GoT 35 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Кой казва, че ще има после... (24.04 - 28.04)

  • 17 264
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Вестерос
  • Мнения: 38 272
Според мен трябва нова, че ще е лудница в темата сигурно

# 721
  • България
  • Мнения: 6 221

Ужас. Отсега ми се доплака, а не съм от ревлите  Sad  Sad  Sad

# 722
  • Мнения: 3 387
Вярно, стигнах до момента , където Нед трябваше да избяга с дъщерите си и беше на прав път с решението си , ама нали наивен, тъп , глупав и т.н. се съгласи да си изгуби времето с Кутрето. Много ме хвана яд.
Съгласна съм с мнението по-горе , че всичко започна от Старките , аз съм на мнение , че и от таргариен също. Другите родове -със и без тях все тая , същото се отнася и за Ланистър. От тях най харесвах Мирцела и Томен, но като си отидоха , до там бях. Сигурна съм, че и те ще се затрият , евентуално само Тирион ще остане , евентуално обаче. Но няма да ме е яд, напротив,  ще умра от кеф и ще отворя шампанско при смъртта на Церсей. Тя беше по-красива с дълга коса, отколкото сега , същински мъж с тая грозновата къса коса.....
Нямам търпение да видя новия епизод.

ЕДИТ: Най-много се изнервям на цялата тази тъмница от началото на 8 сезон. Толкова ли не могат да направят сцените да се виждат, то направо да бяха сложили баш черен екран за 80 мин , браво за идеята и сериала , няма що !

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 18:02 от Butterfly:3

# 723
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Според мен трябва нова, че ще е лудница в темата сигурно
Темата е седмична. Тъй като аз няма да имам възможност, помолих Джон Сняг да пусне новата днес след полунощ или утре сутринта. Като се замисля май по-добре след полунощ или още тази вечер с новите дати.
Аз няма да мога да гледам новата серия поне още 2 дни, а да ви чета ще мога чак утре вечер.,:disappointed_

# 724
  • Мнения: 1 460
Добре де , Кутрето като толкова много уважава и обича Кейтлин и Санса , защо ги прецаква,  не мога да разбера

Защото е психопат.  По-скоро социопат.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Не е нито едно от двете. На КАТ никога не е правил мръсно,виж на съпругът й е друг въпрос. Излиза и че не е знаел какъв е Рамзи, така че и със Санса не е искал да се стига дотам

# 726
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Кутрето трябва да му напиша психо-анализ. Той е от много софистицираните (има ли такава дума изобщо ???) социопати или психопати. Трябва да го мисля първо. Но той, за разлика от Рамзи например, е направен. Т.е. не е роден такъв.


И въпреки това си мисля, че много строго съдим някои от героите ... или по-скоро не можем да ги разберем. Повечето от тях са убивали ..., а някои от тях - от малки. Представете си, какъв нихилизъм, цинизъм и скептицизъм завладява човек, който трябва да убива. Нед реже глави, Братята трепят диваци, децата от малки гледат, как се убива. Жестока действителност, несравнима с нашата.

Много от героите израстват в чужди домове, като заложници. Някои от малки са Snow, Sand и т.н., т.е. надежда всяка остави за нормален живот.


Не знам, доколко Мартин е чел психология (сигурно е чел де), но чистите психопати се раждат (статистически са май под 1%) и могат да бъдат разпознати още на 3-4 годишна възраст. Грегор Клигейн е пример за такова чудо. Брат му Сандор, т.е. Хрътката, не е чист роден психопат. Той е нещо като направен такъв.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 17 967
l]Какво значи нормален живот? Работа от 9 до 17, годишен отпуск и съпруга и две деца?

# 728
  • Мнения: 18 290
Само аз ли харесвам Кат?
Ясно ми е защо не приемаше Джон. Страхуваше се, че един ден ще измести нейните деца и беше права - избраха Джон за крал, а не Санса.И Теон не долюбваше и пак не сгреши за него - той нападна З. Хребет. Кат допусна грешки, но с наличната информация направи, каквото можа. Понякога проявяваше повече разум от Роб. В книгите още повече я харесвам и докато четях обикновено бях на нейна страна. Жалко, че не вкараха лейди Стоунхарт в сериала.

Не точно да я харесвам, но я разбирам. Не съм сигурна, че също бих приела дете, плод на изневяра на съпруга ми.
Най-малкото няма да има доверие между нас. Ще се чувствам като самотен играч.
Ако детето беше от предишен брак, да, щях да го приема.
Жестока грешка на Нед, която променя много неща.
А нейните грешки бяха в един момент на предоверяване (Кутрето), други от жажда за отмъщение (Тирион).


Роб спря да я слуша, така че неговите грешки не ги пиша на сметката на Кат.

Роб спря да я слуша твърде късно. Кейтлин първо оплеска нещата с Фрей, като му обеща всичко което поиска. Въобще не трябваше да я пращат, Фрей не уважаваше жени, трябваше да пратят Черната риба. После Кейт оплеска нещата с Ренли, където не прояви такт , дипломатичност и съобразителност. Можеше да договори условия сходни с тези, които Джон договори с Дани, че и по-добри. За финал пусна Джайм, срещу едно голо обещание да й върнат Санса. Въвличането на Едмур във войната също е грешка на Кейт.
Роб има три кардинална грешка - че след като беше обещал да се ожени за дъщеря на Фрей, се омъжи за Джейни Уестърлинг(в сериала Талиса); че се предовери на Рууз Болтън на когото баща му никога не вярваше; и че заради глупавата си чест се изпокара с най-верните си поддръжници - Карстарките. ИМаше поне няколко варианта, да арестува Арнолф Карстарк, да го обнаследи в полза на сина му,  обаче не, държеше да го обезглави. Пуста чест.

@Ели, Кутрето не е психопат, съвсем нормален си е. Да, перверзен е, представяше си Санса едноврменно като дъщерята, която е нямал от Кейт и в същото време като любовница, да масов убиец е, но не е садист. Върши убийствата хладнокръвно в името на някаква кауза - да разбута големите родове Старки, Ланистър и т.н. и да се намърда сред тях, доколкото е възможно. Не е като Джофри, който е първичен дивак, нито като Рамзи , който е изявен садист. Кутрето не знаеше за Червената сватба иначе никога не би оставил Кейт да отиде там.

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 18:47 от Лорд Сняг

# 729
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
l]Какво значи нормален живот? Работа от 9 до 17, годишен отпуск и съпруга и две деца?

Grinning Съдържателен въпрос, Хексе. Нямам конкретен отговор в рамките на концепция за нормален живот за света, за който говорим.

Ще помисля.


За психопата щях да пиша:

Основен симптом е това, че психопатът изхожда от това, че всички други, освен него, са тъпи и наивни. Той (в повечето случаи е той, жените психопати са в пъти по-малко от мъжете) си доказва всеки път, колко е умен и готин, като те прекарва. Изключително добри лъжци. Изключително добри в манипулирането на хора. Поради някаква причина, веднага напипват слабото място на отстрещната страна и го използват до дупка. Ще ти втълпи, че си грубиян и че на теб не може да се има доверие, че си предател.
Ще те попита "Какво ти става?", ако се опиташ да го обвиниш. Ще си гледа ноктите, докато говори с теб, за да ти внуши, че всичко, което в момента е под ноктите му, е по-важно от теб.
Езикът на тялото е като на CEO на голяма компания.

Мислят си, че са супер готини и в същото време опасни. Бъркат нежеланието си да се подчиняват на разумни правила с героизъм и кураж.

Горното описание по Джордан Питърсън.

Основна характеристика: липса на чувство на вина, съвест и всичко, свързано с това.


В света на Мартин - Рамзи, Джофри, Грегор Клигейн, Робърт Арин (той има и други дефекти) ...

# 730
  • София
  • Мнения: 27 225
Ами такива са Старките. Хора на честта. И за това и ги обичам и за това и те ще останат накрая. Другите се наиграха, но историята ще запомни старките и севера.  bowuu

# 731
  • България
  • Мнения: 6 221
ЕДИТ: Най-много се изнервям на цялата тази тъмница от началото на 8 сезон. Толкова ли не могат да направят сцените да се виждат, то направо да бяха сложили баш черен екран за 80 мин , браво за идеята и сериала , няма що !
Последна пишеш за тъмницата, затова цитирам теб Hug.
Харесва ми този ефект. Природата в унисон с мрака, който настъпва.
Феновете на "Викторианска готика" ще ме разберат.
Злото идва,  няма място за радост.

# 732
  • Мнения: 18 290
Кутрето трябва да му напиша психо-анализ. Той е от много софистицираните (има ли такава дума изобщо ???) социопати или психопати. Трябва да го мисля първо. Но той, за разлика от Рамзи например, е направен. Т.е. не е роден такъв.


И въпреки това си мисля, че много строго съдим някои от героите ... или по-скоро не можем да ги разберем. Повечето от тях са убивали ..., а някои от тях - от малки. Представете си, какъв нихилизъм, цинизъм и скептицизъм завладява човек, който трябва да убива. Нед реже глави, Братята трепят диваци, децата от малки гледат, как се убива. Жестока действителност, несравнима с нашата.

Много от героите израстват в чужди домове, като заложници. Някои от малки са Snow, Sand и т.н., т.е. надежда всяка остави за нормален живот.


Не знам, доколко Мартин е чел психология (сигурно е чел де), но чистите психопати се раждат (статистически са май под 1%) и могат да бъдат разпознати още на 3-4 годишна възраст. Грегор Клигейн е пример за такова чудо. Брат му Сандор, т.е. Хрътката, не е чист роден психопат. Той е нещо като направен такъв.

Ели, наистина какво значи нормален живот?  копелетата на благородниците в повечето случаи живеят наблизо както показва случаят  с Джон Сняг, или да речем Тирион, който е възприеман за копеле от баща си. Имат всичкия лукс, който имат и останалите членове - образование, дом, учат ги как да се бият с меч, дори разполагат с прислуга, просто са възприемани като социални аутсайдери и не могат да разчитат на добър брак. Въпреки всичко Тивин успя да уреди Санса за Тирион, а Джон Сняг стана ЛК на Стража, което е престижно и е аналогично на Магистър на Тамплиерски/хоспиталиерски орден. Оберин бе казал, на дъщерите си, че могат да се чукат с всеки, стига да не му забременяват.
Нека си представим живота на един ковач ?
Впрочем  дори Робърт уреди Мия Камък в книгите. Макар да е слугиня, на практика не е без дом, не е принудена да е обща курва, има някаква сигурност. Разбира се ако Робърт бе истински баща можеше да се погрижи за по-добра позиция за незаконородените си отрочета, най-малкото да праща пари на майките, но това е друга тема.
Дори Рууз Болтън е пращал пари на майката на Рамзи Сняг.
Опитвам се да ти кажа, че и най-изпадналото копеле на един лорд е с далеч по-престижен живот, от този един иконом или един ковач да речем, а за полевите работници да не говорим.

2. Заложниците съвсем определено имат нормален живот, защото  идеята на един заложник, е че може да го асимилираш, да го ожениш за някоя племенница на владетеля, да му дадеш земя в някой затънтен край и утре  когато избухне война  с неговите хора, той се бие за теб, а не за неговите хора. Моля те не ми казвай, че живота на Теон е бил ненормален като заложник. Роб Старк се отнасяше с него прекрасно, той самият се издигна до него пръв васал. При нормално развитие на нещата Теон можеше да участва в Малкия съвет на Роб, ако той бе победил и Теон не го бе предал. Санса е едно от изключенията, даже Джайм осъзна, че са се отнасяли необичайно грубо с нея като със заложница.

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 19:05 от Лорд Сняг

# 733
  • България
  • Мнения: 6 221
Опитвам се да ти кажа, че и най-изпадналото копеле на един лорд е с далеч по-престижен живот, от този един иконом или един ковач да речем, а за полевите работници да не говорим.
Ех, Джон, защо си Джон, след като не го разбираш.
Това е Северът и да си копеле е гадно, по-гадно от това да си иконом или ковач.
В Дорн- може. Но Северът е друг. Там моралът и честта са на почит. И там се раждат различни- даже изроди, като Рамзи, но биват наказани.
С по-свободните нрави- да поемат към Дорн, моля Smile.

P.S. Вече си Лорд Сняг, но все тая Bowtie.

# 734
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Защото си говорим не са абсолютни, а за относителни параметри - копеле, израстнало сред не-копелета ..., обиждано, пренебрегвано, моббвано. Няма значение, дали е по-добре материално осигурено от най-простите селяни.


Кутрето е направен психопат. Аз тоя персонаж много го харесвам (не се идентифицирам с него, а го намирам за супер интересен).
И все пак ... има някаква способност да изпитва някакво чувства на вина.


Варис: спомнете си, как се е успокоявал

"I am not the one doing it!"


Сноу, животът на Теон е бил ненормален! Имаме различно отношение към деца на еднаква възраст и стигаме до историята за Каин и Авел.

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 19:10 от Eleonora_27

Общи условия

Активация на акаунт