Епилепсия - ТЕМА 26

  • 48 825
  • 721
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 171
Пие Ламиктал 100. Не могат да намерят никакъв. В малките градове е така за съжаление. До сега нямах проблем, но ми казаха , че в складовете от където получават доставките нямат. Дано успеят да намерят, че съм в паника.
Преди малко питах в произволна Марешки и имаха налични от 100 мг.

# 226
  • Мнения: 776
Благодаря ви момичета.

# 227
  • Мнения: 67
Здравейте,пише ви една притеснена мама.Досега само четях,но имам много въпроси ,на които нямам отговор и реших да потърся отговорите им тук,ако не тях,поне малко подкрепа.Детето ми (2предиг и 8 месеца)преди  около три седмици започна да получава абсанси(като тогава аз не знаех,че това,което прави се нарича така).Започвахме да търсим лекар.Направихме му ПКК,като тромбоцитите се оказа 126 при долна граница 140.Той беше малко болен тогава.Една лекарка ни каза,че не било от инфекцията,а невроложката каза,че при инфекции също падали.Направихме и ЕЕГ к се оказа,че има епилепсия,но невроложката ни каза,че не е типичната абсанса епилепсия(която започвала след 4 год.възраст)защото има някакъв вид реакция по време на пристъпа,а и леко се накланя напред докато го прави.На ЕЕГ излезе -нормална основна активност,провокирана от ФС спонтанна огнищна активност от високи бавни вълни в дясно задмозъчно със синхронизация.Иктален запис от абсанс с генер.бързи комплекси.Това е сл8жна материя за мен и честно казано не знам какво означава.Изписа  Конвулекс и ни каза да си записваме пристъпите.Не знам дали защото започнахме да ги следим ,дали защото още не е  започнало да действа лекарството,дали е възможно да е от лекарството,но пристъпите зачестиха.Кога трябва да намалеят поне,за да знам,че е точното лечение?Пием Конвулекса трети ден,от утре дозата се увеличава за още 3 дена и после започваме по 3×3 мл.Като след 20 дни ако има и 1 пристъп ни каза да и се обадим ,за да увеличи дозата.Притесни ни факта,че днес по време пна 2 пристъпа се напишка.А това досега не се е случвало.Каза ни след 2 месеца ,ЯМР,ЕЕГ,ПКК -АСАТ,АЛАТ И ГГТ.За мен това време е безкрайност.Не знам защо чак тогава ЯМР.Тя първо каза,че трябва по -скоро да го направим,после кат оразгледа ЕЕГ  каза,че не е тлкова спешно Не знам какво да си мисля и какво да правя😢😢😢

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 15:02 от lene

# 228
  • Мнения: 2 345
lele, едва ли е от конвулекса, според мен, но все пак не съм лекар. Напълно е възможно от повечето внимание, което обръщате, да ви се струва че са повече. ЯМР ние така и не направихме, а е с епи от 3 години, мен лично ме е страх как ще понесе упойката. Кръвната картина + АСАТ и АЛАТ може и по-скоро да ги направите, като следете тромбоцитите, при положение че скоро са били под нормата, възможно е и от конвулекса да паднат под норма. Колко килограма е детето?

# 229
  • Мнения: 67
bebok_86 , детето ми е 16 кг. Наистина не знам дали си въобразяваме,но вчера абсансите стигнаха 74.Опасявам се от голям припадък.Кога трябва да започне действието на Конвулекса? Изследванията мислим да ги направим след около 2-3 седмици,за да знаем как вървят нещата.Искам да попитам на колко дни болничен имам право,защото бях 3 дни болничен (сряда,четвъртък и петък),в понеделник и вторник съм 2 дни отпуск,но после кой ще ми гледа детето?Невроложката каза,да не бързаме с яслата,поне 20 дни да остане у нас.

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 171
40 дни годишно е болничния, след това се минава през комисия

# 231
  • Мнения: 2 345
Дъщеря ми е 18 кг и от един месец е на 3х3 мл. Каза ли ви кога да изследвате концентрацията на конвулекса?
Болничните са 40 от ЛЛ + 20 от комисия, това изплаща НОИ, от там насетне са само за оправдаване на отсъствието от работа.

# 232
  • Мнения: 67
Дъщеря ми е 18 кг и от един месец е на 3х3 мл. Каза ли ви кога да изследвате концентрацията на конвулекса?
Болничните са 40 от ЛЛ + 20 от комисия, това изплаща НОИ, от там насетне са само за оправдаване на отсъствието от работа.
Не е казвала кога да го изследваме,само обясни,че ще се изследва.След 2 месеца ще сме на преглед.
За болничния знам,че общо е 40 дни за годината,но това е с прекъсване.Мен ме интересува сега как мога да взема повече дни непрекъснат болничен,за да не го пускам на ясла,поне докато намалеят или дай Боже спрат пристъпите.Така ни посъветва и невроложката.

# 233
  • Мнения: 1 989
Здравейте, синът ми (на 3г.) е на контролно ЕЕГ на 13-ти, но е с ларингит. В сряда вечерта вдигна температура, в четвъртък и петък продължи, като не допускахме да надвиши 37. 7-8. Вчера и днес не е качвал, но се притеснявам дали ще се отрази на ЕЕГ-то. Как мислите, ще е минало ли достатъчно време, за да не окаже влияние?

# 234
  • София
  • Мнения: 1 276
Една седмица поне трябва да е напълно здраво детето, така ми е казала нашата лекарка.

# 235
  • Мнения: 1 989
Благодаря за отговора. Да е здраво или да не е вдигало температура? Не знам дали до 2-3 дни ще се оправи напълно, а контролата се пада другата сряда. Много трудно записвам часове. Ако не отиде на 13-ти, ще остане най- рано за декември, даже си мисля, че може и за догодина предвид празниците, а последното ЕЕГ беше през февруари.

# 236
  • Мнения: 9 951
Ако сте ходили при провинциален невролог, със 74 абсанса на ден, и ви е дал само конвулекс, аз бих постъпила в детската болница на бул. Цар Борис. Там са доста добри специалисти, и ще съм по-спокойна.

# 237
  • София
  • Мнения: 1 276
Моя беше с хрема, нямаше температура. Лекарката каза, че това ще се отрази на еег-то.
Това със записването на часове за след много време е ужасно. Аз почнах да записвам по два часа през две седмици. Ако мине на първия отказвам втория.

# 238
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Стига да няма температура и кашлица (защото при кашлянето ще има артефакти в еег-то) няма проблем да го направите. Мойта много пъти е била с хрема на еег и не се е отразявало.
Веднъж при вирусна инфекция с лека температура, въпреки свалянето на температурата поведението на детето много се промени, изглеждаше като надрусана, халюцинираше абе изобщо лоша работа. Тогава направихме спешно ЕЕГ-ТА и се оказа че детето е в неконвулсивен статус.  Питах лекаря дали измененията в еег-то може да са от миналата инфекция, но той ми каза че не са от нея, а по скоро вируса е отключил статуса. Но детето наистина беше зле, с много малки пристъпи и неориентирано, и като говореше заваляше думите като цяло изглеждаше като надрусана или пияна.
Скрит текст:






Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 14:21 от AnMary

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 171
Моя е с хрема и днес е на ЕЕГ та и аз ще ви споделя. Незнам как е при вас, но сина ми точно преди разболяването и в първите му дни е рубриката гол след гол с пристъпите.

Общи условия

Активация на акаунт