Отговори
# 120
  • INFJ
  • Мнения: 9 491
Ей, умряхте от любопитство какво точно се е случило. Темата е за нещо конкретно, нито се пита за съпрузи, нито за любовници.

# 121
  • София
  • Мнения: 17 897
Селските клюкарки.

# 122
  • Мнения: 1 004
Ей, умряхте от любопитство какво точно се е случило. Темата е за нещо конкретно, нито се пита за съпрузи, нито за любовници.
Не. Авторката не е написала нищо конкретно. Ако иска реална дискусия по темата и полза от тази дискусия, конкретиката е важна. Не заради любопитството, а защото има значение дали въпросът е "Съпругът ми е токсичен човек и тормози мен и децата ми" или "Любовникът ми е токсичен човек, но си чеша крастата с него".

# 123
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не. Авторката не е написала нищо конкретно. Ако иска реална дискусия по темата и полза от тази дискусия, конкретиката е важна. Не заради любопитството, а защото има значение дали въпросът е "Съпругът ми е токсичен човек и тормози мен и децата ми" или "Любовникът ми е токсичен човек, но си чеша крастата с него".
Темата е формулирана кратко и ясно - признаци на токсична връзка и начини да бъде прекратена. Няма значение съпруг, любовник и кой, аджеба, е причина за пускането й. Къде забихте в лични неща, сякаш някой е длъжен да ви дава отчет заради кого и защо е пуснал тема? За мен тази тема е като онази за червените лампи и никаква конкретика не е важна. Става въпрос за токсичен човек - а дали е съпруг тормозератор или любовник чесач на красти, няма значение. Пита се кое може да се счита за признак на токсичност.

# 124
  • Мнения: 1 004
Е, аз правя разлика между токсичен съпруг, който тормози мен и/или децата ми и любовник, който ме врътка както му е кеф. Това са две различни ситуации, за които са приложими и адекватни различни съвети.

# 125
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами не. И в двата случая човек, който прилага описаните похвати, е токсичен. Няма значение съпруг или любовник, все ще те врътка и тормози. Темата е обща и може да касае мъже и жени, роднини или хора извън роднинския кръг.

# 126
  • София
  • Мнения: 971
Бояна, ще бъдеш ли така мила и добра да метнеш темата за нарцисите, че много ми се е дочела. RelaxedInnocent

# 127
  • Мнения: 1 004
Не. Ако имаш токсичен съпруг/партньор, се налага да спасяваш себе си, деца, евентуално жилище и друга собственост, което прави операцията сложна, рискова и изискваща максимум помощ и подкрепа. Ако просто изневеряваш с някой, който те бройка за луда калинка, единственият съвет е да си седнеш на гъза и да не се тръшкаш като фея несеряща.

# 128
  • INFJ
  • Мнения: 9 491
И това как ти решава проблема с бъдещи връзки, които пак може да се окажат с токсичен човек? Именно затова е темата, как да ги разпознаем и какво трябва да променим в себе си, за да не ни привличат такива хора.

# 129
  • Мнения: 1 004
За бъдещите връзки в токсични хора съвсем наскоро имаше една тема за червените лампи. В нея има изключително полезна информация. Тази тема не предлага нищо различно, още по-малко, полезно.

# 130
  • София
  • Мнения: 17 897
Темата на Бояна беше за психопати предимно. И то родители.
https://m.bg-mamma.com/?topic=686117

А не знам защо сте решили, че става дума за любовник. Жената беше си написала- съпруг, две деца, невинни (демек те), дали ще има сила да се откъсне и преобърне живота си. Това е.

# 131
  • Мнения: 1 004
Не. За съпруг не е писала никъде и старателно избягва да го споменава. Писала е само за децата.

# 132
  • София
  • Мнения: 971
Темата на Бояна беше за психопати предимно. И то родители.
https://m.bg-mamma.com/?topic=686117

Благодаря! Simple Smile Пак ще е полезна.

# 133
  • София
  • Мнения: 17 897
Не. За съпруг не е писала никъде и старателно избягва да го споменава. Писала е само за децата.
Не, ама да. Да не говорим, че това е друга тема, от която изравяте информация.

Цитат
Да не пропусна само - съпругът ми наистина в много отношения прилича на баща ми и аз несъзнателно съм попаднала при избора му в порочния кръг поваряемост на моделите. Сега пред мен стои голямата дилема: Стиска ли ми да напусна старите си модели на живот, за да заживея истински!? Мога ли да платя цената на цялостната си промяна, за да израсна, като човек!?

# 134
  • Мнения: 1 004
Сори Кечър, но цитатът, който ти пускаш се разминава с инфото на авторката отпреди 1-2 страници. Мързи ме да ровя, но понеже виждам, че теб не те мързи, можеш да намериш поста ѝ, в който пише, че токсичният мъж се зарибявал едновременно с нея и други жени и че живеели в различни градове. Не ми прилича точно на съпруг. Съпругът май е друг.

Всъщност, авторката можеше да напише, че греша и става въпрос за съпруга ѝ. Странно защо не го е направила и упорито отбягва въпроса. Не само аз я попитах.

Общи условия

Активация на акаунт