Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 571
  • 913
  •   1
Отговори
# 570
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Силвър, здравей и извинявай за късния отговор. Ремонти, гости...изпуснах няколко дни.
Правилно се е държал фонданът.
Докато е на студено, стои добре и единствено задната страна - тази, в близост до гърба на хладилника, се овлажнява. Когато обаче се извади на по-висока температура, настъпва трагедията Relaxed
Ако има време да се остави тортата навън за известно време, нещата се оправят, а и в много случаи тортата е по-вкусна когато температурата на съдържанието ѝ се покачи с някой друг градус Innocent
От сърце ти пожелавам нов повод и удоволствие от новия проект! Flowers Hibiscus

Яна, като всяко нещо - проба, грешка и опит.
Най-добре би изглеждал велурът върху равна повърхност. За целта обаче тя трябва да е и съвсем гладка. Специалните ефекти, обратно на очакванията, не прикриват някои дребни недостатъци, а само ги подчертават.
Продължавай, не се отказвай!:blossom:

Една детска торта от мен:

# 571
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
nelka.nelka, много ти благодаря ❤️ А можеш ли да препоръчаш марка фондан с който лесно се работи. Имам огромно желание да си правя сама, но не мога да попадна на захар, която е достатъчно фина, съдя по масления крем, колкото и да го разбивам не става гладък, усеща се захарта. Само тези като италианския меренгов и швейцарския меренгов ми стават добре, защото захарта се разтапя, но никак не ми харесват на вкус, затова и имам усещането, че не си струва да влагам толкова материал и усилия, при пошожение, че обикновения маслен крем става хем бързо, хем лесно, хем върши същата работа.
За фондана знам, че ми трябва хубава захар, но нямам идея каква и от къде да я търся. Също така дали ще успея да си направя фондан без миксер? Кухнята ми е малка и нямам планетарен, само един малък ръчен.

# 572
  • Viena
  • Мнения: 3 590
Ягодово тирамису, пак с велурен спрей.

# 573
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Силвърче, Flowers Hibiscus отговарям с удоволствие; винаги е приятно когато има диалог. Kiss
За марка фондан ще се затрудня, буквално не знам какво се предлага на пазара при теб. И все пак; работила съм с Vizyon и имам добри спомени - както от пастата за покриване, така и от тази за моделиране. Това не беше в България, но съм сигурна, че марката я има и при теб.

Масленият крем, когато е суров, просто няма как да ти се получи без онова скърцащо усещане Sad, независимо колко фина е пудрата захар. Вярно, можеш да добавиш известно количество мляко при разбиването, но то не е достатъчно и зрънцата захар не променят структурата си.
Но е истина, че по магазините има някакви уникални примери на „пудра“ захар, по-предното лято тествах няколко. Scream Едната можеше да се опише само като малко по-ситна морска сол. Joy
Онази, която си харесах, намерих в „Билла“, пакетчета по 400г, опаковка в синьо и бежово, марка(??) Диамант.
От нея правих захарна паста и бях съвсем доволна от резултата.

А за фондан без миксер - дори не се замисляй! Винаги си събирам фондана ръчно; до около 2 кг не е никакъв проблем; за по-голямо количество става малко тежичко, но в повечето случаи няма нужда от толкова много маса, така че смело пробвай, ще ти се получи.

Само да кажа за швейцарския маслен: пробвала ли си с цяло яйце или с 2 жълтъка и яйце? Останалата процедура - както обикновено, но вкусът става по-плътен и богат. Ако пък обичаш мока и добавиш към разбития крем екстрат от кафе, ммммм....Innocent

Яни, при тази вече се вижда ефектът на велура.

# 574
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте момичета Simple Smile Имам един въпрос, на който не успях да намеря отговор. За рожденния ден на сина ми реших сама да си направя фото торта и бисквитки с картинки. Поръчах си желаните картинки на тънка фонданова хартия, но сега ме мъчи въпроса как да ги направя лъскави, понеже цветовете са много промити в този им вид. Намерих тук из старите теми рецепта за желатинова фарситура, но с водка, а не искам да слагам на децата. Как по друг начин мога да направя фондана лъскав, за да изпъкнат хубаво цветовете? Също за бисквитките мисля да са меденки (рецепта за блатове на торта Медовик, но по-дебелички, като за меденки) - добра идея ли е според вас? Нещо друго да ми препоръчате?
Предварително благодаря за отговорите Simple Smile

# 575
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
nelka.nelka, Flowers Hibiscus идея си нямаш, колко си ми полезна 🌺 Много ти благодаря за съветите и отделеното време. Ще я търся тая захар, дано да я нацеля, ще хвана ММ да помага. Фондана на Vizyon също съм го виждала, но не помня къде, та и него ще опитам да намеря. На вълна експерименти съм, ама нали трябва да си сверя часовника като не съм правила такива неща преди. Швейцарския ще го пробвам и него с цяло яйце следващия път. Много ти благодаря Kissing Heart

# 576
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Силвърче, много ти благодаря и аз задето винаги намираш време за отговор, благодаря! Gift Heart
Точно времето на експериментите е най-сладкото: търсиш, пробваш, опитваш и всеки, дори малък успех, е пълен с възторг, много е хубаво да се изживее всичко това. Innocent

Опитах се в предния пост да пусна снимка на захарта, не се получи. Сега минах по други пътища и ето как изглежда въпросната захар. Дано не са я развалили! Ако не са, ще ти допадне.



За Визион-а може би трябва да се огледаш в онлайн магазините? Но той сигурно се намира и в реалните магазини за сладкарски материали, ако имаш такъв наблизо.

Ина, съжалявам, задето не мога да помогна. Никога не съм ползвала нещата, за които питаш. Дано се включат другите момиченца. Blush

# 577
  • Мнения: 330
Здравейте ще правя торта за РД ня синът ми,поръчала съм фонданов принт картинка.Въпросът ми е как да в залепя върху фондана(тортата ще е облечена във фондан)

# 578
  • Viena
  • Мнения: 3 590
Много внимателно се намазва с вода и се залепва, но минамално количество с четка се разнася.

# 579
  • Мнения: 330
А този фонданов принт може ли да го залепя върху друго освен фондан за да може отстрани на картинката да я направя със сметана

# 580
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
nelka.nelka Flowers Hibiscus много ти благодаря, около мен никой не разбира нищо, а е толкова хубаво да получиш информация от някой като теб, златна си Kissing Heart
Фондана го намерих, тея дни ще го поръчам, заедно с някои други дреболии. Мъжа утре е командирован да търси захарта, изобщо ще ни бъде сладко вкъщи 😇

PL. Ivanova, можеш да я сложиш върху маслен крем или шоколадов ганаш. Мисля, че сметаната ще разтопи бързо краищата.

# 581
  • Viena
  • Мнения: 3 590
Може,но по идеално става върху фондан или идеално измазан ганаш.

# 582
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Момичета, идвам с нещо съвсем домашно, колкото да не ви изгубя и се надявам утре да имам време да коментирам писалите преди мен.

Домашна тортичка с пандишпанов блат, ананас (в/у долния блат, той затова стана видимо по-малък) и крем с кисело мляко, нещо като малко по-високомаслено кисело мляко Wink и нещо като заквасена сметана. Отгоре поръсих орехи, но не ми се правеха повече, за д аоблепя и отстрани, а само колкото останаха сложих. Съвсем за домашна консумация , затова.



# 583
  • Мнения: 5
Здравейте, включвам се пръв път тук или поне за пръв от доооста време с въпрос😊 Някой знае ли как да постигна велурен ефект върху торта в домашни условия без спрей?
Благодаря предварително! И за да не е без снимка, споделям последната ми торта от тази неделя. Да се редактирам..първите два етажа са дъми, модела е от интернет.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 12:17 от meri76

# 584
  • Viena
  • Мнения: 3 590
Няма как да се получи този ефект, без спрей.

Общи условия

Активация на акаунт