Всякакви въпроси относно пералнята - тема 5

  • 29 551
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 10 581
И LG няма половин зареждане, само съкращаване на времето на пране, но тя така или иначе си мери сама прането. Намалява време за пране с около 20 мин.

# 721
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Мои близки си купиха Беко, 45 см., макар и друг модел. Оказа се, че няма функция половин зареждане. Само няколко от програмите са указани за по-малко килограми. Ако функцията ви е важна, огледайте по-подробно.

Съвременна пералня защо трябва да има отделен бутон за половин пране? Старата ми пералня, купена преди 20 години се водеше "с електронна везна". Не, че имаше електронна везна в нея, но според количеството на прането си вземаше водата. Тогава тъкмо беше излязла тази "екстра". И затова нямаше бутон за половин пране. Предполагам, че съвременните перални винаги теглят прането. Само предполагам, не съм сигурна. Щом това е било нововъведение преди 20 години, ми звучи логично вече да е масово производство.

А относно указаните килограми, ако говорим за инструкцията към пералнята, там не е ли указано максималното натоварване на пералнята?

Скрит текст:

Може би собствениците трябва да обърнат внимание, като я зареждат с различно количество пране, все едно и също време ли им отчита.

# 722
  • Мнения: 1 035
Liashka, преди около месец взехме тази:
http://techno-shop.bg/product/12747/peralna-mashina-aeg-l6fbi27w.html
Засега съм доволна - тиха е според мен, 7кг, 5 год. пълна гаранция, пере добре.
Благодаря, Leila! Но май ще трябва да е по-плитка от 60 см, тъй като цялото място е толкова, а предполагам трябва отзад да се остави място все пак, а и за да не стърчи много напред. От този магазин ли в купихте? Може ли да кажеш къде е произведена и дълги ли са много програмите?

# 723
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Liashka, може би БМ21 ще каже дали е задължително да се оставя място отзад. Мисля, че не. Купихме я от този он-лайн магазин, не знам къде е произведена. Колкото до програмите има 1-2 дълги (Cotton и Eco cotton), но аз използвам копчето за намаляване на времето и първата програма става на 2 часа. Втората не съм я ползвала.  После пералнята за около 5-6 мин. си мери прането и може още да намали времето. Скоро бях сложила половин пералня, намалих времето, после пералнята го намали с още 50мин. Реално пра около час-час и малко. Аз също се стреснах като прочетох тук за дългите програми на новите перални, но има начин да се намалят. Има кратка програма на 30° е 20 мин, а на 40° е 30 мин. за 3кг пране.

# 724
  • Мнения: 1 035
Liashka, може би БМ21 ще каже дали е задължително да се оставя място отзад. Мисля, че не. Купихме я от този он-лайн магазин, не знам къде е произведена. Колкото до програмите има 1-2 дълги (Cotton и Eco cotton), но аз използвам копчето за намаляване на времето и първата програма става на 2 часа. Втората не съм я ползвала.  После пералнята за около 5-6 мин. си мери прането и може още да намали времето. Скоро бях сложила половин пералня, намалих времето, после пералнята го намали с още 50мин. Реално пра около час-час и малко. Аз също се стреснах като прочетох тук за дългите програми на новите перални, но има начин да се намалят. Има кратка програма на 30° е 20 мин, а на 40° е 30 мин. за 3кг пране.
Много ти благодаря за информацията, Leila Hug

# 725
  • Мнения: 1 207
Пералнята в задната част има като козирка, тя е с цел, колкото и да се бута назад уредът, маркучите и кабелите да не бъдат притиснати. Въпреки това гледате да има някакви милиметри разстояние от стената, защото от вибрациите може да остави следи по нея или да се чува лек звук. Като цяло не е нещо фатално.

# 726
  • Мнения: 40 905
Пералнята в задната част има като козирка, тя е с цел, колкото и да се бута назад уредът, маркучите и кабелите да не бъдат притиснати. Въпреки това гледате да има някакви милиметри разстояние от стената, защото от вибрациите може да остави следи по нея или да се чува лек звук. Като цяло не е нещо фатално.

Ейй, таман мислех да го напиша, ама съм забъркала един аперол шприц и нещо пропуснах Mr. Green Ама подкрепям на 100% Grinning

# 727
  • Мнения: 7 279
На предната страница май се питаше за мнение за Беко 6633.
От близо година го ползвам за четиричленно семейство, пера ежедневно, нямам забележки засега.С дължината на програмите се свиква-има и сравнително къси?!?-час и малко(2-3 кг.), има и 2.40 мин.(памук /6кг.).Не съм имала проблеми със скасани дрехи, останали петна от неразтворен прах .Всички програми не съм пробвала все още, но от тези , които ползвам често съм доволна.

# 728
  • Мнения: 6 305
Много зависи от степента и вида на замърсяванията. Едни се изпират на 30 градуса, а за други са нужни 60 градуса.  Освен ролята която играе и самият прах за пране и дължината на програмата.
   На мен едни чорапи на програма памук и Ариел, но на 30 градуса, не ми се изпраха добре. Докато на 60 градуса не съм имала проблем.

# 729
  • Мнения: 6 292
Liashka, преди около месец взехме тази:
http://techno-shop.bg/product/12747/peralna-mashina-aeg-l6fbi27w.html
Засега съм доволна - тиха е според мен, 7кг, 5 год. пълна гаранция, пере добре.
Благодаря, Leila! Но май ще трябва да е по-плитка от 60 см, тъй като цялото място е толкова, а предполагам трябва отзад да се остави място все пак, а и за да не стърчи много напред. От този магазин ли в купихте? Може ли да кажеш къде е произведена и дълги ли са много програмите?
Имайте предвид, че люкът не го смятат в габаритите и ако не искате да стърчи грам пералнята трябва да вземете по-плитка от 60 см.

# 730
  • София
  • Мнения: 12 006
Заслужава ли си да се вземе слим = невъзможност за пране на обемни неща, лоша стабилност поради малкото място за тежести и т.н. негативи поизхождащи от малкия размер, само за да не стърчал люка? Аз не бих си го причинила. Така или иначе ще се вижда тая пералня и така или иначе ще стои с отворена варата сляд всяко пране, ако не иска да й мухлясва.

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 11:29 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 731
  • София
  • Мнения: 10 581
Пера в слим модели зимни якета, олекотени завивки, микрофибърни одеяла 220/240.
Събират се без проблем, перат се прекрасно, пералните са стабилни при центрофугиране.
Говоря за Беко слим и LG слим.

# 732
  • Мнения: 1 035
Аз нямам предвид слим, а гледам, че повечето са с дълбочина 55. Сегашната им пералня на родителите ми е Индезит и е с дълбочина 50, странен размер, но е на друго място, новата ще трябва да е под кухненски плот, като разстоянието от стената до края на плота е 60 см. Друг проблем е, че ще трябва някак да се повдигне височината на всичко, плот, шкафове за да влезе пералня. Много сложно става...
За Електролукс какво ще кажете?

# 733
  • София
  • Мнения: 10 581
Дълбочина от 50 см се води слим.

# 734
  • Мнения: 6 305
Не виждам как във слим може да се събере двойна олекотена завивка. Невъзможно ми се струва. Аз във моята едва я събирам.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт