Акушер - гинеколози Варна - 10

  • 83 608
  • 741
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 721
Здравейте , откриха ми 4см киста в десния яйчник и 3 по-малки в левия. Октри ми ги др.Сариев , някой премахвал ли е кисти при него?

# 496
  • Мнения: 21
На мен ми правиха амниоцентеза в Майчин дом в София. Във Варна ме надочиха към д-р Яков (дано не бъркам името) в Майчин дом. След проведената среща с него, бях категорична, че няма да позволя на този лекар да ме пипне!
Здравейте. Мен ме изпращат към доктор Анна Атанасова в Майчин Дом в Варна. Тя ще ми прави изследването. Не знам нищо за нея
Преди години загубих  близнаци ,бягай от Др. Яков . Отиди в София
Аз доколкото разбрах доктор Анна Атанасова ще ми прави това изследване

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 15:26 от AnMary

# 497
  • Мнения: 25 766
Преди години загубих  близнаци ,бягай от Др. Яков . Отиди в София

Аз доколкото разбрах доктор Анна Атанасова ще ми прави това изследване
отидете в София!
И дано всичко е наред и бебчето е добре.
Не губете време тук.

# 498
  • Мнения: 2 591
А резултатите от феталната морфология какви са? Има ли някакви отклонения (дебелина на гънката на вратлето, сърдечни пороци, липса на носна костица, промяна в долната челюст, разлика в дължините на дългите кости, кисти в мозъка )? Това също е много важно да се обсъди преди да се отиде на амниоцентеза,само на бхс не може да се разчита. И мен ме бяха засили към София, но аг-то, която ми водеше консултациите беше против. Според нея 2 от 100 амниоцентези водят до прекратяване на бременността и този риск е в пъти по-голям, отколкото появата на синдром на Даун. Успех и дано тревогите Ви са напразни!

# 499
  • Мнения: 21
А резултатите от феталната морфология какви са? Има ли някакви отклонения (дебелина на гънката на вратлето, сърдечни пороци, липса на носна костица, промяна в долната челюст, разлика в дължините на дългите кости, кисти в мозъка )? Това също е много важно да се обсъди преди да се отиде на амниоцентеза,само на бхс не може да се разчита. И мен ме бяха засили към София, но аг-то, която ми водеше консултациите беше против. Според нея 2 от 100 амниоцентези водят до прекратяване на бременността и този риск е в пъти по-голям, отколкото появата на синдром на Даун. Успех и дано тревогите Ви са напразни!

На 27. 07 ще ми направят това изследване фетална морфология. Аз утре влизам в 18 седмица, иначе предната седмица като бях при гинеколожката ми, каза че няма проблем с бебчо, че всичко си му е наред, нищо не му липсва... Започвам да си мисля че всичко е за пари направено, първото ми дете е на 7 години жива и здрава ми е. И нито съм правила такива изследвания нищо. А сега ще ни по бъркат от притеснение. Не мисля че е нормално

# 500
  • Мнения: 381
Доверете се на АГ-то си. Моят опит с втората ми бременност е същия. Отказах амниоцентеза след БХС. Оказва се, че важно е феталната морфология да се направи прецизно. Там също може да се видят от специалист някои отклонения. Аз направих и кардио ехография на плода. И там всичко беше наред. Ако трябва да пътувате до София по-добре в МЦ Фемина направете тези изследвания. Там са специалисти, които работят в Майчин дом основно. Те няма категорично да потвърдят или отхвърлят нуждата от амниоцентеза, но ще кажат дали виждат нещо притеснително. Моето мнение също е, че това е една машина за пари. Подобни отклонения при плода по-често се срещат при първа бременност.

# 501
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Ами не си правете никакви изследвания, щом е машина за пари... Това, че едно дете се е родило здраво без никакви изследвания какво гарантира за другото? Нищо. Медицината напредва, диагностичните методи се усъвършенстват. Ако искате се възползвате, ако не - никой не може да ви застави насила.

# 502
  • Мнения: 25 766
Ако не ви се пътува до София, имате и вариант пренатест. Скъп е, но е по сигурен.

# 503
  • Мнения: 21
Доверете се на АГ-то си. Моят опит с втората ми бременност е същия. Отказах амниоцентеза след БХС. Оказва се, че важно е феталната морфология да се направи прецизно. Там също може да се видят от специалист някои отклонения. Аз направих и кардио ехография на плода. И там всичко беше наред. Ако трябва да пътувате до София по-добре в МЦ Фемина направете тези изследвания. Там са специалисти, които работят в Майчин дом основно. Те няма категорично да потвърдят или отхвърлят нуждата от амниоцентеза, но ще кажат дали виждат нещо притеснително. Моето мнение също е, че това е една машина за пари. Подобни отклонения при плода по-често се срещат при първа бременност.
Благодаря ви за съвета ще попитам и ще видя какво ще ми кажат

# 504
  • Варна
  • Мнения: 1 601
Аз лично бих отишла при поне един от специалистите, за които има много положителни мнения за фетална морфология. Аз бях с първи лош и втори много лош резултат от скрининг, но когато са направени и двата, изчисляват интегриран резултат, който вече е с доста по-висок процент вероятност. Интегрираният ми резултат беше с препоръка за фетална морфология. Аз лично бих се доверила на Балев, но има и много добри отзиви за Цонев, както и за Стоилов(ако не бъркам името) в Добрич. Давидков, ако не сте го посещавала досега, ще ви изчете дълга назидателна лекция и ще ви таксува между 200 и 300 лева, иначе ще бъде обстоен прегледът. Пренатестът е скъпо начинание(около 1000 лева поне мисля), при съмнение, се налага отново амниоцентеза. Но не я правете, ако няма поне от двама водещи и независими специалиста показание за нея, рискът от загуба на плода е много висок. Моя позната така загуби здраво дете, в Майчин дом, не знам обаче при Яков ли беше. Балев ми е казвал, че само с фетална не може на 100 процента да се отхвърли Даун, но има основни показатели, по които може да се съди какъв е рискът. Според Давидков, той може да каже почти на 100 процента, наистина обясни ни доста детайлно и си тръгнах убедена, че детето е здраво. Балев не обяснява, но е важното той какво вижда. И за него детето беше здраво. Детето е здраво. Успех и дано всичко бъде наред, стресът от подобни решения не е малък, дано отпаднат притесненията.

# 505
  • Варна
  • Мнения: 1 214
При Пренатест няма съмнения. По-добре си направете Пренатест Simple Smile

# 506
  • Мнения: 25 766
При Пренатест няма съмнения. По-добре си направете Пренатест Simple Smile
Специално за даун, дава 100% и не се налага амниоцентеза.
Миналата година цената беше около 900лв, сега не знам.

# 507
  • Варна
  • Мнения: 1 214
При Пренатест няма съмнения. По-добре си направете Пренатест Simple Smile
Специално за даун, дава 100% и не се налага амниоцентеза.
Миналата година цената беше около 900лв, сега не знам.

Мисля, че около 600-700 лева. Аз съм си правила пълния пакет, но в случая и само Даун е подходящо да се направи.

# 508
  • Варна
  • Мнения: 1 601
Така го рекламират, но не е 100 процента сигурност. Има регистрирани случаи на грешна диагноза с пренатест, не в България. Отделно резултатът зависи как ще бъде точно взет материала, има условности. Ако се постави диагноза Даун с тест, едва ли ще прекратите бременност без амниоцентеза. Четох доста покрай нашите тревоги, разбира се, само гинеколог с опит, който не получава процент от теста, може да даде обективно мнение.

# 509
  • Мнения: 439
При Пренатест няма съмнения. По-добре си направете Пренатест Simple Smile
Специално за даун, дава 100% и не се налага амниоцентеза.
Миналата година цената беше около 900лв, сега не знам.
Цената е 500лв,ако се направи само за Даун.

Общи условия

Активация на акаунт