Епилепсия - ТЕМА 26

  • 47 503
  • 721
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Здравейте, може ли майките, които вече са ходили до Турция да споделят опит и цени.Интересувам се от резонанс, 24-часово ЕЕГ и преглед. Из темите поподнах на препоръки за д-р Биназ.
Също така има ли някой от вас , който да е ходил на ПЕТ скенер и как седи въпроса там?
И последен въпрос има ли определен медикамент, който влия най-добре при огнищна епилепсия?
Предварително благодаря!

Поздарви,
Привет,
Под огнище обикновено имат предвид т.нар. фокус, т.е. мястото от което започват пристъпите. Аз изчетох какво се е случвало със сина ви и до известна степен началото е било като при нас. В нашия случай обаче в началото епилепсията изглеждаше овладяна, но се оказа че не е и се разви към по-лоша. В крайна сметка с въвеждането на Ламиктал нещата започнаха да се подобряват и се надявам да стигнем до пълно спиране на пристъпите.
Отделно ходихме в Анадолу медикал, направихме 12-часово ЕЕГ и консултация с д-р Чому. В нашия случай не отхвърлиха като погрешно лечението на проф. Иванов, а напротив - подкрепиха го. Включително и за въвеждането на Ламиктал. Така че за нас положителното от там беше ЕЕГ-то, което е с много високо качество, дават го на диск и не е просто хартиена разпечатка. Много хубав резонанс ни направиха тук в Пловдив, но с упойка задължително, за да се види ясно всичко. Пиши ако те интересува нещо по-подробно.

# 106
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! Нова съм изобщо и в темата и в бг мама. Честно казано незная откъде да започна - може би с настоящия ми проблем, защото не мога да го разреша към момента. От 2 седмици търся по тел. да запиша час в Юник в Пловдив при д-р Иванов и не успявам. Миналата седмица даваше само заето. Сега казва, че номера е непълен или изключен. Знам, че се звъни само в понеделник и сряда.Ако някой има информация, моля да ми помогне.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Здравейте на всички! Нова съм изобщо и в темата и в бг мама. Честно казано незная откъде да започна - може би с настоящия ми проблем, защото не мога да го разреша към момента. От 2 седмици търся по тел. да запиша час в Юник в Пловдив при д-р Иванов и не успявам. Миналата седмица даваше само заето. Сега казва, че номера е непълен или изключен. Знам, че се звъни само в понеделник и сряда.Ако някой има информация, моля да ми помогне.
Последните понеделник и сряда от месеца за следващия месец. Освен това беше в отпуск до колкото знам последните 10-ина дни поне.

# 108
  • Мнения: 2
Много ви благодаря!

# 109
  • София
  • Мнения: 1 891
Аз ви чета,но днес се включвам по лош повод.Синът ми преди 3 години направи два големи припадъка и започнахме лечение при доц.Алексиев.Три години нямаше никакъв проблем,даже наскоро правихме ниво на валпроат-беше 63.Докторът каза,че е ниско малко,но няма да му вдигне дозата,защото предпочитал да работи с ниски такива.Та тази година след прекаран грип направи припадък,после втори,а днес -трети. И тук е молбата ми ,имах свещички диазепам,но те три години стояха в хладилника и ги хвърлих,а сега са ми нужни,имам и рецепта, обикновена е ,но нямам на кой да я дам.Ако има някой да ми съдейства,много ще съм благодарна,страшно ми е напрегнато така.

# 110
  • София
  • Мнения: 307
Аз ви чета,но днес се включвам по лош повод.Синът ми преди 3 години направи два големи припадъка и започнахме лечение при доц.Алексиев.Три години нямаше никакъв проблем,даже наскоро правихме ниво на валпроат-беше 63.Докторът каза,че е ниско малко,но няма да му вдигне дозата,защото предпочитал да работи с ниски такива.Та тази година след прекаран грип направи припадък,после втори,а днес -трети. И тук е молбата ми ,имах свещички диазепам,но те три години стояха в хладилника и ги хвърлих,а сега са ми нужни,имам и рецепта, обикновена е ,но нямам на кой да я дам.Ако има някой да ми съдейства,много ще съм благодарна,страшно ми е напрегнато така.
От колко милиграма ви трябват свещички? Имам 5-6 от 10мг. Примерчно две ще ви дам.
На вас ви трябва зелена рецепта, която може да ви издаде личния лекар и важи 7 дни. В аптека Ерудита ще ви ги направят в рамките на деня.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 891
Благодарности на Zenda ,която откликна на молбата ми!

# 112
  • Мнения: 43
Здравейте, дъщеря ми има огнищна епилепсия, до сега беше само на конвулекс, но при нов гърч ни казаха да включим и репидент, имате ли информация за това лекарство, как се отразява на децата? Страх ме е да не и става зле от него, конвулекса и действаше добре, но продължава да си прави през месец, два пристъпи?

# 113
  • Мнения: 1 976
Нямам информация за това лекарство, но искам да попитам проверили ли сте нивото на валпроата. Да не би да е ниско?

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Здравейте, дъщеря ми има огнищна епилепсия, до сега беше само на конвулекс, но при нов гърч ни казаха да включим и репидент, имате ли информация за това лекарство, как се отразява на децата? Страх ме е да не и става зле от него, конвулекса и действаше добре, но продължава да си прави през месец, два пристъпи?
Може би имате предвид Репитенд?

# 115
  • Мнения: 43
Здравейте, дъщеря ми има огнищна епилепсия, до сега беше само на конвулекс, но при нов гърч ни казаха да включим и репидент, имате ли информация за това лекарство, как се отразява на децата? Страх ме е да не и става зле от него, конвулекса и действаше добре, но продължава да си прави през месец, два пристъпи?
Може би имате предвид Репитенд?

Да, това лекарство имам впредвид.

Нямам информация за това лекарство, но искам да попитам проверили ли сте нивото на валпроата. Да не би да е ниско?

Да, преди месец беше близо до долна граница, вдигнаха и дозата и казаха, че за кг.това е максимума за нея, затова при нов гърч ме посъветваха да включа другото лекарство и общо взето ще бъде на 2 лекарства. Аз искам малко да отложа въвеждането на другото. 
От месец януари до сега е направила общо 4 гърча, през 2 месеца, като последния беше през 1 .

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 13:53 от AnMary

# 116
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 740
Аз искам да попитам има ли дечица със РАС, които взимат Депакин?
Как им се отразява има ли зачестяване на аутистичните прояви или се подобряват?Невролозите ми казаха , че поведението можело да се подобри ,което ми се стори нелогично малко .

# 117
  • Мнения: 21
Здравейте,
има ли някой друг, който ползва или е ползвал фризиум? Имам няколко въпроса?
Моля пишете ми на лични.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Да, това лекарство имам впредвид.
Ами има хора, които нямат никакви странични ефекти, има и такива, които имат. Моя син в началото имаше и го спряха, но после с много по-бавно въвеждане и нямаше проблеми. В момента взима хапчета Левитарацетам, вместо сироп Репитенд, тъй като на вкус му е гаден, а и трудно се носи доза ако се ходи някъде.
По-добре давайте каквото казват, че да има пристъпи е по-лошо.

# 119
  • Мнения: 732
Момичета,някоя от вас пускала ли е детето си на лагер само(без придружител).Децата ми тренират фехтовка и ще имат спортен лагер,та съм в дилема да ги пратя ли сами.Малкия откак е с епи спи с мен.Какво мислите,споделете опит ,моля ви!

Общи условия

Активация на акаунт