Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 52 955
  • 913
  •   1
Отговори
# 555
  • Viena
  • Мнения: 3 559
Трябва да е перфектно, с маслен крем няма да стане.

# 556
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Трябва да е перфектно, с маслен крем няма да стане.

Е,как няма да стане с маслен крем ?

# 557
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1 263
Здравейте!
Чета ви редовно и ви благодаря за всички творения, информации и рецепти които поствате!
Аз също от време на време проявявам майсторлък, но само за рождените дни на внуците, че откъм свободно време съм много зле.
Ето, днес моята внучка навършва 5 годинки и си пожела торта с любимия Еднорог. И понеже нямах време нито да измислям модел, нито да се размотавам, та попитах чичо Гугъл за нещо хем лесно, хем интересно и ето какво се получи:


Goldie07, аз измазвам само с маслен крем и слагам да стегне в хладилник, преди да положа фондана. С други кремове рискуваш да има фалове.

# 558
  • Viena
  • Мнения: 3 559
Трябва да е перфектно, с маслен крем няма да стане.

Е,как няма да стане с маслен крем ?
С ганаш става по-перфектно, ако се търси този ефект.

# 559
  • Мнения: 2
Благодаря ви за отговорите. А дали би било удачно готовата торта да се съхранява в хладилник една нощ в картонена кутия? Притесняват ме захарните фигури, тъй като ми се е случвало да ги оставя в хладнилик и след като ги извадя да започнат да се топят. Не ми се рискува да окрасявам тортата в същия ден на събитието, а пък доста се притеснявам и от конденза. Изчетох доста материал по темата, но никъде конкретно не срещнах за готова сглобена торта, освен за тези, които не изискват съхранение в хладилник. Дали някоя от вас би могла да сподели главните стъпки, които следва при направата на тортата от обличането й с фондан + окраса до времето за консумацията й. Ще съм много благодарна.

# 560
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Мамсити, само едно нещо ми се иска да кажа: жалко, че нямаш повече свободно време, за да правиш повече хубави торти като тази! Confused

Голди, аз съхранявам готови торти в хладилника и без кутия. По тях има и фигурки, и цветя, проблеми не съм имала никога.
Вероятно зависи от захарната маса, която се ползва, след като ти се е случвала такава неприятност. Sad
Обикновено поставям  в хладилника готовата украсена торта  вечерта и я вадя оттам ...различно, може да е след 12 часа, може и след повече.
Вярно, юли и август са неприятни месеци, предвид влага/топлина/конденз.

Едно захарно цвете от мен:

# 561
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Здравейте, запръв път ще обличам торта с фондан и исках да попитам колко дебел слой маслен крем трябва да сложа преди измазването така, че да не се усеща,че изобщо не го обичам.
Освен това да попитам каква захар използвате за направата на маслен крем и на домашен фондан? Знам, че има значение и, че с някои марки не се получават добре. За тортата, която ще правя съм си взела готов фондан, но искм да пробвам да си направя сама за в бъдеще.

# 562
  • Мнения: 4
Здравейте, търся една поставка за торта и нз как и от къде мога да намеря, затова се обръщам към вас с молба, ако някой знае в бг къде се продават, става дума за стойка тип поднос, с кутия, която минава през тортата и в кутията  се слага подарък, и като се щракне кутията с подаръка излиза отгоре...

# 563
  • Мнения: 4
surprise cake pop up stand, обаче не мога да открия в бг сайт, нз да не е друго име

# 564
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895


Здравейте, минавам да покажа тортата, която направих за първия рожден ден на сина ми. Това ми е първи опит с фондан, определено допуснах някои грешки, които замаскирах (поне опитах). Разбрах, че такива торти не трябва да се сиропират и да им се слага много крем. Иначе стана много много вкусна 😊

# 565
  • Norge
  • Мнения: 2 311
И не само (вкусна), определено си се справила много добре, имайки предвид, че досега не си работила с фондан. Trophy
Изводите, които си направила, са съвсем правилни, фонданът не дружи с течности/влага. Макар че все пак и с крем и сироп може, но се иска допълнителна обработка, която е тегава. Confused
Честит ти рожденик, а на теб - честито кръщене с новия материал. Flowers Hibiscus

# 566
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
nelka.nelka, много ти благодаря 🥰 С нетърпение чакам следващия повод, за който да правя торта, много имам мерак още да си поиграя.
 Фондана се държа малко странно за мен, очаквах, че в хладилника ще бъде "запотен" и лепкав заради конденза, а той беше доста твърд и стегнат. Потния ефект се появяваше като постоеше тортата на стайна температура извън хладилник. Така ли се държи фондана обикновено или аз нещо грешно съм разбрала?

# 567
  • Мнения: 192
Здравейте, интересуваме от къде мога да купя шоколадова есенция? Питах на няколко места, но не открих.

# 568
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
В сладкарските магазини.
Слай комерс предлагат - те са производители и освен от тях, продуктите им могат да се намерят и в специализираните магазини.

# 569
  • Viena
  • Мнения: 3 559
И аз направих една торта със спрей за велурен ефект, но нещо не мога да получа желаният ефект.Всичко пробвах и не стана.

Общи условия

Активация на акаунт