По колко капки" вит.Д" давате

  • 2 797
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Давам по 1 капка всеки ден, стига да не забравя Embarassed

# 16
  • Мнения: 2 381
Всеки педиатър предписва различни дози (естествено, че фонтанелата е от значение, но не това има предвид).
Бившата каза да даваме по 2к/ден до навършване на 1 годинка.

Настоящата ни педиатърка е на мнение, че трябва през лятото да давам по 1к.Така и правя Peace

# 17
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Давах от началото по 2 к.после почна по много да ми наддава и ми каза да давам по 3к..Сега за лятото ми го спря изобщо.

# 18
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
От раждането (ноември) до март по 1 капка на ден, април  по 1 капка от понеделник до петък, от май 1 капка само събота и неделя. Изглежда странна схема, но така ни препоръча педиатърката.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В момента не пие,но последно докторката беше казала по две.Има значение и фонтанелата,по колко качва на месец,също и костите на детето.

# 20
  • Мнения: 941
педиатъра предсенява, спрямо фонтанелата, ние пием по 1капка, и няма да ги спираме, и моята качваше по кило и канче на месец

# 21
  • Мнения: 1 448
По 2 засега, има значение и фонтанелата и сезона. Мисля, че всеки педиатър преценява според детето  Hug

# 22
  • Мнения: 1 006
Педиатъра си преценява за всяко детенце по колко.Ние първо бяхме на една капка,но сега вече сме на две.

# 23
  • Мнения: 8 505
Задължително питай педиатъра.САМО той може да ти каже по колко да даваш.

# 24
  • Мнения: 992
само педиатъра определя, незнам точно от какво се влияе, но ние качвахме по кило и половина първите два месеца и си давахме по две капки и още даваме по две капки като се сетя  Embarassed напоследък много ги забравям  Embarassed

# 25
  • София
  • Мнения: 3 985
Ами не съм давала, доста нещо изчетох и реших да не давам!

# 26
  • Мнения: 949
Ние даваме по една капка.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Аз давам по 2 капки, а всъщност знаете ли докога се пие или педито преценява?

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Божидара е родена на 29.05.06 -давам по 2 капки.Свеки е педиатър и така ми каза,но мнението и съвпадна и с на детето педито.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
При всяко дете различно. Аз започнах по 2 капки. Сега давам по 4. Не е само фонтанелата. И ортопеда и педиатърката ми казаха, че има меки връзки на главата, а и наддава повече от кило на месец.

Общи условия

Активация на акаунт