Генетични и имунологични проблеми-15

  • 34 814
  • 774
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 323
Благодаря! Попитах, защото се чудех кога да се свържа с Русев и за кога да си запиша час. Генетичните ще ги направя др.седмица тогава.
В Малинов ли ходите? На мен точно Русев ми даде “зелена светлина” след назначена терапия да подновим опитите след първата менструация 🙂
Не е ли по-добре АГ да даде такава светлина след преглед ? Да се види дали се е възстановила лигавицата ?

# 46
  • София
  • Мнения: 10 642
Благодаря! Попитах, защото се чудех кога да се свържа с Русев и за кога да си запиша час. Генетичните ще ги направя др.седмица тогава.
В Малинов ли ходите? На мен точно Русев ми даде “зелена светлина” след назначена терапия да подновим опитите след първата менструация 🙂
Не е ли по-добре АГ да даде такава светлина след преглед ? Да се види дали се е възстановила лигавицата ?

Може вече и гинекологни прегледи да прави 🤣

# 47
  • Мнения: 240
Хахаха ей разсмяхте ме 🤣 каза го от имунологична гледна точка. Установена тромбофилия, предписана терапия и зелена светлина, независимо кой цикъл от аборта е минал. Аг-то си е отделно!

# 48
  • Мнения: 1 472
Момичета, може ли коментар на изследването (писах и в темата за тромбофилия, но и тук да питам) , дали терапията ми е удачна или ще променяме нещо....чак на 30.05.имам час за имунолог.
Какво означава завишен фибриноген ?

# 49
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, може ли коментар на изследването (писах и в темата за тромбофилия, но и тук да питам) , дали терапията ми е удачна или ще променяме нещо....чак на 30.05.имам час за имунолог.
Какво означава завишен фибриноген ?


Нали си бременна?
Референтните за бременни са други. Нормално е прш бременност фибриногена да е завишен

# 50
  • Мнения: 1 472
Да, при бременност е това...17г.с., но аз и идея си нямам какво означава, предния месец също беше завишен и не променихме терапията, та явно няма да е проблем...

# 51
  • София
  • Мнения: 10 642
Не, не е проблем, има още къде да се качва, в референтните за бременни си (втори триместър до 5,4г/л)

# 52
  • Мнения: 19
Здравейте,
В 8г.с. съм, първа бременност , без аборти, напълно безпроблемно зачеване, без болки, повръщане и т.н. АГ ми предложи да си пусна пакет изследвания в Геника за тромбофилия за всеки случай. От лабораторията ми пратиха резултатите :

Както се досещате в момента съм в нервна криза, голямо реване и т.н., а с гинеколожката ще се видя чак в понеделник. Моля ви , ако някой е наясно дали може да ми каже какво следва , какво да очаквам. Sad

# 53
  • Мнения: 6 294
Здравей.
   Успокой се, не е станало нищо страшно.
    Ако АГ прецени, ще ти назначи профилактично антикоагулантна терапия. Това че имаш някакви мутации не означава че непременно ще имаш проблем с бременността.
    Мутацията на MTHFR е свързана с намалено усвояване на вит В12 и фолиева к-на, за което ще ти назначат подходящи витамини  в метилирана форма.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 468
Vaaaa, нищо страшно не е станало.
Препоръчвам ти да си пуснеш изследвания на витамините Б9 (фолат) и Б12, и при ниски нива да приемаш единствено метилираните им форми. Също така е добре в 8-9 седмица да проследите кръвотока към бебето с доплер, за да си спокойна че всичко е наред. Изчакай спокойно прегледа с АГ и виж тя какво ще ти каже. При твоите мутации не е задължително да ти изпишат антикоагулантна терапия, но всичко зависи от развитието на бременността. Виж първа страница на темата за Тромбофилия - там има доста полезна информация. Успех!

# 55
  • Мнения: 19
Здравей.
   Успокой се, не е станало нищо страшно.
    Ако АГ прецени, ще ти назначи профилактично антикоагулантна терапия. Това че имаш някакви мутации не означава че непременно ще имаш проблем с бременността.
    Мутацията на MTHFR е свързана с намалено усвояване на вит В12 и фолиева к-на, за което ще ти назначат подходящи витамини  в метилирана форма.
Vaaaa, нищо страшно не е станало.
Препоръчвам ти да си пуснеш изследвания на витамините Б9 (фолат) и Б12, и при ниски нива да приемаш единствено метилираните им форми. Също така е добре в 8-9 седмица да проследите кръвотока към бебето с доплер, за да си спокойна че всичко е наред. Изчакай спокойно прегледа с АГ и виж тя какво ще ти каже. При твоите мутации не е задължително да ти изпишат антикоагулантна терапия, но всичко зависи от развитието на бременността. Виж първа страница на темата за Тромбофилия - там има доста полезна информация. Успех!

Благодаря, момичета,
Паниката ми отмина леко. Голяма криза беше сутринта . Подействахте ми много добре Simple Smile Ще си чакам понеделник и дано всичко е наред.

# 56
  • Мнения: 22
Момичета, съжалявам за дългия пост, но Ви моля за съвет какво да правя. 6 години естествени опити - нищо. От 9 месеца - посещения при репродуктивен лекар. След първо инвитро - само 1 яйцеклетка от 4 фоликула - забременях до 7 г.с. Във вторник изгубих бебето - мисед след спряна сърдечна дейност и вчера ми беше кюртажа Cry

За цялото това време точно преди инвитрото се сетиха да ми назначат имунологични изследвания при доц Русев. Оказаха се завишени нк клетки, ембриотоксини, повишени ТЛА, хетерозигот по мутанен алел на MTHFR 677 и фолат над 45, което е много.

Направих вливки октагам преди трансфера на 5 дневния бластоцист (4 дни преди него), до теста утрогестан 2*2, естрофем 2*1, аспирин протект — 1 всяка вечер, мета фолива к-на по 1 на ден и но шпа до 7 дни след трансфера.

След + тест  първа вливка интралипид, но ми направи впечатление, че лекарката ми включи фраксипарин 0,3 през ден чак на 5 г.с, а не както беше назначил доц Русев - веднага след положителен тест и то от 0,4. И продължи високата доза прогестерон, без да ми го изследва (после разбрах, че той допълнително сгъстявал кръвта).

Още на 6та седмица, на 6 май, усетих, че има нещо нередно. Отидох на спешен кабинет, там ме увериха, че сърцето бие и няма проблеми. На мен още тогава ми се стори много вяло сърцебиенето, но нали не съм лекар... 4 дни по-късно като си биех фраксипарина забелязах странни лилави съсиреци около мястото на убождането (до преди това нямах подобни), а в петък бебето е починало Cry

Та, момичета, къде сгреших? Възможно ли е тромбофилията да е убила бебето или моето нехайство да слушам повече моята лекарка, а не доц. Русев за фраксипарина? Възможно ли е фолатът, който уж е токсичен и в началото на бременността беше 35, да е причината. Или високият прилктин, за който лекарите имат противоречиви мнения (при положителния тест беше 1400, после 1800 и след като ембриончето е било вече мъртво - 2700). Забравих да спомена, че нямам проблеми с щитовидната жлеза, но ТСХ при положителния тест беше 2,9 и др Начев ми изписа профилактично лтирокс 25 мг, защото било хубаво да го поддържам до 2,5.

Според моята лекарка, бебето имало хромозомни увреждания, затова не е оцеляло. Дадох абортивен материал в генника и ще разбера дали е права. Но вътрешно нещо ме гложди, че пъзелът не е пълен.

Моля Ви помогнете ми.



# 57
  • София
  • Мнения: 7 468
Лори, съжалявам за случилото се.
Комбинацията от аспирин протект и Фраксипарин предизвиква лесна поява на синини и отоци.
Често се случва ранните загуби да са именно заради генетични проблеми, но може да има стотици други неща, които да повлияят. Високият пролактин също може да е проблем, както и високото ТСХ. Истината е че никой не може да каже какво е станало, можеш само да продължиш напред.
Поинтересувай се от предимплантационна диагностика - прави се генетично изследване на ембриона преди трансфер.
Направила си всичко необходимо. Не се самообвинявай.

# 58
  • Мнения: 22
Благодаря ти от сърце, delisardeli Heart
Ще взема още повече мерки за следващия път. И ПИД ще направя - можех и сега, но се притесних, че все пак може да навреди на бластоциста такава намеса, а беше само един.
За пролактина - аз си го поддържам висок, нямам аденом, но просто ми е във високи стойности. Преди трансфера пиех достинекс - четвъртинка на 7 дни и го бях смъкнала до 91 от 680, но след това доц Русев ми каза, че бил токсичен и го спрях. Не знам, може би при следваща бременност, дай Боже, да ми изпише някой бромокриптин - поне да не го мисля и това.
Сега ми е много празно - в буквален и преносен смисъл. Само си търся бебето, така че не знам как ще намеря сили да продължа напред. Всичко ми се струва толкова крехко. Възхищавам се на повечето от вас тук, че не се предавате. Може би това е смисълът да си майка.

И съветвам момичетата, които дълго време не успяват със забременяването, ако имат възможност, да отидат на имунолог и да си пуснат генетични изследвания. Така поне ще знаете от по-рано за евентуално такива проблеми и няма да загубите толкова време, колкото загубих аз. Не разчитайте само на репродуктивния специалист.

# 59
  • Мнения: 1 517
Съжалявам,Лори. И аз имам мисед в 9-10седмица (3 ти опит ин витро).
И моят съвет е да правите ПИД.
При мен,въпреки че съм само на 26,се оказа че само 3 ембриона от 7 са здрави. Въпреки това,след трансфер на 2 перфектни,чхг беше 0.
Винаги съм го казвала,казвам го и сега на теб. По-добре че е станало сега,отколкото в по-напреднала бременност (като 5-6) месец.
Съдбата си знае работата. Всичко ще се нареди,рано или късно.
Успех и само горе главата!:)

Общи условия

Активация на акаунт