Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 55

  • 36 163
  • 769
  •   1
Отговори
# 420
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Митеее, скрита лимонка си ти Simple Smile Аз чакам да звъннеш,  а ти скиториш като котарак Simple Smile)) И после нямало гостоприемство Simple Smile

# 421
  • Мнения: 2 369
Ми, Мите, води се по желанията си! Аз така правя. Тялото самО си показва какво иска и какво не. Аз вярвам в това и се нафявсм да е вярно. Ако можеш и ти се мърсува, то тогава давай! Щото като лежиме в комоцио отровени от химиотерапии и кво? Ми нищо. Тогава даже неможем да идем да се изпикаем без да страдаме. Я бой на живот кога ти е възможно и ай сиктер и на раци, и на жаби пък до където изкараме. То и недиагностицираните дните им са точно толкова птеброени като на нас, но само по-малко го осъзнават. Една приятелка от тук ми разказа оня ден по телефона как преди няколко години се запознала с една раково болна в един санаториум в Давос (което ме подсеща дали нямам право на санаториум в Алпите?) и била с перука и т.н. Демек в пика на болестта, а кво? Ми останала завалията вдовица. На болната цена здравия мъж умрял.

A череши още никъде по магазините не съм видяла тук, което е странно вече. А ми се доядоха. Мисля, че вече мога да карам кола и се чудя дали да не скокна.

# 422
  • Мнения: X
Здравейте! Исках да споделя моите притеснения за моя много близка жена. Тя е с рак на гърдата и в ремисия от 10 години.Тази година декември месец се разболя от някакъв вирус , който не се излекува добре .Последва лечение с 2-3 антииотика и ходейки на работа се стигна до пневмония .На рент.снимки се вижда пневмонията и случайна находка на фрактури на няколко ребра в стадий на възстановяване .В тази връзка в пулмология веднага обвързаха находката с карцинома и й направиха скенер с контраст на гръдна клетка и корем.Находката от скенера не показа нищо различно от рентгена, тоест някаква допълнителна патология , но лекарите искат  задължително ПЕТ скан.Имаме ли основание за притеснение? Фрактурите са с калуси и ги дават, че били с давност. Ако съм ви притеснила или съм писала в погрешна тема моля за извинение, но жената е много млада сме притеснени много.🙁
Привет,

Да, има основание за притеснение. Нека си мине жената на ПЕТ скенер и ако няма нищо да празнува. Дано всичко да е наред, стискам палци!
Между другото е доста трудно да се получи направление за ПЕТ скенер, така че да се възползва жената.
Между другото №2 - тази ваша близка не ходи ли на периодични контролни прегледи в онкологията където е диспансеризирана? Би трябвало тези фрактури да са се виждали на последния годишен рентген на бял дроб.

# 423
  • Мнения: 22 865
За майка ми на Пет скенер взех направление за хирург от личния лекар, в 5-та градска ми оформиха документацията и дадоха дата след седмица.
Иначе трябваше да чакам лекуващия лекар(хирург), който не в отпуск.
По диагнозата в епикризата издадоха  документацията за Пет скена в самия център по нуклеарна медицина в 5-та градска.
Стана на място,веднага.

# 424
  • Мнения: 3 971
Мите , само спомена  за пръчка и гледай какво стана - кокошкарника се развихри 😂😂
Алоууу, вие мъже нямате ли си бре 😋😂


# 425
  • Мнения: 2 344
Здравейте, момичета и момче,
Наминавам да ви видя и чета за пръчки. 😆 Добри сте значи.
Марита, винаги се хиля от сърце на бисерите ти.
Ал, радвам се, че писа.
Аз ще ходя на ехо на гърди тези дни, после на ямр контролен.
Успешни манипулации на кой каквото има.

# 426
  • Мнения: 1 343
Оффф, сега за да ми назначат лъчетрапия, трябва отново да мина през скенер, а на скенер бях преди 15 дни. Имам диск и разчитане от КТ. Защо пак ще ме облъчват. Цялата им система била свързана и ако игнорирам някоя от процедурите, не могат да се определят точките и не знам какво още там в с-мата им.
Имам чувството, че не получавам най-адекватната диагностика и лечение на това място. Отчитам, плашещо отсъствие на кънекшън между диагностици и оператори. Това е първата по-сериозна терапия, която предприемам тук, в Бургас и...съмнение и страх постепенно ме обземат. Струва ми се, че с незнанието си сериозно ще съкратят и без това строго лимитирания ми престой в реала.
А правото на избор в повечето случаи се определя от социалния статус и финансовото състояние на пациента.
Митко, аз съм писала много пъти, че лекарската грешка не трябва да има, да грешат и да се учат на децата. си. .Спирит ми апонирала, че българските лекари са ме излекували...и че на детето са ми помогнали. Имала е лимфни възли на шията няколко ... Какво ли не е са правили и то доценти, светила в тази област...Не са били изобщо на правилен път....Аз съм изумена от безотговорността им ...А ограбили са ме до шушка..... Спирит, не се заласвай да защитаваш лекарите....Не искам да им пожелая нищо лошо, освен така кадърно да лекуват своите деца ... Трябва да са на фиксираната заплата лекари, а не е да взимат по 60-130 лв за преглед от прежълтяли и безжизнени хора ...Ти драпаш с нокти да оцелееш, а те драпат с нокти да те оберат за пари....Грозно е....

# 427
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Спирит ми апонирала, че българските лекари са ме излекували...и че на детето са ми помогнали. Имала е лимфни възли на шията няколко ... Какво ли не е са правили и то доценти, светила в тази област...Не са били изобщо на правилен път....Аз съм изумена от безотговорността им ...А ограбили са ме до шушка..... Спирит, не се заласвай да защитаваш лекарите....

Много обичаш да ме споменаваш и цитираш (в повечето случаи грешно) с повод и без повод. Случаят с дъщеря ти го помним добре. И мисля всички тук дружно бяхме на мнение, че курса трябва да се смени, съпричастни бяхме и се чудихме накъде да те насочим и време в лутане и пари да ти спестим. От къде, какви направления да си търсите, как лечебно заведение да изберете, какви там клинични пътеки да се търсят. Да се търси причината от къде идва, понеже беше споделила за няколко различни мнения на различни лекари, което разбираемо те беше довело до отчаяние. Не извъртай нещата така сякаш съм казала "Не! Стойте си при този лекар! Той ще излекува дъщерята." нито пък съм се опитвала лъжкиня да те изкарвам твърдейки "Нищо му няма на детето, щом така са рекли докторите, значи здрава е!" Такива думи няма да ти позволя да ми слагаш в устата.

Относно захласването по защитаването на лекарите. Не си ти тази, която да ми казва кой да защитавам, кога, в коя тема и какви хвалебствени думи да пиша. Аз си пиша от мое име, не препращам чужди мнения, имам лични наблюдения, а не клюкарски разни изпълнения от рода "Ааааа, а пък на една колежка вуйна и, знаете ли как я били объркали?". Аз мои лични впечатления съм си изградила, такива и ще продължавам да ги споделям колкото си искам! И го правя съвсем безплатно (нещо ми нюха, че се опитваш да ме набедиш едва ли не, че ми се плаща да им браня реномето, а? Правилно ли надушвам какво всеки път се пробваш да намекнеш като ме споменеш...?), дори от джоба си пари давам за да мога да си споделям моите впечталения като си плащам интернета.

И сега ще ги похваля моите лекуващи! Дори и неприятно да ти стане. Ако толкова те дразни, просто не ме провокирай. От малка съм такава - майка ми искаше ли да направя нещо ми казваше да не го правя, а когато искаше да се въздържам от друго, въобще не го повдигаше на въпрос. Инато и вироглаво съм! Не мисли, че ще постигнеш успех и ще ми затвориш устата по начина, по който ми влизаш.
Получих ли направление за ехограф? Получих.
Успяха ли да видят нещо? Успяха.
Дадено ли ми беше направление и за гръден хирург? Дадено ми беше.
Получих ли нужното отношение и внимание? Получих.
Поставене ли ми беше диагноза? Поставена.
Потвърди ли се? Потвърди се.
Назначиха ли лечение? Назначиха.
Редовни периодични прегледи полагат ли ми се? Полагат се.
Две години по-късно резултати има ли? Има.
Положителни ли са? Даже неочаквано положителни.
Лекарства отпускат ли ми се? Отпускат се.
Пари дадох ли за всичко това? Е... дадох. Не мога да си кривя душата - лепенки, марли, пелени, жетони за телевизията, 5 лв. за диск, на който да ми свалят мамографията, по 20-25 лв. доплащам месечно за Золадекса... за други разходи не мога да се сетя, дори болничната ми храна в хирургиите беше безплатна.

Така стоят нещата при рака на гърдата. Наистина се стараят безплатно да дойде лечението на болния и почти всичко се покрива от НЗОК. Как е при други заболявания може да се поразпита. Аз не мога, не съм и длъжна да знам в подробности за всички видове болести и техните лечения, които се поемат от здравна каса как стоят нещата. Точка


Айде и да не са просто едни хвалби пръснати ей така на произвола, от които всички от гилдията да се облажат ще ги спомена поименно моите, на които съм безкрайно благодарна за всичко:

 - Лични лекари - д-р Гановска и д-р Мирослав Петров (личните по принцип много малко могат да направят, но са много важни, понеже от тях колелото се завърта, те те пращат насам - натам, те те ориентират, те дават направления, координати, имена и адреси къде кръв да дадеш, къде ренген да направиш и т.н.)

- Оперирана в Окръжна болница Варна от Стефан Корновски, в екип решаваха колко и как да режат и ме следяха заедно с д-р Славов и д-р Хинев.

- Членовете на Онкокомисията бяха повечето от клиника Марко Марков (Окръжна и Марко Марков работят заедно. Или едното е под шапката на другото или са си просто партньори)

- Химиотерапия и лекуващ онколог - д-р Лена Георгиева отново към СБАЛОЗ Марко Марков (вливките се правят в Аспарухово).

- Лъчетерапия - отново към Марко Марков, нагревките се правят в едно от подземията на Окръжна.

- Диспансерно наблюдение - при хирурзи от Окръжна, като час за тях ми записват от регистратурата на Онкото.

Изглежда разпиляно и хаотично, но не е! Разпиляни са просто като материална база иначе работят като едно лечебно заведение. И едните и другите разполагат със здравното ми досие. Ходя само с една лична карта и се чекирам тук там, и пак само с личната карта часове записвам за един или друг специалист.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 08:37 от Spirit Crusher

# 428
  • Мнения: 724


На майка ми поради същата причина и спряха херцептина.

# 429
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687


На майка ми поради същата причина и спряха херцептина.
А пие ли хормоналните таблетки?
Ема, стига вече плю по лекарите, моля те. ММ е лекар и е помогнал на толкова много хора. Лекува и цялото ми семейство, вкл. и родителите ми. Всички сме живи още. И в частния му  кабинет е платено ,да, както и в моя. След като си вложил 20 г. в образование,  обучения и квалификации и си дал една торба пари, за да станеш качествен специалист, защо да е безплатно, питам. Да, правим отстъпки на редовните пациенти, но не е безплатно. Върви наем за кабинет /в София наемите са доста дебели/, вървят режийни, данъци и всякакви плащания. От къде се предполага, че ще се покриват, ако е безплатно. Аз също си плащам където трябва и никой не ме пита дали имам. А колко пъти съм ходила болна на работа, защото трябва, това никой не го интересува. В такова време живеем, нищо не е без пари. И никога не е било де.

# 430
  • Мнения: 142
При мен новините са лоши😭 ... има рак има и ангажирани лимфни възли. Утре ще ми кажат повече.  Но явно ще има пълна програма. Тъпо ми е!

# 431
  • на път
  • Мнения: 2 804
При мен новините са лоши😭 ... има рак има и ангажирани лимфни възли. Утре ще ми кажат повече.  Но явно ще има пълна програма. Тъпо ми е!

все се надявах да се размине ... щесе справиш!

# 432
  • Плевен
  • Мнения: 983
При мен новините са лоши😭 ... има рак има и ангажирани лимфни възли. Утре ще ми кажат повече.  Но явно ще има пълна програма. Тъпо ми е!
Бъди благодарна, че са го открили навреме, за да имат опции да проведат лечение. С подходящата терапия, скоро ще си добре. Просто слушай и изпълнявай това, което реши комисията и лекарите и ще си добре.

# 433
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Няма как да не ти е гадно. ЗАЩО? ЗАЩО? Е въпросът който като чук кънти в главата...до болка  познато...но стегни се. Не си позволявай да се сдухаш. Знам, примамливо те завзема това желание за самосъжаление...не му се давай. Сега си на колене пред съдбата. Изправи се и си направи план за предстоящата борба по възможност БЕЗ ИНТЕРВЕНЦИИ! Всеки знае че разбута ли се рака, след това с голяма скорост пламва много по-мащабно. Но, първо това ще ти придложат - операция, здр.каса плаща много пари за това.
Имаш рамото ми! Кураж!

# 434
  • Мнения: X
Мите, тя Бонка вече е оперирана. Дано, оттук насетне да получи най- добрата терапия и всичко да минава и заминава. И ако ми позволи да й дам един съвет- не търси причини, не губи време в самосъжаление.....не помага. Стягай се, заради малкото слънчице и действай в посока оздравяване.
Ема, ще ме прощаваш, но и на мен ми идва в повече хейта ти. Не вярвам чак пък един свестен доктор да не си намерила.....аз пък все на такива случвам и мисля, че който търси- намира.

Общи условия

Активация на акаунт