Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 20

  • 21 237
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 633
Ая, на 5 месеца стана преди няколко дни. Храня го на поискване. Понеже прави много големи нощни паузи напоследък, наваксва с яденето през деня - на час и половина-два-три

# 76
  • Мнения: 241
А в каква поза го кърмиш нощем? Той, че заспива след добавката не е чудно, тя не е кърма, обработва се по-трудно и съответно спят повече време.
Той се успокоява и заспива, но не изкарва повече от 3 часа до следващо хранене. Все пак добавката е само една част от дозата му.
Кърмя го само легнала, защото не харесва едната гърда и ги сменям уж да не се усети, но пак се опъва на нея. Рита, ръкомаха, върти се.
Добавката давам гушнат в мен полу изправен и си заспива. А легнал не заспива ако не е сит.
Някои дни кърмя буквално през час и не се увеличава кърмата.
А с първото  дете течах, но беше лакомо.
А сега и 24 часа да виси на гърда, като се върти и  суче неспокойно как да се увеличи кърмата. Така си тръгна отначало, така си се мъчим вече 4 месеца.

# 77
  • Мнения: 1 071
Здравейте, бебето е на 9 дни. От самото начало много бързо се изморява на гърда. Съответно започнах да се цедя и да дохранвам и ам. Общо взето се вкарах в омагьосан кръг. Спрях да предлагам гърда, тъй като тя няма желание.
Личната ми лекарка каза задължително да я спра от шишето и да я слагам сама на гърда. Да, обаче суче 3-4 пъти и заспи. После лапа юмручета, пак суче 3 пъти и заспи.
Как да процедирам? На изцеждане цедя между 60-90 мл от двете гърди.
Вече се отчаях. Имам чувството,че всичко се обърка...

# 78
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 445
Честито бебе! Послушайте личната лекарка! Изморително е и ще отнеме известно време, но трябва постоянство около седмица-две и ще се получи. Прочетете последните няколко страници също!

# 79
  • Мнения: 6 570
В началото малките бебета се изморяват бързо и като цяло е едно висене на гърда. Заспиват, събуждат се, хапнат малко и пак заспиват. Може да се опитате да го разбуждате с пощипване, миене на дупе на чешмата, смяна на памперса. Освен това спят на гърдите и защото имат нужда от близост. Зареждате се с търпение, нещо за хапване, книга или филм и така.

# 80
  • Мнения: 7 776
Шийла,
Е нормално е за малко бебе да не прави големи паузи. Кърмените бебета хапват често през нощта. Не всички спят по цяла нощ. Щерка ми имаше много кратък период на 6-7 часов непрекъснат сън, който със захранването свърши. И на годинка пак си хапва стабилно през нощта, сигурно са поне 3 хранения, ако не повече, но аз спя с нея и кърмя в просъница.
Щом кърмиш легнала, защо не оставиш детето на леглото при теб? Няколко нощи ще цока по цяла нощ (ако не даваш добавката),но това ще увеличи кърмата и ще я регулира според нуждата на детето.
Докато се дава добавка, няма как да се увеличи кърмата. Просто няма как да стане. Принцът е премахването на кърма -> стимулира производството на кърма. Трябва да суче или ти да си с помпата на всеки час и половина,за да се стимулира това производството. Добавката прави обратното,колкото повече даваш, с толкова повече намалява кърмата, защото го няма сигнала "искам още кърма".
Важно е и какво шише се ползва. Аз съм казвала безброй пъти,че Медела са шишетата за добавка, защото бебе трябва да изсуче като от зърно млякото, трудоемко е. А когато не е така, бебето винаги ще предпочете лесното, именно шишето. Бебето да се фрустрира от гърдата, ако шишето му пуска лесно мляко, а гърдата не. Така,че препоръчвам съответното шише Калма. Твърдо съм за него.
Пробвай с намаляване на количеството добавка и пробвай да спиш с бебето през това време, за да може да се махне добавката. И не се фиксирай толкова върху кэрменето и нон стоп висенето на гърда, гледай филм, сериал, чети книжка, защото изнервянето не помага.
Monamour, темата в момента е 5 страници. В които обсъждаме подобен на вашия казус, прочетете я за да не се повтаряме постоянно. За сега ще кажа, че имате рядко срещан свестен педиатър.

# 81
  • Г. О.
  • Мнения: 1 736
Момичета, мога ли да ползвам Ламизил спрей по време на кърмене? На листовката пише да не се приема от бременни и кърмещи, а лекарят ми каза, че няма проблем. Обърках се..

# 82
  • Мнения: 241
Благодаря за подкрепата, момичета.  Тази вечер бебето заспа без добавка с много настояване да стои на гърда и въпреки въртенето му.

# 83
  • Мнения: 9
Здравейте,
Родих преди 2 дни, давам гърдите още от родилната зала. В момента зърната много ме болят. днес като ме стиснаха и излезе малко прозрачна течност. Това коластра ли е? Чудя се кога ще се появи млякото, защото доста ме болят зърната вече. тук всички ми казват, че е нормално да болят в началото, защото досега не са подлагани на пособно нещо.
Тези няколко капки, които се появиха дали са достатъчни, за да се нахрани? Днес стоя 10 мин на едната гърда, почти 10 мин на другата преди да заспи,  заспа, след малко се събуди и си ядеше ръцете, което ми се стори за знак на глад. Пробвах пак да дам гърда, и пак ядене на ръце и неспокойство.
Не съм много сигурна, дали има нещо в гърдите, не ги усешам твърди и напрегнати.
Може ли да се ускори идването на млякото? 
Не съм сигурна как да процедирам Sad

# 84
  • София
  • Мнения: 1 039
Кърмиш на всяко "мрън", независимо, че е през 10 минути. Независимо, че вероятно в болницата ти казват, че така не се прави. И да, в началото са достатъчни няколко капки, но за да се увеличи бебето трябва да е на гърда, когато покаже признаци на глад, независимо какво показва часовника.

За болезнени зърна - мажи с ланолин след всяко кърмене и стои гола колкото можеш повече.

НефертитиЯ, провери в e-lactancia по активна съставка.

# 85
  • Мнения: 4 518
Здравейте,
Родих преди 2 дни, давам гърдите още от родилната зала. В момента зърната много ме болят. днес като ме стиснаха и излезе малко прозрачна течност. Това коластра ли е? Чудя се кога ще се появи млякото, защото доста ме болят зърната вече. тук всички ми казват, че е нормално да болят в началото, защото досега не са подлагани на пособно нещо.
Тези няколко капки, които се появиха дали са достатъчни, за да се нахрани? Днес стоя 10 мин на едната гърда, почти 10 мин на другата преди да заспи,  заспа, след малко се събуди и си ядеше ръцете, което ми се стори за знак на глад. Пробвах пак да дам гърда, и пак ядене на ръце и неспокойство.
Не съм много сигурна, дали има нещо в гърдите, не ги усешам твърди и напрегнати.
Може ли да се ускори идването на млякото? 
Не съм сигурна как да процедирам Sad
Честито бебе!
Прозрачната течност надали е коластра, коластрата е жълтеникава. Гърдите вероятно ще се напълнят към 3-4-ти ден след раждането, но до тогава има коластра, която е много важна за бебето, така че давайте гърда. Новородено бебенце се наяжда с няколко лъжички.
Зърната болят в началото и е неприятно, но отминава. Добре е да сте сигурна, че слагате бебето правилно на гърда и захапва добре. Ако захапката е добре, то тогава остава да мажете с ланолин и да ходите гола колкото може повече (наистина помага), това са го написали вече. При засукване е нормално да боли около 30 сек и след това би трябвало да не боли, ако боли през цялото време е добре да викнете консултант, за да коригира позата за кърмене.
Продължавайте да предлагате гърда, когато бебето има нужда, дори това да е постоянно. Друга работа в болницата нямате, така че кърмете си и не го мислете много.

# 86
  • Мнения: 7 776
НефертитиЯ, може, проверих го, съвместимо е. Как е бебчо, как върви кърменето? Ако помня добре и ти имаше поспаланче?
Санти, добре дошла в темата. Аз само да допълня момичетата. Да, в началото са капки, постепенно ще се увеличи, не се тревожи и болката ще отмине. Важно е да свериш дали правилно засуква. Трябва устничките да обхващат хубаво зърното и част от ареолата. В първи пост на темата има снимка как изглежда правилно засукване. Има и клипчета с пози, разгледай ги. Правилно си усетила,че като си яде ръчичките е симптом на глад, 1-2 страници назад слагах снимка и на симптомите на глад, разгледай ги. Предлагай и двете гърди на хранене, дръж бебето колкото иска (око са ти кадали, че трябва да седи примерно 10 минути, няча такова нещо и е грешно, държи се докато пусне само или заспи) в болницата едва ли ще можеш на всяко мрън да предлагаш, но като се прибереш вкъщи, кърми на поискване и така най-бързо ще се регулира кърмата.
Шийла, супер, продължавай все така, кураж,ще стане!

# 87
  • Мнения: 711
Момичета, аз пък се замислих за моята беборанка, както си суче на 2 часа чрез деня, а през нощта на 3 (има изключения, нно редки) , кога ли и дали ще увеличи времето между кърменията? Бял кахъри е като си спомня само как не сучеше. Но я гледам, че не изсуква всичко, суче само от едната гърда и спира в някакъв момент, започва да се смее, да играе и край. После като проверя има още доста кърма в гърдата, от която е сукала. Та се замислих защо не вземе да хапне повече като има и да я държи по дълго време сита. Според вас това подлежи ли на промяна, може ли аз да направя нещо? Суче макс 15 мин. Пробвам да я държа по дълго, но започва игра, хваща пуска смее се. Но след два часа гладна. Днес като хапна в 4.30 и излязохме с приятели, аз нещо се отнесох и към 7 без 10 рев, та се усетих, че сме закъснели с хапването и искам не искам се отпуснах и в парка да я накърмя.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 039
Teg, според мен е период и ще мине. При моя син бе така докъм петия месец. От тогава през деня яде на час и половина - два, но през нощта спи с едно будене. Изключение прави само когато съм в цикъл - тогава няколко дни и през нощта яде на 2-3 часа.

# 89
  • Мнения: 9
Благодаря, ще коригирам позата и ще продължа да предлагам в такъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт