Великобритания - Тема 78 Пролетно - Лятна

  • 31 455
  • 731
  •   1
Отговори
# 630
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Чарът на английското движение са многото кръгови,мдори залепени по 2 едно за друго.
Обожавам кръговите тук, много ми улесняват карането. Ама като са по две залепени, първите няколко пъти направо ми прегряваха бушоните как се минава това нещо GrinSatisfied

# 631
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
The magic roundabout 😂 Едно голямо кръгово с пет малки


# 632
  • София
  • Мнения: 416
OMG!Слава Богу, че не съм попадала на повече от две залепени 😵🇬🇧

# 633
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
OMG!Слава Богу, че не съм попадала на повече от две залепени 😵🇬🇧
Първия път като минах през него бях с навигатор и не подозира за съществуването му. Навигаторът каза, приближавате the magic roundabout, аз реших, че нещо не съм чула добре, но след малко, като видях това чудо пред мен... 😲 Беше в Суиндън, но и в други градове го имало 🤔

# 634
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 352
Същата въртележка я има и в Hemel Hempstead, много стресово ми беше първият път, аз имам проблеми с вестибуларния апарат.. пълен цирк. Вече му свикнах де Simple Smile

# 635
  • Мнения: 8 919
В Колчестър има такова кръгово, включващо 5 малки кръгови в себе си, но сякаш беше без гръмко име. Веднъж сме минавали оттам и ММ в първия момент бая се изненада. Нашето Емили (навигацията) също не беше много подготвена. Тогава се сетих за кръговото в Суиндън, за което случайно бях чела, когато разглеждах разни класации на градове извън Лондон и което мислех, че е уникално. Е, не било.

# 636
  • Мнения: 1 479
Ох, добре че сън на село 😂😂😂. Повече от 5 коли на кръстовище и е задръстване😂😂.
Ходя на работа в Плимут, не малък град, но и там няма такива раундабаути 😂

# 637
  • Мнения: 3 229
Как се радвам, че си нямаме такова😂
Иначе и аз съм фен на кръговите. Като заменят някое със светофар и ми е кофти.

# 638
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Аз сега ходя на кормуване, чакам ред на кръговете да видим как ще се оправя 😂

# 639
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 482
Ох тия кръгови.
Веднъж обяснявах на бащата на една съученичка на дъщеря ми как се стига до нас и без да се замисля им го обясних по български и ги пратих на кръговото до нас на третия изход в дясно, вместо на първия в ляво. И се чудех къде се мотат 😁😁😁

# 640
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Леле, майко! Тези кръгови ми събраха погледа. По принцип се имам за добър шофьор, имам книжка и карам ежедневно от 15 години, нямам проблем да карам в големите градове в БГ, обаче такива кръгови не съм виждала...
Оказа се, че на бъдещата ми бивша колежка,, познат работи в автокъща и ще се свържа с него да видим дали ще може да ми помогне.

# 641
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
TDI, те не се срещат често. Аз над 10 години бях вече карала и тук, когато попаднах на такова. Двойни само по-често има и понякога наистина не мога да разбера защо ги слагат...

Аз се мъча сега с автоматика да му хвана цаката, тъкмо си викам, най накрая спрях да посяга към лоста, за да превключа скорост и ми се наложи да се кача на кола със скорости. Там пък забравих да изключа от скорост, като спрях на кръстовище 🤪 Но то това била хубава гимнастика за мозъка, казват 😂

# 642
  • UK
  • Мнения: 2 851
Момичета, на мен ми се налага да остана по-дълго време в БГ. Как седеше въпроса за шофиране в ЕС с английска шофьорска книжка?

# 643
  • UK
  • Мнения: 5 999
The magic roundabout 😂 Едно голямо кръгово с пет малки




Ужас!
Няма излизане

# 644
  • Мнения: 3 229
Момичета, на мен ми се налага да остана по-дълго време в БГ. Как седеше въпроса за шофиране в ЕС с английска шофьорска книжка?

Дори и да излезем без сделка, за Бг е без ограничение във времето. Останалите държави имат (3-6-9 месеца), а единствено Франция иска международна книжка и не признава английските.
До преди брекзита - 6м е ОК и после трябва да си извадиш на държавата по местопребиваване.

Общи условия

Активация на акаунт