GOTH 36 - кой каза че ще има после? (29.04-06.05)

  • 59 485
  • 2 621
  •   1
Отговори
# 30
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Така съм преди пътуване аз.

Май не се сещам в книгите да е казвано,че могат да си сменят пола 🤔

# 31
  • Мнения: 3 603
Така съм преди пътуване аз.

Май не се сещам в книгите да е казвано,че могат да си сменят пола 🤔
Май беше споменато, че са нито мъжки, нито женски.
Намерих го:
Цитат
Пир за врани, глава 36 Самуел
...
Какви глупци бяхме — да се мислим за толкова мъдри! Грешката се промъкна от превода. Драконите не са нито мъжки, нито женски. Барт прозря тази истина, че са ту едното, ту другото, променливи като пламъка. Езикът ни беше подвел всички от хиляда години. Денерис е избраницата, родена сред сол и дим. Драконите го доказват.
...

# 32
  • Мнения: 1 604
Май беше споменато, че са нито мъжки, нито женски.
Може би е по-коректно да се каже, че могат да се възпроизвеждат самостоятелно и се адаптират според ситуацията.

# 33
  • Мнения: 8 578
Имаше нещо от сорта на: драконите си сменят пола, ако няма други женски/мъжки, с които да направят поколение.
Според мен трябва да измрат до последния. Създават проблеми само. Или да оцелеят, но да се преместят надалеч. Например в Соторьос.
На Данито горещото не и пречи, но огъня -да. Като изключим сцената с кладата в 1ва книга. В сериала е по-различно. Дали синия огън/лед на Виз може да я нарани?

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Записвам се. И напомням: моля, който гледа сутринта да пише. Мооооляяя Simple Smile
И още един въпрос: Пускат ли новите епизоди в hbo on demand, както в hbo go?

# 35
  • Мнения: 31 664
Няма ли спойлери за утрешния епизод?
Много ми е напрегнато  Laughing

# 36
  • Мнения: 1 604
Няма ли спойлери за утрешния епизод?
Много ми е напрегнато  Laughing
То всички се пръскаме по шевовете и е пълно със спойлъри, ама кой е истински?

# 37
  • Мнения: 3 603
Няма ли спойлери за утрешния епизод?
Много ми е напрегнато  Laughing
То всички се пръскаме по шевовете и е пълно със спойлъри, ама кой е истински?
Ще видим. Smiling Imp

# 38
  • Мнения: 11 314
Начи аз така или иначе ще трябва да чакам до вторник, за да я изгледам серията, ама ще ви замоля да не прекалявате с коментарите, че няма да мога да насмогна да ви чета.
Гледах из тубата ревюта на немски коментатори, които дърдореха за това, че самия Сапочник потърсил вдъхновение преди снимането на серията точно от баталните сцени при Шлемово Усое. С тая разлика, че Питър Джаксън ползваше осветление, а тук ще има патакюта на тъмно и ще ни се отели вола от взиране.
Аз ще го гледам на 33 инча и очила и се надявам да успея да разпозная подробности.
Днес си пуснах двете серии за загрявка пак. Това чакане наистина е убиващо. Не се вълнувам за никой друг сериал така, както за този.
Харесват ми много коментарите ви, теориите ви и чета с наслада.

# 39
  • София
  • Мнения: 669
Лелее, кога я изписахте предната тема! Аз от готвене не успях да ви изчета Joy
Гласувах за Бран и Джон... Звездите ми го говорят Joy
Абсурд Весерис да не е Таргериен, русата коса  като тяхната е рецесивен ген, а в света на Мартин май няма други чак толкова руси че да е смесен.

Замислих се, че и Бриен в сериала е много руса. За книгите нямам спомен обаче.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Я как си приличат тия двамцата...



# 41
  • Мнения: 7 191
Мислех да пиша в предната тема, че най-мъчно ще ми е за Джайм и Тирион. Но сега изгледах отново втори епизод и осъзнах, че всеки един от тях, всички ще ми липсват...

# 42
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Офф какъв рев ревах Торин като умря и в книгата,и в сериала, не искам Жонката да мре Sad

# 43
  • Мнения: 8 578
Лелее, кога я изписахте предната тема! Аз от готвене не успях да ви изчета Joy
Гласувах за Бран и Джон... Звездите ми го говорят Joy
Абсурд Весерис да не е Таргериен, русата коса  като тяхната е рецесивен ген, а в света на Мартин май няма други чак толкова руси че да е смесен.

Замислих се, че и Бриен в сериала е много руса. За книгите нямам спомен обаче.
Бриен си е обикновено руса и в книгите и май е потомка на Дънкан Високия. Но той не е бил Тарг, нито е бил със светла коса.
А иначе в Мартиновия свят има хора с валирианска кръв, които могат да минат за Тарги. Например лисенците.

# 44
  • България
  • Мнения: 6 209
Офф какъв рев ревах Торин като умря и в книгата,и в сериала, не искам Жонката да мре Sad
Торин Дъбощит е любимият ми герой от ВнП.
________________
Гласувах за Санса и Джон. Дано оцелеят и двамата Hands Pray
Лорд Сняг, предишната тема май не е заключена. Някой писа там сега.

Общи условия

Активация на акаунт