Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 40 762
  • 797
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 32
Аз също съм при Бъчваров и ми харесват резултатите, които виждам. Също така съм доволна от отношението му, внимателен е, освен това ми се обяснява всичко - какво да очаквам, какви са следващите стъпки и т.н. Simple Smile

Платих половината сума в началото, а останалата я плащам разсрочено.

# 61
  • Мнения: 36
alex7 Всеки наистина сам преценява себе си, аз не си одобрявах зъбите бях достатъчно мотивирана да го направя дори на "дърти" години, резултатът след брекетите при мен беше смятам отличен, сега съм ретайнери, които ще държа година и нещо. Факт е парите за ортодонтско лечение не са малко, времето също, но при моята промяна си струваше усилията и сега си се чудя защо чаках толкова време.

# 62
  • Мнения: 2 269
Само да вметна ритейнърите са за цял живот или поне до когато искате да имате прави зъби.

# 63
  • Мнения: 36
Auspicious, принципно е така, но аз след фиксираните ритайнери ще ползвам снемаеми, които ще се носят нощно време.

# 64
  • Мнения: 1 501
Аз пък разбирам, че при леки случаи ритейнърите не са за цял живот ? Има ли някой тук, на който не са му били предписани завинаги ?

# 65
  • Мнения: 2 269
Аз знам, че възрастта не е от значение за ритейнърите - и деца, и възрастни носят ритейнъри. Като престанат да носят винаги има размествания. То има размествания дори като носят ритейнъри, пък камо ли ако не носят. Зъбите са жив организъм, няма как постоянно да седят на едно място, най-малкото в процеса на стареене се променят нещата.

# 66
  • Мнения: 36
За леките случаи може и да е определен период от време с ритайнери, при мен не е толкова лек случая и доколкото разбрах като сложа снемаемите в началото ще е всяка вечер, след това през вечер докато стигна до два пъти седмично.

П.С. Понеже вече няколко човека ме помолиха да им пратя снимките преди/след ще ги кача тук, за по-бързо

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 15:12 от misssunshine81

# 67
  • Мнения: 2 269
За леките случаи може и да е определен период от време с ритайнери, при мен не е толкова лек случая и доколкото разбрах като сложа снемаемите в началото ще е всяка вечер, след това през вечер докато стигна до два пъти седмично.

П.С. Понеже вече няколко човека ме помолиха да им пратя снимките преди/след ще ги кача тук, за по-бързо


Страхотен резултат! Поздравления! Скоро ли си ги махнала? И имаш ли някакви вадени зъби? 

# 68
  • Мнения: 36
Мерси Auspicious и аз съм много доволна от резултата засега.Нямам ваден зъб, докторката ме спаси Simple Smile. Скоро ги свалих, сега съм ритайнъри.

# 69
  • Мнения: 2 269
Мерси Auspicious и аз съм много доволна от резултата засега.Нямам ваден зъб, докторката ме спаси Simple Smile. Скоро ги свалих, сега съм ритайнъри.
А сега с какви ритейнъри си? Дано резултатът си остане такъв, супер са! Simple Smile

# 70
  • Мнения: 36
С два фиксирани ритайнъра/отдолу и отгоре/.

# 71
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета,

Извинявайте, че нахълтвам така в последната Ви тема без да съм изчела всичко, но Ви моля за препоръка на ортодонт, който работи с алайнери на денталайн /български по немски лиценз/. Мисля, че в предходните теми Жаба Жабурана беше споделила, че нейните са от този тип, но не беше казала при кой стоматолог се е лекувала...
Благодаря предварително!

# 72
  • София
  • Мнения: 3 045
Здравейте, момичета,

Извинявайте, че нахълтвам така в последната Ви тема без да съм изчела всичко, но Ви моля за препоръка на ортодонт, който работи с алайнери на денталайн /български по немски лиценз/. Мисля, че в предходните теми Жаба Жабурана беше споделила, че нейните са от този тип, но не беше казала при кой стоматолог се е лекувала...
Благодаря предварително!
И мен ме интересуват.
Ще следя за отговори, че сме в процес на избор на ортодонт.

# 73
  • Мнения: 36
Момичета,внимавайте с алайнерите, когато проучвах покрай моята одисея с брекетите в Бг има много имитации на оригиналните прозрачни Invisalign, такива за по 1000-2000-3000, те се правят от обикновена пластмаса и нямат особен ефект. Истинските Invisalign вървяха на цени от 7000-9000, което ми дойде множко. Като цяло идеята за прозрачни брекети,които можеш да сваляш сама звучи супер,но чух спорни отзиви и заложих на по сигурното.

# 74
  • Мнения: 83
Аз говоря от гледна точка на човек,който е преминал през такова лечение, от което останах без добър контакт между горна и долна челюст. Усещането е ужасно, неестествено, сякаш не с съм с моите,а с изкуствени зъби. Още по време на лечението го усетих, но двама ортодона ми отказаха да ме поемат. Отделно,че бяха на коренно различни мнения как трябва да се процедира.

Простете, но ми е трудно да намеря мотивация за още едно лечение...

Общи условия

Активация на акаунт