Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 301
  • 913
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 8 949
Ето някои, които успях да издиря из архивите ми със снимки.

Скрит текст:






















# 346
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
не е точно по темата ,но аз бих му направила здравословна торта има различни видове с червено цвекло,фурми и плодове и някоя друга детска бисквита и отгоре за украса може някакви фигурки .
Боите не са безвредни за деца дори и за възрастни не е за предпочитане да се хапват ...но аз правя от време на време ,че искат да са боядисани и повече се радват ,но сме на 8 год и 6 год ,доста по-големи Simple Smile

# 347
  • Мнения: 902


Хайде и тук, двете днешни торти... Между другото за себе си отбелязах, че за пишман - сладкарки като мен работата с шоколадови орнаменти по края на тортата е много удачна :както и да ти се начупи по невнимание все изглежда, че е умишлено! 😁😁😁

# 348
  • Финландия
  • Мнения: 169

# 349
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Я колко много и хубави картинки се появиха изведнъж!

Поздрав за всички  bouquet bouquet bouquet

---------------
Личното ми отношение към оцветителите: и да, и не.
Отнасям се съвсем спокойно към тях когато се ползват за декораторски цели (фондан, фигурки, цветя).
Изпитвам обаче неприятно чувство при вида на сладките неща тип „дъга“, във всичките им разновидности, включително кремове, бисквити и каквото още са се сетили да нашарят.
Получава се малко форма за сметка на съдържание, в най-широкия смисъл.
При това някои оцветители имат мирис и само мисълта да поставя супена лъжица или две от такава боя в “Червеното кадифе“...  Close

За вредата от тях не мога да кажа нищо, не съм се интересувала достатъчно.
Любопитно е, че един вид бои са забранени в Щатите и позволени в ЕС, и обратно.

# 350
  • Бургас
  • Мнения: 2 052
Viiviia, много е добра идеята за тортата нинджа Simple Smile
Аз преди време питах за торта за кръщене. Не получих отговор, но пък съм доволна от това, което се получи, въпреки че много от нещата ги правех за първи път или променях нещо в процеса на правене. Доколкото си спомням не съм я споделяла в темата, така че ето я:
Мисля, че успях да я загладя добре, въпреки несполуките с масления крем. В крайна сметка много се хареса от гостите, изядоха и фондана, което е някакво голямо изключение...

# 351
  • Плевен
  • Мнения: 23
Ето ги и моите две торти, които ме "измъчиха" . Особено тортата с инструментите. Не знам как правите такива фигурки и къде ги оставяте да изсъхнат в това време. Лятото нямах проблем.😁
Направих ги, но в това вече влажно време,  след 1 час на стайна температура,  се овлажниха и започнаха да се топят.
Развалих ги, прочетох някъде, да запека фондана във фурна. Е, така и направих, и то пък взе,че стана, като изключим,че много бързо трява да се работи, тъй като се втвърдяваше бързо.
Та така като ми тръгна,на никъде,все нещо после обърквах и омотавах. 😂
Но е важен крайният резултат,  който се е харесал.
Извинявам се за дългият пост.







Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 23:13 от Ivelina96

# 352
  • Мнения: 902
Ивелинка, аз пък през лятото в хладилника оставям фондан да "съхне"... Че и през зимата. През лятото имам проблем с фондан също, тъй като от топлината много почва да лепка при оформянето.. Мъка е много после като се размекне и почне да се "лигави" по пръстите, особено в по - фини фигурки... 🤣 🤣 🤣 То затова повече с инструменти се работи за фондан, да не се мърля излишно, но аз ей на - око да види, ръка да пипне... 🤣 Не знам другите как процедират, при мен обаче хладилника помага! Simple Smile

# 353
  • Плевен
  • Мнения: 23
Явно от хладилника ще да е,в моя, ако не са изсъхнали предварително, започват както казваш ти, да лепнат, абе да си се топят.  😁
Лятото в кухнята ми е хладно и нямах проблеми, сега беше ужас, умрях от яд 3 часа работа и накрая, хайде наново... 😁

# 354
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Страхотни торти видях, поздравления момичета!

Ivelina96 фигурите оставям да изсъхнат на стайна температура, може би е по-влажно у вас, до сега не съм имала проблеми.

Влизам и аз с една тортичка. Естествено не е перфектна. За първи път пробвах измазване на петна. След като нанесох крема с пош, оставих за малко да засъхне (не повече от 5-10минути, аз оставих за повече и го отчитам като грешка), покривам с хартия за печене и заглаждам с инструмента за фондан или сладкарски малък валяк.

Скрит текст:


Поздрави на всички!

# 355
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Момичета,защо ми лепне фондана когато оформям дадена фигурка ?Сложих го в хладилника да стегне ,вече няколко пъти развалям въпросната фигура и не ми се получава добре ...

# 356
  • Мнения: 6 758
Потапяй си ръцете в натурално нишесте като работиш, царевично или пшенично, няма значение. Ако се налага можеш да поизмесиш и самия фондан с него, докато спре да лепне, но не прекалявай, за да не започне да се напуква при съхнене.

# 357
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
2 в 1благодаря ти много ,а как почистваш полепналото царевично брашно по фигурките ?Сложих фигурката в хладилника да постегне и вече изглежда доста по-добре и по-лесно се работи с фондана.

Много хубави торти виждам тука в групата.

# 358
  • Мнения: 6 758
Нишестето почиствам с четка.

# 359
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте,
Коледният дух ме е завладял и въпреки, че не е торта, споделя с вас една медена къщичка. Отне ми повече време от торта Simple Smile Събирах смелост няколко години и тази вече се реших, доволна съм като цяло от крайния резултат, има какво да се подобрява, но следващия път.



Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт