Отговори
# 150
  • Мнения: 1 764
И какво значение има дали токсичният мъж е съпруг или любовник? Никой няма право да се държи по такъв грозен и манипулативен начин!

# 151
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 263
Най-бързо за да прекъснеш връзка с човек нарцис, социопат и т.н. , прекъснах като изтрих контактите на всички други хора , които са ме свързвали с този човек и неговия номер , дори стигнах до там , че си смених и номера.

# 152
  • Мнения: X
Най-бързо за да прекъснеш връзка с човек нарцис, социопат и т.н. , прекъснах като изтрих контактите на всички други хора , които са ме свързвали с този човек и неговия номер , дори стигнах до там , че си смених и номера.

Звучи крайно, но понякога се налага!

# 153
  • Мнения: X
Случайно попаднах на тази статия, понеже обичам да чета. Simple Smile

Мисля, че това може да помогне малко или много на Luna_80, или пък на всеки, който дочете статията. Simple Smile

# 154
  • Мнения: X
За мен токсичните връзки са два типа: В единият тип, партньорът е агресивен. Използва физическа, емоционална или вербална агресия. Патологично ревнив е. Така се издава бързо и  може да бъде разпознат навреме. Вторият вариант е по- опасен. Тук  другият е умел манипулатор  -  в повечето случаи, контролира емоциите и хората около себе си, много  добре, не изпитва чувство на вина, оправдава постъпките си, лъже или често смесва истината с лъжата, за да замъгли реалната картина  и така, докато не започнете самите вие да се питате дали наистина не сте луди.
Смея да твърдя, че вторият тип е най- опасен. Той/Тя/ никога няма да ви удари,( може би)  но лъжите и емоционалните вреди, които системно ви нанася са огромни и остават жестоки душевни травми във времето. Този тип е нарцис и постоянно има нужда от внимание. Такъв човек е много ласкав на думи, но делата не ги покриват в повечето случаи. Попадала съм в такава връзка и истината е, че някак винаги усещаш, че нещо не е наред. Първо забелязваш дребните лъжи и несъответствията в историите, после ти казват, че прекаляваш, че си прекалено взискателна или прекалено емоционална личност, дори ревнив/а/, въпреки търпението ти.Така постепенно започваш да обвиняваш себе си, когато всъщност друг ти причинява болка  и трябва да се замисли за постъпките си. Опитваш да се нагодиш и да приемеш, че ти трябва да се коригираш към една токсична връзка.Точно като вирус, който  подчинява и уврежда здравите клетки, за да се размножава. Това, което съм правила  в подобни ситуации е винаги да  изчакам емоциите да преминат и съм взимала съвети от най- близките за мен приятели. В повечето случаи са ми помагали страшно много. Истината е, че  всички ние трябва да работим по себе си, а това е много трудна задача. Когато обаче, някой от двамата реши, че няма нужда да работи по себе си, не уважава вашите чувства любов, търпение и грижи, е време да си тръгнете.

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 18:34 от Анонимен

# 155
  • Мнения: 79
При мен беше вторият тип и смея да кажа, че е по-опасен, защото няма как да го усетиш навреме. Започва да се издава, когато дойде моментът на различните мнения и дръзнеш да не се съгласиш с него. Прибягват до физическо насилие изключително рядко. Трябва доста сериозно да ги изкараш извън строй с отстояване на собственото си мнение, зада вдигнат ръка срещу теб. И аз, като теб губех напразно време да се нагодя към него, като си бях внушила,че нещо в мен е сбъркано да не върви. Оказа се, обаче обратното и не аз съм причината за това. Също така иначе и аз в началото смътно на подсъзнателно ниво усещах, че има нещо нередно, но не знаех какво е... Случайно попадане тук в нета на статия за токсичните хора и емоционалните манипулатори ми даде отговор на много въпроси. Сега и темата тук ми доказа окончателно, че последният ми избор (да се разделя с него) е бил правилен. Макар, че никак не ми бе лесно си тръгнах.

# 156
  • Мнения: 9 152
помисли сега как след тръгването  да се сглобиш обновена, да си пак ти, но по - силна, пречистена,  здрава и мъдра.

# 157
  • София
  • Мнения: 17 924
Няма и смисъл да се забатачваш в купища книги. Самопознанието е хубаво, но да се практикува. Вземи си урока и давай напред.

# 158
  • Мнения: 71
А дали някой се запитва,дали човекът отсреща е наистина токсичен или на  самия "потърпевш" му се иска и вижда неща,и "търси" докателства във всяка дума и жест,извличайки негативно,за да се почуства"жертва",несъзнателно естествено.Човек понякога влиза в такива сапунени сериали.че няма излизане....Познавам хора .които се разделиха,понеже той бил Токсичен и й исмуквал енергията,и тя била като "парцал" без живинка....Разделиха...Той е супер щастлив с новата си любов.А тя......е във филм със следващият..защото...познайте...и той бил Токсичен..Това си е мое мнение и друга гледна точка.И за инфо изживявал съм токсична връзка,и знам какво е.

# 159
  • Мнения: 71
Имам правописни грешки.Извинявам се,пиша от телефон.Големи пръсти,малки букви:)

# 160
  • Мнения: X
А дали някой се запитва,дали човекът отсреща е наистина токсичен или на  самия "потърпевш" му се иска и вижда неща,и "търси" докателства във всяка дума и жест,извличайки негативно,за да се почуства"жертва",несъзнателно естествено.Човек понякога влиза в такива сапунени сериали.че няма излизане....Познавам хора .които се разделиха,понеже той бил Токсичен и й исмуквал енергията,и тя била като "парцал" без живинка....Разделиха...Той е супер щастлив с новата си любов.А тя......е във филм със следващият..защото...познайте...и той бил Токсичен..Това си е мое мнение и друга гледна точка.И за инфо изживявал съм токсична връзка,и знам какво е.
Това, което си описал е вид емоционална манипулация (естествено несъзнателна), като по този начин, въпросната личност, постоянно търси внимание и одобрение. Не приема и грам критики и всичко обръща в драма. Всичко и всички са срещу него / нея и само те са виновни! Филмите могат да нямат край. Това изтощава и двамта във връзката.
Човек, който постоянно търси грешките в другите, никога няма да е щастлив. Щастието, не идва отвън, а отвътре.

# 161
  • Мнения: 71
А дали някой се запитва,дали човекът отсреща е наистина токсичен или на  самия "потърпевш" му се иска и вижда неща,и "търси" докателства във всяка дума и жест,извличайки негативно,за да се почуства"жертва",несъзнателно естествено.Човек понякога влиза в такива сапунени сериали.че няма излизане....Познавам хора .които се разделиха,понеже той бил Токсичен и й исмуквал енергията,и тя била като "парцал" без живинка....Разделиха...Той е супер щастлив с новата си любов.А тя......е във филм със следващият..защото...познайте...и той бил Токсичен..Това си е мое мнение и друга гледна точка.И за инфо изживявал съм токсична връзка,и знам какво е.
Това, което си описал е вид емоционална манипулация (естествено несъзнателна), като по този начин, въпросната личност, постоянно търси внимание и одобрение. Не приема и грам критики и всичко обръща в драма. Всичко и всички са срещу него / нея и само те са виновни! Филмите могат да нямат край. Това изтощава и двамта във връзката.
Човек, който постоянно търси грешките в другите, никога няма да е щастлив. Щастието, не идва отвън, а отвътре.

Съгласен...Но хората не го осъзнават това или....не искат..

# 162
  • Мнения: X
.
[/quote]

Съгласен...Но хората не го осъзнават това или....не искат..
[/quote]

Защото винаги е по- лесно да кажеш, че някой друг е виновен. Когато всъщност проблемът е дълбоко  скрит в теб.

# 163
  • Мнения: 360
Calpi

Headshot! Право в десятката! Имам предвид, снощи отчетох това, което описваш като вероятност, и сякаш се засякох в собствените си мисли, как приемам ролята на жертвата. Как си бъркам сама в раните, за нещо, което човека ,,Х” ми е причинил някога, и сега нося последствията. Ами, това, което аз съм причинила, начина, по който и аз съм се отнасяла? Сигурно и аз съм токсична до някаква степен, защо, обаче го пренебрегвам и виждам само ,,токсичните” към мен, осъждам ги, сърдя им се, което води до отчуждаване и убиване на отношенията. Именно, изкарвам се жертва.

Върнах се назад, и помислих, кога се е загнездил в мен този негативен начин на мислене. Вярвам, че съм приела ролята на жертвата, когато несъзнателно търсих внимание и разбиране, в тийнеджърските ми години. И, към ден днешен, се е превърнало в начин на мислене, ужасно вреден начин на мислене.

Понякога решенията на сложните проблеми са адски прости, нуждаем се от малко thinking out of the box 📦

Извинявам се, ако наспамих Simple Smile

# 164
  • Мнения: 71

Съгласен...Но хората не го осъзнават това или....не искат..
[/quote]

Защото винаги е по- лесно да кажеш, че някой друг е виновен. Когато всъщност проблемът е дълбоко  скрит в теб.

[/quote]
Хората са огледала в една връзка.Всеки отразява или проектира своите чувства и моментно състояние върху другия...И после другия бил такъв или онакъв.Ами ти го правиш такъв несъзнателно.Но когато не осъзнаваш това и смяташ,че вината е в другия.....Бум.бум...раздели,изневери и драми..

Общи условия

Активация на акаунт