Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 40 921
  • 797
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 8 579
Интересно🙄. Два пъти питах ОД за следващия преглед и един и същи отговор. Брекетите са сложени август месец, следващ преглед декември ако няма проблем.

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 19:08 от vita

# 346
  • Мнения: 1 882
Във Варна има ли въобще ортодонти, които да поставят метални брекети за по-малко от 3000 лв.?

# 347
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Интересно🙄. Два пъти питах ОД за следващия преглед и един и същи отговор. Брекетите са сложени август месец, следващ преглед декември ако няма проблем.
Доколкото знам при Деймън системата, се изисква по-рядко посещение на ортодонта, тъй като няма смяна на дъги. Вашите такива ли са?

# 348
  • Мнения: 8 579
Нямам представа какви са 😳. От най - евтините са, метални.

# 349
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен🙃От скоро и аз съм с брекети Деймън(метални самолигиращи).Посещенията ми са на месец и половина🙂

# 350
  • софия
  • Мнения: 25 648
Момичета, може ли да опишете какво е усещането след слагането на брекетите и след колко време свикнахте, и спряхте да ги усещате?
Знам, че е малко условно и индивидуално.

# 351
  • Мнения: 2 279
Момичета, може ли да опишете какво е усещането след слагането на брекетите и след колко време свикнахте, и спряхте да ги усещате?
Знам, че е малко условно и индивидуално.
За мен вторият ден от слагането беше най-болезнен. Първата една седмица ядях само меки храни. След 6 месеца спрях да ги усещам изобщо и можех да ям всичко вкл. и ядки, но внимателно.

# 352
  • София
  • Мнения: 1 763
За мен също втория и още 2-3 дни бях на картофено пюре и крем супи и средата на хляба.
Беше доста отдавна и вече съм забравила колко ме болеше.
По точната дума е силен дискомфорт.
Като най-неприятно в цялото си лечение аз бих посочила ластиците.
Така и не свикнах да ги нося.
Със стоперите(забравих точната дума)на долните 6ти зъби също трудно свикнах.

# 353
  • Мнения: 147
Включвам се с един малко глупав въпрос - как се мият зъбите? На малката предстои да й сложим и тя доста се притеснява от това..все пак не е като при телчетата, да се маха. Тя е първия човек с брекети в семейството, поне аз не помня друг, и затова никак не съм веща Confused

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 00:53 от naslada_99

# 354
  • Мнения: 367
На мен с миенето никога не ми е било трудно,и ортодонтката и всички зъболекари,при които съм ходила тогава ми казваха,че ги почиствам супер,а аз си ги миех както обикновено,не е нужно според мен детето да се притеснява.

# 355
  • Мнения: 1 557
Е, малко по-бавно е миенето в началото, аз четкам първо с електрическа четка около 3-4 Мин, после с една малка само над брекетите, тоест около венците, после интердентални, накрая конец, и наай-накрая вода за уста Grinning Изглежда сложно, но като се свикне с времето не отнема повече от 5-10 мин вечер. През деня, когато съм вкъщи, четкам набързо само с електрическата четка след хранене а навън нося само интердентална, ако някоя храна заседне из брекетите.
Не е трудно почистването и няма от какво да се притеснява детето, но няма и да е съвсем както преди.

# 356
  • Мнения: 101
Относно миенето на зъбите с и без брекети най-добре се измиват с ултразвукова четка. Силно я препоръчвам, въпреки, че съм я ползвала само с брекети все още.

# 357
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Най-силният дискомфорт с брекети е 2-3 ден и то се усеща само при хранене. Зъбите ти са изтръпнали, сякаш не са твоите, не знаеш на коя страна да ядеш, започват да ти се разраняват вътрешните страни на устните ... Обаче е период и минава Simple Smile Като не ядеш, нямаш проблеми. В този период хапваш само по-меки храни. За себе си мога да кажа, че очаквах да е много по-неприятно носенето на брекети, сега съжалявам, че не съм ги сложила по - рано. Не е трудно почистването, аз си купих зъбен душ и след четките задължително използвам и него. Замислям се за ултразвукова четка, но не знам дали е подходяща с брекетите или да изчакам, след като ги сваля.

# 358
  • София
  • Мнения: 30 204
здравейте,

търся мнение за Румяна Маринова. Прочетох едно добро мнение в темата. Дали някой е ходил скоро при нея?

# 359
  • Мнения: 126
Здравейте, някой посещавал ли е д - р Дамянова, гр. Варна?

Общи условия

Активация на акаунт