В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!

  • 35 322
  • 726
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Колан може след месец, но по няколко часа на ден 1-2, за да не заленяват мускулите. Поне така ми казаха, но и аз няма да ползвам.
За буденето през нощта, всички така ме съветваха, но детето не качваше (мъничка си върви и качи само 860гр първия месец) и започнах да я храня спяща, сега вече я оставям да спи, но понякога не издържа 6 часа, снощи стана на 4 и тя така, не плаче, ами тъжно пъшка в леглото и се върти.

DianaG, 860 гр от раждането или от изписването? Понеже ако е от раждането ми се вижда даже доста добре. Моята се роди 3450 и на 30. ден беше 4,190, т.е. 740 грама отгоре и педи каза, че наддава перфектно, а и видимо е доста наедряла.

# 571
  • София
  • Мнения: 4 015
Спящо бебе аз не будя.

# 572
  • Мнения: 990
Ами като е с жълтеница или като на DianaG поспаливо се налага да го будиш,това че като огладнее ще стане хич не важи за всички бебета.Тия дни точно четох,че едно момиче беше писала и тя,че няма да го буди,оказало се от поспаливите бебоци и бяха ги вкарали в болница,че беше свалило теглото много.Ако бебето става поне 6-7 пъти да яде няма нужда да го будите,ама моя пън не става толкова,хем го будя и пак не успявам винаги.Вчвра последно яде в 21:30 и успях да го събудя за храненето в 6:30 и то пак със зор.

# 573
  • София
  • Мнения: 5 786
Да се озкажа и аз за кърменето.
И според мен трябва да изхвърлите часовниците и да предлагате втора гърда ако бебето не се е наяло от първата. Задната кърма е по хранителна и ако то суче бавно и яде само предната кърма, ще наддава бавно.
Четейки ви за коликите,  реших и аз да пробвам БиоАмика. До сега давам Лефакс и Биогая, но правех така че вечер и през нощта да ги приема поне малко да спя нощем. Но сега през деня много плаче, та за през деня ще е Амиката.

# 574
  • Мнения: 508
И моето бебе е поспаливо. Как ги будите?
Аз събличам само по боди, гъделичкам, говоря, но понякога и това не помага.

# 575
  • Мнения: 990
И аз го преобличам,направо гол го свалям,ако трябва.Сменявсм памперса,мокра го с кърпичка по крачетата,с памуче личицето,гъделичкам крачетата и коремчето и ако пробвам всичките тия неща и не стане,ко е последното хранене го оставям до сутринта.Ако ли не го оставям за малко и почвам наново с всичко...виж банята помага винаги.
П.п. ако ти заспива както го храниш,засечи на колко време се унася стабилно и го сменявай от гърда на гърда 1-2 по-малко.Моя изкарва 6 минути и на всеки 5 го махам от гърдата и го тормозя малко да се  разсъни и да почне да търси ядене,иначе заспи ли...няма кой да го събуди повече.

# 576
  • Мнения: 5 563
И аз го закачам, гъделичкам го, говоря му и се събужда. Също  сменям гърдата, където струята е по-силна и той започва да яде отново.

# 577
  • Мнения: 179
860 от изписвянето. Роди се 2800 изписаха ни 2580 на 1 месец беше 3440, сега е почти 4 кг. Значи за 2 седмици е качила  към 500 което е по-добре, ама сега хапва по-стабилно и сама се буди. А ако гледаме теглото от раждане направо е под долна граница, демек недохранена. Ама и е дребничка, като гледам другите бебета на същата възраст какви са главуни в сравнение с нея и ми се струва, че е вечно гладна..
Колан може след месец, но по няколко часа на ден 1-2, за да не заленяват мускулите. Поне така ми казаха, но и аз няма да ползвам.
За буденето през нощта, всички така ме съветваха, но детето не качваше (мъничка си върви и качи само 860гр първия месец) и започнах да я храня спяща, сега вече я оставям да спи, но понякога не издържа 6 часа, снощи стана на 4 и тя така, не плаче, ами тъжно пъшка в леглото и се върти.

DianaG, 860 гр от раждането или от изписването? Понеже ако е от раждането ми се вижда даже доста добре. Моята се роди 3450 и на 30. ден беше 4,190, т.е. 740 грама отгоре и педи каза, че наддава перфектно, а и видимо е доста наедряла.

# 578
  • София
  • Мнения: 856
DianaG, недей сравнява детето с другите. Така както описваш мерките ХИч не е дребничка. Моето първо дете качваше по 300 грама, но си беше живичка и пълнеше пампитата. Само първия месец се поддавах на психарията да я меря преди и след хранене. До първи клас беше под “нормите”, ела сега да я видиш-маркуч и то не кльощав маркуч. До първи клас си носеше панталонките за 2-3 годишни. Сега е на 9 и купувам панталонки За 11-12 г.
Сега на младежа въобще не му се впрягам. Той на 1 м. беше качил 850 гр от изписването( 600 от раждането) и много се зарадвах. Стори ми се много добре.

# 579
  • Мнения: 990
Момичета помагайте.Криси започна да се дави много като яде,вчера посиня,докато се изкашля,така и не успях да го изкашлям и започнах да го щипа,че да заплаче...Днес ми се задави по-леко,2 пъти...много силна струя започва да тече по някое време и той не може да смогне да преглъща и се задавя.Някой да даде някакъв съвет как да не тече тая струя силно или нещо,което да го предпазва да не му изтича в устата.Мислех за протектор за зърна,обаче тези които намерих все са с голямо дупки и няма файда...

# 580
  • Мнения: 96
Може да пробваш да цедиш малко преди кърмене, за да намалиш струята

# 581
  • Мнения: 179
Протектора спира малко, но ако гърдата е препълнена пак тече по много. И моя съвет е да изцеждаш първо, за да не е пълна гърдата, аз през нощта и сутрин цедя около 20-30 мл, за да не се дави детето, че тогава винаги са ми препълнени. И моята много се дави и се захшасва и спира да диша докато яде, изчаквай малко преди да започнеш да щипеш, те имат рефлекс и се изкашлят сами в повечето случаи.

# 582
  • София
  • Мнения: 5 786
Не е засължително от препълнена гърда да тече силно, зависи как е засмукало бебето и ако точно тогава слиза кърма, струята е силна. Пробвай да кърмиш облегната назад. В такива случая заемам полу легнало положение.

# 583
  • Мнения: 990
Така почнах да го храня,обаче сега филма е дали успява да яде така...това кърмене е много стресиращо било.
Иначе,аз не си усещам гърдите напрегнати,освен сутрин,че вечер не го храня.Та самата струя е петорна и от това се дави,не е в началото,може и към края да пръсне и той не смогва да преглъща,та сега се облягам и кърмя и като го чуя да преглъща много му дърпам гърдата.През останалото време не се чува как преглъща и за това се чудя все дали яде.По-рано мислех,че като не го чувам не яде,ама като бяхме на пробно кърмене се оказа,че и тогава яде и то 80 милилитра за 15 минути.

# 584
  • Мнения: 620
И аз да се включа - кърмене на поискване, още повече за толкова малки бебета, е когато бебето поиска или когато мама поиска. Аз също мисля, че воденето по бебето е най-добрия вариант, защото всяко човече си е индивидуално, но разбира се мама трябва да се намесва от време на време, докато влезнат нещата в ритъм. Освен това бебче иска гърда не само за ядене, но и за успокоение и когато нещо го боли.
Жълтеницата преминава с наакано, така че колкото повече яде и цапа памперсите, толкова по-бързо ще мине жълтеницата. Затова е добре, когато се успиват от нея да се будят в началото, това ме посъветваха още от родилния дом.
Относно силната струя и аз смятам, че ще помогне кърмене полулегнала назад.
Моят синковец също има една дълга пауза през нощта около четири-пет часа, през които не мога да го събудя, но все пак гледам да имаме и едно нощно хранене поне.
Гърдите ги сменям в едно хранене, но той засега суче дълго.

Общи условия

Активация на акаунт