметана
10 с.л. кристална захар
200 гр. счукани орехи

1 буркан сладко от боровинки, смокини, др. (по желание)

Начин на приготвяне
Блатове: Разбийте яйцето и захарта, след това бавно добавете прясното мляко, меда, содата и маслото. Сместа се вари в тенджера на бавен огън, като непрекъснато се разбърква (около 25-30 минути), докато добие карамелен цвят. Отдръпнете от котлона и още топла изсипете в нея брашното. Разбъркайте с лъжица, докато получите тесто и го прехвърлете върху леко набрашнен плот. Омесете леко, докато стане на топка. Разделете полученото тесто на 7-9 топки. За една торта са необходими 5-6 блата.
Разточете всяка една топка на кръг с диаметър 27-28 см. Трябва да бъде тънък, почти прозрачен. Тестото е много еластично и гъвкаво. Вземете кръга в ръце и леко изтегляйте тестото настрани, както се изтегля тесто за пица. Сложете отново на плота и го разточете до желания диаметър.
Прехвърлете в тава, покрита с хартия за печене и печете 3-4 минути на 170 градуса. Докато се пече първият блат, оформете втория и така, докато изпечете всичките блатове. Изрежете кръг от всеки блат с помощта на ринг (фиксиран на 25 см) (може да се използват подръчни материали – капак на тенджера, хартиен кръг, др.).
Крем: разбъркайте сметаната със захарта. Оставете за кратко да се разтопи захарта.
Сглобяване: Всеки блат се маже с крем и се поръсва с орехи включително стените на тортата. По желание може да добавите сладко между някои от блатовете. Не слагайте прекалено много.
Тортата се завива с фолио или се прибира в кутия за торта. Оставя се да преседи в хладилник поне една нощ.
Има варианти с трохи вместо орехи, но аз предпочитам да използвам ядките Simple Smile Много се харесва и често ме питат за рецепта.

# 325
  • Мнения: 7 006
Френска селска и медена торта/Медовик/ не е едно и също

Ето рецептата за Медовик-а
(Основната разлика,е,че в блатовете на Медовик се слага много мед,около 2 чаши,а не 2 лъжици както е при френската селска.И е без ядки,докато на френската се слагат орехи)

http://recept-duhovka.ru/recepty-tortov/tort-medovik-klassicheskiy-retsept.html

# 326
  • Мнения: 376
Прекрасни!!

# 327
  • Мнения: 8 949
Момичета, имам нужда от още малко помощ. В събота ще правя великата торта. Все още се колебая дали да я направя тип dripping или да я покрия с фондан. Само за украсата съм взела решение, че ще е с онези много шарени близалки, навити на кръгове и спирали. Купила съм си различни форми. Така си пожела дъщеря ми.
Не съм сигурна как точно да направя покритието, ако реша да правя дрипинг торта. Май не ми се иска да експериментирам точно сега.
А относно покриването с фондан - имам розово и тюркоазено синьо. Мисля, предвид това, че близалките са много пъстри, покритието да е едноцветно.
Не съм покривала цяла торта до сега, но мисля, че ще се справя. Добре ли е да я покрия предния ден? Някави последни съвети???

# 328
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Нелка най-добре да си имам резервен фондан ,че не се знае каква ще я свърша .
utro77 аз покривам тортата от предишният ден.Мисля ,че ако покриеш тортата с маслен крем и дрипинг ще се получи много добре с тези близалки .Аз съм правила с близалки и я покрих с маслен крем.Успех ти пожелавам

# 329
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Утро, отварям темата със закъснение.  Sad
Вече тревогите ти са отминали; вярвам, че си се справила и си зарадвала всички и с външен вид, и с вкусно парченце в чинийката. 
Ако искаш, можеш да споделиш.  Hug

Светле, точно така! А каквото остане, ще чака до следващия повод.

Общи условия

Активация на акаунт